II. liga: Prešov bodoval naplno v Šali

Michalovce zaslúžene vyhrali nad Sencom. Hosťujúci brankár Martin Matlák musel veľakrát takto zasahovať. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|2. sep 2013 o 00:00

V 7. kole II. ligy v boji o prvé miesto zdolal MFK Zemplín Senec. To využil Prešov, ktorý zvíťazil v Šali.

V 7. kole II. ligy v boji o prvé miesto zdolal MFK Zemplín Senec. To využil Prešov, ktorý zvíťazil v Šali najtesnejším rozdielom a posunul sa na druhé miesto v tabuľke. Bardejov síce viedol, no hostia z Trnavy dokázali aj o desiatich vyrovnať.

Michalovce - Senec 2:0 (0:0)

MICHALOVCE. Šláger kola prilákal výbornú návštevu, ktorá videla kvalitný futbal. Úvod bol opatrný, šance prišli až neskôr. Ako prvý to skúšal Janočko, potom Augustín nenarobil Raškovi žiadne problémy. V 19. min. Kuncov strieľaný center takmer skončil v šibenici. Po polhodine hry sa Michalovčania rozbehli. Najprv po Podhorinovej prihrávke z pravej strany v poslednej chvíli upratal loptu do bezpečia Hlavatovič, následne po centri v čistej šanci Kunca „zľuftoval“. Potom Morlacchiho bomba ľavačkou išla tesne nad a Hamuľakovu tvrdú strelu zo šestnástky Matlák s námahou vyrazil. Aktivita domácich priniesla svoje ovocie v úvode druhého polčasu. V 51. min. Kovaľ aj s pomocou jemného teču seneckého obrancu obstrelil Matláka a otvoril skóre duelu. Vzápätí Kuncovu strelu vyrazil gólman SFM, na druhej strane Augustínov nebezpečný pokus zneškodnil Raška. V 58. min. zahrával z pravej strany trestný kop Janočko, do lopty sa hlavou oprel Morlacchi a nekompromisne skóroval. Matlák mohol o minútu nato kapitulovať aj po tretíkrát, ale strelu Kuncu reflexívne vyrazil na roh. Po hodine hry na polovici ihriska tvrdo fauloval Polgár domáceho Oberta a musel predčasne pod sprchy. Od tohto momentu Michalovce ubrali z plynu a kontrolovali priebeh duelu.

Góly: 51. Kovaľ, 58. Morlacchi, ŽK: 0 – Ležaič, Hílek, ČK: 61. Polgár (Senec). Rozhodoval: P. Hrčka - 2853 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Raška - Podhorin, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - I. Obert (88. A. Leško), Morlacchi, V. Janočko (82. M. Regáli), Kovaľ - D. Kunca, M. Hamuľak (75. S. Danko). ŠK SFM: Matlák – Hlavatovič, T. Hanzel, Polgár, M. Jurkemik (46. F. Molnár) – Hílek - Bakala (81. Klokner), Držík, Augustín (65. Bedecs), Orolín – Ležaič.

Róbert Andrejov

Bardejov – Trnava B 1:1 (0:0)

BARDEJOV. Od úvodných minút sa domáci s vervou pustili do mládežníkov Spartaka. No v 8. min. sa Azevedovi podarilo dostať za obrancov, lenže strelecký pokus sa mu nevydaril. Hostia čakali na brejk, ich prvú strelu na Čikoša-Pavlička vyslal Ciprys až v 19. min. Po prestávke začali odvážnejšie hostia a po rohu Banovičova hlavička poriadne preverila pozornosť brankára Čikoša. Na druhej strane Cuprišinovej strele chýbala väčšia razancia. Útočilo sa na obe strany. V 61. min. unikol striedajúci Grohoľ zadákom hostí, Reháh ho zozadu poslal na zem a rozhodca s ČK z ihriska. Domáci výhodu presilovky využili až po štvrťhodine, keď po čiare unikol Hanuščák a jeho prudký center Cuprišin hlavou tečoval do siete na 1:0. Upokojenie trvalo len päť minút, domáca obrana urobila priestor pre Klabníka, ktorý ideálne prihral Richnákovi a ten bez prípravy spoza 16-ky krásnou strelou nedal šancu brankárovi Čikošovi a v 84. min. bolo 1:1. Aktéri na oboch stranách mali snahu pridať gól, no po daždi na šmykľavom teréne pokojnejšie hrajúci hostia účelnejšie zvládli koncovku.

