Štvrtok, 25. máj, 2017 |Meniny má Urban

II. liga: Naplno bodoval iba Bardejov

V 9. kole II. futbalovej ligy hrali z našich zástupcov doma len Michalovce, ktoré však vyťažili iba bod.

MFK Zemplín doma stratil prvé body. S juniormi trnavského Spartaka iba remizoval 1:1.(Zdroj: ra)

V 9. kole II. futbalovej ligy hrali z našich zástupcov doma iba Michalovce, ktoré z toho však vyťažili iba bod. Prešovčania prehrali v R. Sobote. Jediný plný zásah zaznamenal Bardejov v Šamoríne.

R. Sobota – Prešov 1:0 (0:0)

R. SOBOTA. K jedinému neporazenému mužstvu súťaže zavítal líder. Prvý náznak šance mali domáci, ale Kurákova strela v 1. minúte bola nedôrazná a nepresná. V poli sa hral solídny futbal, ale diváci videli málo vyložených šancí. V 29. minúte nedočiahol na mäkký center pred bránou hostí domáci stopér Poliach. V 37. minúte mal po rýchlej kontre gól na kopačkách hosťujúci Leško – jeho strelu však vyrazil domáci brankár Kostolanský a dorážku vykopával z bránky Sivčevič. Domáci gólman sa vyznamenal aj o päť minút, keď chytil Katonovu strelu. V druhom polčase sa tiež hralo najmä medzi šestnástkami. Hostia postupne prevzali iniciatívu, no zo skrumáží pred bránou nič nevyťažili. A tak udreli Soboťania – loptu si vybojoval striedajúci Köböl, ideálne prihral Kostúrikovi a ten prekonal Taliana – 1:0. V 84. minúte po peknej kombinácii domácich mieril Kurák nad. Tesne pred koncom mohol vyrovnať Šafranko, no jeho pokus Kostolanský chytil.

Gól: 73. Kostúrik. ŽK: Gálik – Lipták. Pred 501 divákmi rozhodoval Vlčej.

MŠK: Kostolanský – Migaľa, Poliach, Sivčevič, Rubint – Nilaš, Gálik – Kurák, Válovčan (58. Köböl), Jánošík (80. Lupták) – Kostúrik (90. Zvara).

TATRAN: Talian – Papaj, Petráš, Krajník, Hatok – Katona (77. Hruška), Jacko, Lipták, Leško (46. Dolný) – Nworah (52. Šafranko), Poliaček.

tb

Šamorín – Bardejov 0:1 (0:0)

ŠAMORÍN. Úvod stretnutia bol v znamení oťukávania. Do prvej vážnejšej šance sa dostal v 17. minúte hosťujúci Kica, ktorý svojou strelou rozchytal pozorného Penteka. V 27. minúte sa k slovu dostali Šamorínčania, Cmarkov center na výborne postaveného Cvejića odvrátila obrana Partizánov. V 36. minúte bol Marušin v sľubnej pozícii, letiacu loptu však netrafil ideálne, hosťujúci Čikoš-Pavličko zasahovať nemusel.
V 52. minúte zatlačili Bardejovčania domácich, Andrič sa najskôr nedostal k peknému centru, následne sa do lopty oprel Dzurik, trafil ideálne ku žrdi, Pentek však vytiahol výborný zákrok. Domáci kapitán bol v permanencii aj naďalej. Vyrazil pekne umiestnenú strelu Kicu po prihrávke Zápotoku. Z následného rohu však prišiel rozhodujúci gól stretnutia. Berecký si perfektne nabehol na center a dokonale zakončil – 0:1. Napriek potrebe Šamorínčanov streliť vyrovnávací gól sa do ďalších šancí dostávali hostia. Petráš sa ocitol vo výbornej pozícii, Pentek však bravúrne vyrazil loptu mimo bránku. 5 minút pred koncom stretnutia sa v úniku ocitol striedajúci Grohoľ, opäť sa zaskvel brankár ŠTK. Šamorín si tak pripísal tretiu prehru v rade a druhú na domácom ihrisku.

Góly: 64. Berecký. ŽK: Čemba, Stojanović. Rozhodoval: Marhefka. Diváci: 400.

FC ŠTK: Pentek – Gligorov, Gregora, Javorina, Fulmek – Cmarko, Čemba (66. Kliment), Marušin, Mezovský – Stojanović (72. Jančovič) – Cvejić (55. Sidibe).

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, Kica – Andraščík (46. J. Zápotoka), Dzurik, Berecký, J. Petráš (90. Cuprišin) – Azevedo, Andrić (55. Grohoľ).

lb

Michalovce – Trnava juniori 1:1 (1:0)

MICHALOVCE. Zemplínčania začali tak, ako sa na domáci celok patrí. Do súpera sa zahryzli od prvej minúty a hneď po prvom rohu vystrelil Obert, ale Hamuľak loptu do brány neusmernil. Hostia útoky favorita len s námahou odvracali a gól visel na vlásku. Diváci sa ho dočkali v 20. minúte, Hamuľak nádherne vysunul do úniku Oberta, ktorý sa rútil sám na brankára Strapáka, obišiel ho a poslal loptu do siete – 1:0. O chvíľu mohol byť rozdiel v skóre už dvojgólový, Kovaľ však v čistej šanci neuspel. V 36. minúte bol Obert blízko k ďalšiemu gólu, ale tentoraz si s jeho strelou poradil gólman Spartaka. V záverečných sekundách úvodného dejstva sa neujala ani strela Mečiara. Hneď po prestávke si Raška poradil s prízemným pokusom Ciprysa. V 51. minúte vypálil spoza šestnástky Hamuľak a jeho bomba poriadne popálila Strapákove rukavice. Po hodine hry Bališova tečovaná strela preletela tesne vedľa michalovskej brány. Potom Janočkovu strelu chytil Strapák. Hostia potom vycítili šancu a začali podkurovať domácej obrane. Tá kapitulovala v 67. minúte, keď z pravej strany vystrelil do vzdialenejšieho rohu Raškovej brány Bališ a vyrovnal. Michalovčanov gól nabudil, v 82. minúte priamy kop Janiča vyrazil Strapák, vzápätí Hamuľak v dobrej pozícii prestrelil. O päť minút nato Janič z ďalšieho priameho kopu opäť poriadne zamestnal Strapáka, ktorý si potom poradil aj s bombou toho istého hráča. V nadstavenom čase nevyužil veľkú šancu ani Gallo, ktorý zakončil iba do brankára.

