Korzár logo Korzár
Streda, 22. august, 2018 | Meniny má Tichomír
Nájdete nás na webe

Neprehliadnite - víkend 7. a 8. septembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Festival divadiel strednej Európy

KOŠICE. Prehliadka divadelných súborov pokračuje až do nedele. Týždňové podujatia uzatvára nedeľňajšia Horúčka muzikálovej noci v amfiteátri. Podrobný program nájdete na www.kosice2013.sk.

Adamec a Okres

KOŠICE. Koncert dvojice hudobníkov sa uskutoční v pube U Kohúta v sobotu o 20.00 hod.

Sviatok maďarskej hudby

KOŠICE. V rámci tohto podujatia sa v sobotu o 19.00 hod. uskutoční vo veľkej sále Historickej radnice košická premiéra historickej opery Ferenca Erkela: Bánk bán v predvedení Divadelného združenia Teátrum z Komárna. V nedeľu od 13.00 do 22.00 hod. sa na prírodnom javisku Rodošto predstavia dychová hudba z Veresegyháza, umelci Divadla Thália v Košiciach, Národného divadla v Miskolci, vokálna skupina Quatronik, Kati Szvorák, Reflex z Miskolca, Fekete Rózsa, Dopping z Tolcsvy, One Shot z Košíc a košická kapela Bakancs Jam.

Košický hrad

Článok pokračuje pod video reklamou

KOŠICE. Počas celého víkendu sa na hrade uskutoční festival dobovej hudby Musica Historica.

Potulka - Podzemné Košice

KOŠICE. Na ďalšej potulke vám sprievodcovia predstavia podzemie a podsvetie mesta. Uvidíte kostolnú kryptu, technické zázemie, ale aj podzemnú chodbu. Začiatok je už tradične pred Vedeckou knižnicou. Konkrétne časy turnusov sa dozviete na www.potulka.sk.

Koncert Insane

KOŠICE. Metalcorová kapela z Maďarska zahrá v sobotu v Collosseum clube od 17.00 hod.

Konferencia TEDx

KOŠICE. V sobotu sa od 8.00 do 17.00 hod. uskutoční v priestoroch Kasární/Kulturparku konferencia s rôznymi témami. Vo svete na nej už vystúpili také mená ako Bill Gates, Stephen Hawking či Bono z U2.

Výstava mláďat

KOŠICE. V sobotu a v nedeľu sa v športovej hale Cassosport v Košiciach uskutoční celoštátna predajná výstava mláďat králikov, morčiat a hydiny.

Veľký festival maskotov

KOŠICE. Známych košických, ale aj svetových maskotov stretnete v nedeľu v zoo od 14.00 hod.

Detská historická železnica

KOŠICE. V nedeľu 8. septembra bude dopravu v Čermeľskom údolí počas Rally Košice ako jediná zabezpečovať len Košická detská železnica. Pre verejnosť a mestskú hromadnú dopravu bude údolie uzatvorené.
Mašinkami sa v Čermeli môžete povoziť aj po prázdniných. V septembri detská železnica jazdí cez víkendy v nezmenených termínoch a v pracovných dňoch premáva od stredy do piatka, a to len raz denne, z Čermeľa o 15.15 hod. a z Alpinky o 16.30 hod.

Prešovský región

Dědictví

PREŠOV. V amfiteátri zavŕši v sobotu o 21. hod. Filmový festival (pracujúcich) Prešovčanov 2013 komediálna klasika Věry Chytilovej a Bolka Polívku Dědictví aneb Kurvahošigutntag.

Pohľady na oblohu

PREŠOV. Program pod umelou oblohou planetária Pohľady na oblohu je o tom, čím sa líši denná a nočná obloha v lete a v zime. Hvezdáreň a planetárium ho uvedie v sobotu o 11. hod.