Góly: 77. Cuprišin – 84. Richnák. ŽK: L. Zápotoka, 65. J. Zápotoka – 42. Richnák, 71. Deket, 87. Peševski, 90+ Pavlík. ČK: 61. Rehák (Trnava). Rozhodoval Očenáš pred 590 divákmi.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica – Dzúrik, L. Zápotoka (74. Pisárik), J. Zápotoka, DKuhajdík (46. Grohoľ) – De Azevedo, D. Andrič (46. Cuprišin). FC Spartak B: Strapák – Rehák, Banovič, Klabník, Mečiar – Kočiš (59. Peševski), Zvolenský, Deket, Richnák – Bališ (88. Bočko), Ciprys ( 83. Pavlík).

Juraj Ščerbík

Šaľa – Prešov 0:1 (0:0)

ŠAĽA. Hostia už od úvodu hrali ofenzívne. V domácom kolektíve rýchly Mukalenga strieľal v 13. min. prudko nad. Po štvrťhodine hry Mukalenga vysunul do prieniku Čuirgaliho, ale ten po sóle na brankára hostí zahodil tutovku. Hostia mali do prestávky viac z hry a dobré strelecké príležitosti legionára Nworaha a Poliačeka. Do druhého polčasu nevstúpili domáci dobre, keď už v 47. min. obranca Mujkoš nešťastne tečoval hlavou prudký center, ktorý skončil v domácej bráne. Duslo sa snažilo vyrovnať, ale v rozlete ho zastavil v 67. min. Charizopulos, ktorý po druhej žltej karte odišiel predčasne pod sprchy. Tatran mal síce v strede poľa herne navrch, ale domáci mohli a mali vyrovnať. Najskôr striedajúci Kráľ napálil v gólovej príležitosti z piatich metrov do brankára Taliana, ktorému na viac v 89. min. po strele Mihálika pomohlo brvno. Hostia, ktorí v závere aj trošku „priostrili“ si nakoniec odviezli od Váhu tri body.

Gól: 47. vlastný (Mujkoš). Rozhodoval Mastiš, ŽK: Charizopulos - Papaj, Leško, Lipták, Hatok, ČK: 67. Charizopulos, 370 divákov.

DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek, Mujkoš, Čirik, Ďatko - Charizopulos, D. Rehák, Galbavý (55. R. Mihálik), Gešnábel - Čurgali (60. V. Kráľ), Mukalenga. TATRAN: Talian - Jacko, Krajník, Petráš, Dolný (78. Hruška) - Papaj, Leško, Lipták, Hatok - Nworah (58. Katona), Poliaček (82. Šafranko).

js

Ďalšie výsledky

Šamorín – Podbrezová 0:1 (0:0)
Gól: 73. Morháč, ŽK: 8. Fulmek, 45. Stojanovič, 72. Pentek – 0. Rozhodovali Kružliak, Balko, Mókoš, 600 divákov.

Dubnica n/V – Pohronie 1:0 (0:0)
Gól: 58. Bilovský (11 m), ŽK: 0 – 81. Rybanský, 86. Pálenik. Rozhodovali Vlčej, Borsányi, Žákech, 260 divákov.

Rim. Sobota – Lipt. Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 51. Kurák (11 m), ŽK: 55. Válovčan, 65. Kostúrik – 51. Kubena. Rozhodovali Piatka, Sluk, Bóllo, 426 divákov.