Góly: 20. I. Obert - 67. B. Bališ. ŽK: Božok - Peševski, Ciprys, Rehák. Rozhodoval: Fajčík - 1 980 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Raška - Podhorin, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - I. Obert, Morlacchi (77. L. Janič), V. Janočko (68. Božok), Kovaľ - D. Kunca, M. Hamuľak.

FC SPARTAK jun.: Strapák – Rehák, Banovič (54. Tomovič), Klabník, M. Mečiar – B. Bališ (90+. Bočko), Peševski (84. A. Pavlík), Zvolenský, Richnák, Ciprys – Poznar.

ra

Ďalšie výsledky

Šaľa - Senec 1:1 (1:0)

Góly: 14. Gešnábel - 88. Hlavatovič, ŽK: 13. Konopásek, 52. D. Rehák, 52. Tomiš, 62. R. Mihálik, 72. V. Kráľ - 25. Hílek, 68. Bedecs, 73. Orolín, 77. I. Držík, rozhodovali: Matúš - Lieskovský, Tomčík, 358 divákov.

Dubnica n/V - Podbrezová 1:1 (1:0)

Góly: 32. A. Urban - 59. J. Pančík, ŽK: 23. Bilovský - 52. J. Szőke, 90. Podio, rozhodovali: Ihring - Jenčura, Ferenc, 345 divákov.

L. Mikuláš - Pohronie 0:3 (0:3)

Góly: 12. a 27. R. Paraj, 5. V. Bobor, ŽK: 40. Paraj, 51. J. Pinka, 77. Krivjančin (všetci traja FK Pohronie), ČK: 88. Paraj (FK Pohronie) za hrubý faul, rozhodovali: Kozák - Poláček, Kováč, 200 divákov.

Program 10. kola

Piatok, 20. septembra 2013 o 19.30 hod.: Senec – Dubnica nad Váhom, sobota, 21. septembra 2013 o 15.00 hod.: Prešov – Liptovský Mikuláš, Podbrezová – Rimavská Sobota, Bardejov – Šaľa, o 19.30 hod.: Michalovce – Šamorín, nedeľa 22. septembra 2013 o 10.30 hod.: Trnava B – Pohronie.

Najlepší strelci

• 7 gólov: Michal Hamuľak (Michalovce)
  • 5 gólov: Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov), Pavol Orolín (SFM Senec)
  • 4 góly: Róbert Richnák (Trnava juniori)
  • 3 góly: Peter Nworah, Dávid Leško (obaja Prešov), Róbert Ujčík, Lukáš Hlavatovič (obaja SFM Senec), Blažej Vaščák (Podbezová), Ondrej Čurgali, Róbert Gešnábel (obaja Šaľa), Kamil Kuzma (Trnava juniori)
  • 2 góly: Lukáš Čemba, Vladimír Pončák, Sidibe Seybou (všetci Šamorín), Ján Čirik (Šaľa), Ivan Schranz (Trnava juniori), Hector Tubonemi (Podbrezová), Roland Šmahajčík, Frederik Bilovský, Andrej Urban (všetci Dubnica n/V), Michal Páleník, René Paraj (obaja Žiar n/H), Róbert Kovaľ (Michalovce), Ján Dzúrik (Bardejov), Mário Kurák, Ján Kostúrik (obaja R. Sobota)
  • 1 gól: Latiak, Brčák, Jurky (všetci L. Mikuláš), Pančík, Gerec, Morháč, Kochan, Joaquin Podio, Kupčík, Pančík (všetci Podbrezová), Jacko, Dolný, Petráš, Poliaček, Lipták, Krajník (všetci Prešov), Podhorin, Kunca, Morlacchi, Obert (všetci Michalovce), Marušin, Stojanovič, Cmarko, Špánik, Mezovský, Vilkovský (všetci Šamorín), Tomiš (Šaľa), Jánošík, Rubint, Migaľa, Kőből, Válovčan, (všetci R. Sobota), Zvolenský, Augustíni, Pavlík, Bališ (všetci Trnava jun.), Sekereš, Krivjančin, Kamas, Bobor (všetci Žiar n/H), Bedecs, Bakala, Augustín (všetci SFM Senec), Andrič, Cuprišin, Berecký (všetci Bardejov).

1. Bardejov 9 5 3 1 11:5 18
2. Michalovce 8 5 2 2 13:4 17
3. Podbrezová 9 5 2 2 13:8 17
4. Senec 9 5 2 2 14:10 17
5. Prešov 9 5 1 3 14:6 16
6. R. Sobota 9 3 6 0 9:5 15
7. Šamorín 9 3 3 3 12:9 12
8. Trnava B 9 3 3 3 13:15 12