Historické modely

PREŠOV. V Slovenskom technickom múzeu v prešovskom Solivare sa v sobotu od 10. hod. uskutoční 2. modelársko-historický deň. Jeho súčasťou bude výstava modelárskych prác z papiera i plastu, spojená s prezentáciou. Ďalej statické a dynamické ukážky výzbroje vojenskej techniky, taktiky boja, premietanie historických filmov, besedy, rímski vojaci, predstavenie Veterán klubu Prešov a ďalšie atrakcie pre malých a veľkých.

Výstava koní

PAVLOVCE. Na ranči Breziny v Pavlovciach (okres Vranov nad Topľou) sa počas sobotňajšieho dňa uskutoční 1. východoslovenská výstava koní všetkých plemien.

Prešovský kilometer

PREŠOV. Cyklistický velodróm ožije v sobotu od 10. hod. športovo-spoločenským podujatím Prešovský kilometer, za účasti zvučných cyklistických mien a s kultúrnym programom (mažoretky, Petra Magdová...).

IMT Smile a Chiki...

VEĽKÝ ŠARIŠ. Koncert IMT Smile (19.30) či Chiki liki tu-a v pôvodnej zostave (16.45) budú ťahákmi sobotňajšieho dňa otvorených dverí vo Veľkom Šariši (okres Prešov), v areáli pivovaru. V programe sa ešte predstavia: Dúbravienka (11.15), Dúbrava (12.00), Smola a Hrušky (13.15), Kandráčovci (14.30), víťaz Objav Východu (15.45), Peter Lipa Band (18.00).

Mix volejbal

RUSKÁ NOVÁ VES/PREŠOV. Kým v hale PU vyvrcholí v sobotu turnaj volejbalových profesionálov Mirad Cup 2013 (od 10.30, vyhodnotenie o 18.20), v neďalekej Ruskej Novej Vsi, na futbalovom ihrisku, môžu skúsiť šťastie amatéri na 3. ročníku Mix Volejbal Ruská.

Rock a metal

BARDEJOV. Koncert Hard rock metal night bude v bardejovskom klube Angel's Pub v sobotu o 20. hod. Vystúpia kapely Tubul, Stormblast a Hammerdog.

Rajony vs. Zavináče

PREŠOV. Rajony vs. Zavináče. Pod týmto názvom sa v Bunkri bude v sobotu o 20.30 konať metalový koncert kapiel FishFace, Entroper, Freepoint a Walrus.

R v zoo

PREŠOV. Vo Wave bude v nedeľu o 21. hod. znieť dance hall a reggae na akcii R v zoo.

Hradná svadba

VEĽKÝ ŠARIŠ. Na Šarišskom hrade v meste Veľký Šariš (okres Prešov) bude v nedeľu od 13. hod. 7. ročník historicko-divadelnej šou Šarišské hradné hry, ktorého hlavnou témou bude Hradná svadba. Program začne na lúke pod hradom sv. omšou s baro(c)kovou kapelou Legenda o sv. Jurajovi - Via Cassa, následne tam budú predstavenia pre deti Zbojnícka princezná (Portál a Bodies) a Rómeo, Júlia a vírus (Túlavé divadlo).
Na lesnej ceste bude o 14. hod. rozlúčka so slobodou a družbovské súťaže v Krčme pri Chyžke, ďalej lov na diviaky (lukostreľba), tábor vojenských zbehov (Projekt 1645), stredoveký cirkus, kasting na družičky a ďalšie atrakcie. Samotné hradné nádvorie bude od 14.30 patriť Vranovskému chodúľovému divadlu, Sokoliarom sv. Bavona, gotickej hudbe Vrbovské vŕby a šermiarskym súbojom o ruku krásnej panny (Cohors, Sarus, Rytieri Strateného kráľovstva). Princezná bude zakliata v bašte, no všetko vyvrcholí svadobnou veselicou s divadlom Etudy.

