II. liga Z našich tímov vyhral iba Tatran Prešov

V Šali bez gólového korenia. Michalovčania brali bod za remízu 0:0.
V Šali bez gólového korenia. Michalovčania brali bod za remízu 0:0. (Autor: Dada Móriová)
Sportnet|30. sep 2013 o 00:00

V 11. kole II. futbalovej ligy sa všetky tri východoslovenské tímy predstavili na ihriskách svojich súperov.

Vyhral iba Prešov, ktorý naplno bodoval v Pohroní, kde zvíťazil 2:0 po góloch Hrušku v samom závere. Michalovce uhrali bezgólovú remízu v Šali, Bardejovčania remizovali na ihrisku v Dubnici.

Šaľa – Michalovce 0:0

Zemplín začal ofenzívne a strelami pohrozili Janočko i Hamuľak. V 14. min. sa cez trojicu obrancov predral Charizopulos, pred osamoteným Kráľom „hasil“ v poslednej chvíli Gallo. Hostia mali viac z hry, ale domáca obrana, dirigovaná kapitánom Čirikom, im veľa nedovolila. V závere polčasu Božokova delovka tesne minula ľavú šibenicu Kolmokovej svätyne, na druhej strane po akcii Tomiša zachraňoval Jenčo, Kolmokov bravúrne vyrazil prudkú strelu legionára Vernona a po akcii Reháka zaváhal v gólovej šanci mladý Kráľ. Nový tréner domácich Ondrej Takács nasadil do druhého polčasu dvojicu strelcov Gešnábela s Čurgalim, Gešnábel i Mujkoš mali dobré možnosti, ale Jenčo bol na mieste. V 69. min. strelu kapitána hostí Božoka vyrazil na roh Kolmokov. O desať minút prihral Numéric Gešnábelovi, ten však trafil vedľa. V závere mali výhodu dvoch štandardiek hostia, ale domáca defenzíva odolala. JOZEF SKLENÁR

ŽK: Tomiš, Charizopulos – Božok, Kunca. Rozhodoval: J. Pavlík, 382 divákov. SLOVAN DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek, Čirik, R. Mihálik, Ďatko - Charizopulos (67. Numéric), D. Rehák, Mujkoš, Galbavý (46. Gešnábel) Tomiš - V. Kráľ (46. Čurgali). Tréner O. Takács. MFK ZEMPLÍN: Jenčo - I. Obert, M. Gallo, Smrek, T. Sedlák – D. Kunca, Vernon, Kovaľ, Božok, V. Janočko (59. L. Janič) – M. Hamuľak (79. Regáli). Tréner J. Bubenko.

red.

Dubnica n/V – Bardejov 1:1 (1:1)

Dubničania zaznamenali úvodný gól stretnutia už v 4. min., keď po šikovnom centri Popoviča skóroval Šmahajčík. V 24. min. peknú strelu Jána Petráša vystihol brankár Dubnice Maťašovský. V 40. min. dal vyrovnávajúci gól na 1:1 z 12 m Dyjan. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy so snahou vsietiť gól, avšak to sa už nikomu nepodarilo. V 51. min. ranu Popoviča vystihol pekným zákrokom gólman Bardejova Čikoš-Pavličko. O chvíľu nato strelu Dzuríka zlikvidoval brankár Maťašovský. V 61. min. Grohoľ z tímu hostí v dobrej šanci nedal. O dvanásť minút Cuprišin hlavičkoval, no lopta nenašla svoj cieľ. V 77. min. pekne vystrelil Ondráš, ale lopta šla mimo brány. Remízový výsledok bol napokon spravodlivý, Šarišania dobre vykrývali priestor v strede ihriska, naproti tomu domáci mali solídne výpady do šestnástky východniarov. JÁN BORČÁNYI

Góly: 4. Šmahajčík - 40. Dyjan. ŽK: Bašič, Šmahajčík - Berecký. Rozhodoval: Straka, 345 divákov. MFK: Maťašovský – Mejič, Múdry, Ondráš, Bašič (64. Ranko) – R. Čiernik, Zahraničnyj (74. Števček), A. Urban, Liener (88. Jančo) – Popovič – Šmahajčík. Tréner P. Gergely. PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica – J. Petráš, Berecký (57. L. Zápotoka), J. Dzurík, Kuhajdík (78. Grohoľ) – Dyjan – Pisárik (46. Cuprišin). Tréner R. Kica.

red.