Amatérske divadlá

HRABKOV. NA futbalovom ihrisku v Hrabkove (okres Prešov) sa v nedeľu od 13. hod. uskutoční Festival amatérskych divadiel Hrabkov 2013 s podtitulom Gurmánsky deň. Načne ho poľský divadelný súbor Ustrobianki s predstavením Podziekowanie dla rodzicow (Ďakujem rodičom), tak príde na rad súťaž v pití piva a jedení halušiek (14.30), vystúpenie poľskej folklórnej skupiny Przadki (15.00), krst CD Folklórnej speváckej skupiny Hrabkovčan (15.30), sokoliari (16.00), divadlo Maczki (Moderná popoluška, 16.30), parkúr (17.30) a Drišľak (18.00).

Pirohy 2013

SVIDNÍK. Deň ľudových tradícií bude v nedeľu od 13. hod. v skanzene vo Svidníku. Jeho súčasťou bude 18. ročník medzinárodnej súťaže Pirohy 2013. V programe vystúpi folklórny súbor Čirčanka, súčasťou podujatia budú výstavy ovocia a zeleniny, úľov a včelárskych pomôcok a produktov, ako aj ukážky ľudových remesiel.

Stropkovské slávnosti

STROPKOV. Nedeľné popoludnie bude na stropkovskom Námestí SNP patriť akcii Stropkovské hradné slávnosti. Diváci sa môžu tešiť na hradných pánov, zbojníkov, dobové oblečenie, balónovú bitku, šermiarov Cohors, country speváka Štefana „Čika“ Barančíka. Zábava bude pokračovať diskotékou, ktorá sa po 21. hod. presunie do kaštieľa.

Valali v mesce

BARDEJOV. Hornošarišské osvetové stredisko pozýva do bardejovského amfiteátra na akciu Valali v mesce. V nedeľu o 19.30 sa na nej predstavia obce Hankovce a Tarnov so svojimi zvykmi. Súčasťou akcie je výstava ľudovo-umeleckej tvorby a fotografií.

Námestíčko

PREŠOV. Rozmarnú komédiu s pesničkami Námestíčko ponúkne v nedeľu o 19. hod. vo svojej historickej budove Divadlo Jonáša Záborského. Príbeh o hádkach a udobrovaní klebetných susedov je taliansky, ľahký, veselý...

Deň obce

ŠIBA. Sv. omšou sa v nedeľu o 10.30 začnú v areáli futbalového ihriska v Šibe (okres Bardejov) obecné slávnosti. Deň obce spestrí od 14.00 kultúrny program, v ktorom vystúpia žiaci zo Šiby, mladí matičiari, malí folkloristi z Rokytova, súbor Čerhovčan z Bardejova, M. Chomová a O. Haromová z Rešova a slávnosti ukončí ľudová veselica.

Miniburza

PREŠOV. Nedeľná miniburza bude v klube 263 o 16. hod. K dispozícii budú knihy, cédečká, oblečenie, hračky...

Heľenine oči

PREŠOV. Pešia zóna bude v nedeľu patriť akcii Jojka v meste. Moderátori Mišo Hudák a Vlado Voštinár ho odštartujú o 14. hod. a ponúkne pestrý program, v ktorom vystúpia napr. Heľenine oči (20.10), Metropolis (21.25), ale aj Otto Weiter, Lentilky či herci z Paneláka.

PUĽS

ĽUBOTICE. V Eden café restaurant v Ľuboticiach (okres Prešov) sa v nedeľu o 17. hod. predstaví súbor PUĽS.

Tvorivá dielňa

PREŠOV. V zábavno-obchodnom centre na Sekčove na 2. posch. bude v nedeľu o 17. hod. výtvarná tvorivá dielňa na tému školský rozvrh podľa mojich predstáv.

Tatranský región

O medovníkovom domčeku

POPRAD. Divadelná sála Domu kultúry Poprad ožije v nedeľu o 10.00 h hudobnou rozprávkou O medovníkovom domčeku v podaní uja Ľuba z Košíc.

Tatranská kométa

POPRAD. Historická električka Kométa sa po dvojročnej odmlke vracia na scénu. Z Popradu vyrazí v nedeľu 8. septembra o 9.45 h a po celých Vysokých Tatrách bude premávať od Štrbského Plesa až do Tatranskej Lomnice. Návrat na popradskú stanicu je naplánovaný na 18.00 h.

Poľovnícky deň

KEŽMAROK. Tretí ročník Poľovníckeho dňa sa bude konať v nedeľu 8. septembra na kežmarskom Hlavnom námestí. Začína sa o 10.00 h Svätohubertovskou omšou v Bazilike sv. Kríža, pokračuje sprievodom účastníkov a ďalšími akciami. Na Poľovníckom dni vystúpi aj detský folklórny súbor Maguráčik, ľudový súbor Magurak z Kežmarku a divadlo Teatrobalans zo Spišskej Belej. Návštevníci sa môžu tešiť aj na pravý poľovnícky guláš.

Cyklomaratón

SPIŠSKÁ BELÁ. V nedeľu 8. septembra odštartuje cyklomaratón s názvom Belianska 25. Pomenovanie získal podľa dĺžky 25-kilometrovej trasy zo Spišskej Belej do Ždiaru. Preteky sú určené pre amatérskych cyklistov na horských bicykloch. Prezentácia sa začína o 12.00 h pri rybárskom dome pri Belianskom rybníku.

Indiáni, pištoľníci a nebojácne ženy

HNIEZDNE. V nedeľu od 13. hodiny čaká na návštevníkov Nestville parku v Hniezdnom pri Starej Ľubovni rodeo s Indiánmi, pištoľníkmi a krásnymi ženami. Na Country feste vystúpia Vesláci, Texas, Texas a Banjo Band legendárneho Ivana Mládka.

Zemplínsky región

Výstava: Svet, ako ho vidíme my

MICHALOVCE. V Zemplínskom múzeu sa koná výstava výtvarných prác ľudí s telesným a duševným postihnutím Svet, ako ho vidíme my. Obrazy budú v priestoroch múzea v michalovskom kaštieli vystavené do 30. septembra.

Humenné na plátne

HUMENNÉ. Vo výstavných priestoroch Domu kultúry si môžete pozrieť výstavu obrazov domácich i zahraničných umelcov na tému Humenné na plátne. Výstava potrvá do 7. októbra.

Marián Straka - Vertikály a idea kruhu

HUMENNÉ. Vihorlatské osvetové stredisko pozýva na výstavu diel z tvorby profesionálneho umelca Mariána Straku. Výstava potrvá do 15. septembra.

Umenie 19. storočia

HUMENNÉ. Vo Vihorlatskom múzeu si môžete prezrieť výstavu Umenie 19. storočia od klasicizmu po brány moderny. Obrazy pochádzajú zo zbierok Šarišskej galérie v Prešove. Výstava potrvá do 30. septembra

Výstava Čáry - máry – kuk

MICHALOVCE. V Malej galérii Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach si môžete do konca septembra pozrieť výstavu Miroslavy Bugriovej, Alexandry Gubíkovej a Slávky Timkovej s názvom Čáry - máry – kuk.

Fotografka Ingrid Hrubá - Stretnutie s prírodou

MICHALOVCE. V galérii Zemplínskeho osvetového strediska vystavuje michalovská fotografka Ingrid Hrubá. Výstavu pod názvom Stretnutie s prírodou si môžete pozrieť do 30. septembra.

Výstava Andrey Salajovej

MICHALOVCE. Kultúrne centrum freeDOM pozýva na výstavu obrazov Andrey Salajovej, ktorá žije a tvorí v Michalovciach. V roku 1998 ukončila štúdium na FHPV PU v Prešove. Venuje sa komornej maliarskej tvorbe spojenej s architektúrou a pedagogickej činnosti. Je členkou Detvianskej umeleckej kolónie.

Spišský región

Ponuka kina Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier v sobotu a v nedeľu o 19. hod. premietne hudobný film One Direction: This is US a o 17. hod. rozprávku Šmolkovia 2.