Žiar/D. Ždaňa – Prešov 0:2 (0:0)

ŽIAR. Domáci boli favorizovanému Prešovu vyrovnaným súperom. Obe mužstvá si vytvorili iba niekoľko šancí. V 30. min musel Talian vytiahnuť robinzonádu proti strele Urgelu z priameho kopu. Na opačnej strane sa zastreľovali Poliaček a Dolný. V 77. min po rohu Krajník hlavičkou ohrozil bránu domácich, vzápätí Katona mieril tesne vedľa. Zdalo sa, že stretnutie dospeje k remízovému koncu. O výsledku rozhodlo šťastné striedanie trénera hostí, keď poslal na ihrisko v 80. min Lukáša Hrušku a ten dal v závere dva góly. Prvý po hlavičkovom biliarde v šestnástke, druhý po strele odrazenej od žrde. STANISLAV NEUSCHL

Góly: 86. a 89. Hruška. ŽK: Rybanský. Rozhodoval: Hracho, 587 divákov. FK POHRONIE: Gramblička – Krivjančin, Úškrt, Kamas, Sedliak – Pinka (28. Páleník), Ometák, Urgela, Sojka – Zvara (70. Rybanský), Boror (79. Matuškovič). Tréner Š. Zaťko. 1. FC TATRAN: Talian – Jacko, Krajník, Papaj, Dolný (80. Hruška)– Lipták, Poliaček, Katona, Hatok – Leško, Nworah. Tréner J. Kostelník.

red.

Ďalšie výsledky

Šamorín - Trnava juniori 2:1 (1:0)
Góly: 26. Marušin, 61. Javorina - 53. Zvolenský, ŽK: 10. Gligorov, 38. Marušin - 30. Deket, 32. Banovič, 70. Peševski, ČK: 70. Marušin po druhej ŽK - 75. Banovič po druhej ŽK.

R. Sobota - Senec 2:1 (1:0)
Góly: 20. L. Jánošík, 56. Kurák - 64. Ležaič, ŽK: 60. Pomichal (Senec).

L. Mikuláš - Podbrezová 1:2 (1:1)
Góly: 44. Milunovič (z pok. kopu) - 11. M. Kochan, 82. M. Pančík, ŽK: 14. Balluch - 42. Andrič, 50. Minčič, 64. Podio.

Program 12. kola

Sobota, 5. októbra 2013 o 14.30 hod.: L. Mikuláš – Senec, R. Sobota – Bardejov, Dubnica n/V – Michalovce, Šaľa – Šamorín.

Nedeľa, 6. októbra 2013 o 10.30 hod.: Trnava B – Prešov, o 14.30 hod.: Pohronie – Podbrezová.

red.

Najlepší strelci

8 gólov: Michal Hamuľak (Michalovce)

6 gólov: Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov)

5 gólov: Pavol Orolín (SFM Senec), Róbert Richnák (Trnava juniori)

4 góly: Dávid Leško, Peter Nworah (obaja Prešov)

3 góly: Róbert Ujčík, Lukáš Hlavatovič (obaja SFM Senec), Blažej Vaščák, Matej Kochan (obaja Podbrezová), Ondrej Čurgali, Róbert Gešnábel (obaja Šaľa), Kamil Kuzma, Ivan Schranz (obaja Trnava juniori), Ján Dzúrik (Bardejov), Roland Šmahajčík (Dubnica), Mário Kurák (Rimavská Sobota), Lukáš Hruška (Prešov)