Dni Cyklistiky na Spiši

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu a nedeľu sa na Spiši uskutoční cyklistická časovka na okruhu Letná a Zimná ulica, ako aj časovka do vrchu na trase Novoveská Huta – Grajnár – Hnilčík. Dni cyklistiky na Spiši budú spojené aj s Majstrovstvami Slovenska v in–line korčuľovaní, ktoré sa uskutočnia v nedeľu od 13. do 17. hod.

Koncert Tu v dome

LEVOČA. V sobotu o 20. hod. sa v divadelnej sále mesta uskutoční koncert bratislavskej kapely Tu v dome.

Jazda vláčikom

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Klub železničných historických vozidiel Poprad pripravil na sobotu jazdu s historickým motorovým rušňom po kraji pod Spišským hradom. Trasa povedie z Popradu cez Spišskú Novú Ves do Spišského Podhradia a Spišských Vlách.

Heligónka i halušky

KOJŠOV. V Kojšove sa cez víkend uskutoční 15. ročník podujatia Kojšovská heligónka. Jeho súčasťou bude v sobotu aj Medzinárodná halušková šou vo varení a jedení bryndzových halušiek. Sprievodnými podujatiami budú ochutnávka tradičných jedál, výstava venovaná 15. výročiu Kojšovskej heligónky, ovčiarstvo na Spiši i výstava historických fotografií gelnického regiónu.

Gemerský región

Medzinárodný workshop paličkovanej čipky

KRÁSNOHORSKÁ DLHÁ LÚKA. V miestnom remeselnom dome sa počas víkendu uskutoční VI. ročník Medzinárodného workshopu paličkovanej čipky. Nebudú chýbať odborné prednášky, ukážky prác i tvorivé dielne.

Nedeľná zábavka v galérii múzea

ROŽŇAVA. V Galérii baníckeho múzea v Rožňave sa v nedeľu uskutočnia tvorivé dielne pre rodičov s deťmi pod názvom Nedeľná zábavka.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príloha pre všetkých školákov: Opäť v škole
 2. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
 3. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
 4. Najkrajšie americké národné parky
 5. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
 6. Keď Slováci krotia morský vietor
 7. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
 8. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
 9. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
 10. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
 1. Príloha pre všetkých školákov: Opäť v škole
 2. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
 3. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
 4. Najkrajšie americké národné parky
 5. Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí
 6. Slováci nakupujú viac slovenskej zeleniny a ovocia ako vlani
 7. Plánovaním financií vás ani prísnejšie podmienky nezaskočia
 8. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
 9. HB Reavis rozširuje svoje portfólio v Londýne už o piaty projekt
 10. Keď Slováci krotia morský vietor
 1. Najkrajšie americké národné parky 15 863
 2. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz? 11 135
 3. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov 10 574
 4. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií 6 330
 5. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 € 3 364
 6. Najvýhodnejšia dovolenka v Tatrách a Liptove 2 666
 7. Vizuálny smog je problém 2 377
 8. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate 2 286
 9. Keď Slováci krotia morský vietor 2 157
 10. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 € 1 087

Neprehliadnite tiež

Vymenené pozemky mesta predala cirkev developerovi

Na zeleni postavia aj bývanie. Ale žiadnu betónovú džungľu, tvrdia.

Čudné postupy pri obnove košických tratí už prekročili čiaru

Mesto trvá na tom, že záplaty okolo kanálových vpustov sú v poriadku.

Odborník upozorňuje: Nafúkate aj z keksa, croissantu či cukríkov

Alkohológ: Nulová hodnota v tele neexistuje, toleruje sa 0,3 promile.

V dedinách nachádzajú opustené psy bez jedla a vody

Pribúdajú prípady zvierat s poraneným krkom od priviazania.

V mercedese bez sedadiel prevážal 29 Vietnamcov, dvaja odpadli

Košičan dostal za prevádzačstvo 56 mesiacov. Odvolal sa.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Valkovho vraha označili, v prípade Kuciaka jeho kolegyňa stráca nádej

Čaká sa na prokuratúru, či uverí verzii o vražde právnika.

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop