Kavečiansky polmaratón i Hámorská dvadsiatka jubilovali

Sportnet|24. aug 2013 o 00:00

V auguste sa konali dve bežecké podujatia zaradené do súťaže Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov na rok 2013.

KOŠICE. Organizátori oboch pretekov usporiadali jubilejné ročníky.

Najprv 4. augusta za úmornej horúčavy okolo 30 stupňov v Kavečanoch usporiadali XXV. malý kavečiansky maratón, na ktorom oslávili štvrťstoročné výročie. Na členitej polmaratónskej trati v konkurencii 110 bežcov boli najrýchlejší Ukrajinci pričom, zvíťazil Eduard Hapák za 1:16:14 h. pred víťazným veteránom Orestom Babjakom (obaja JMD Bardejov) za 1:16:58 h. Tretí finišoval Erik Repák (TJ Obalservis Košice) za 1:20:48 h. Z päťdesiatnikov prvý dobehol Štefan Rácz (ŠK Budimír) za 1:27:26 h a u veteránov od 60 rokov vyhral Vincent Bašista (OÚ Demjata) za 1:42:02 h. Z tucta štartujúcich žien bola najrýchlejšia Zuzana Stanovčáková za 1:39:02 h pred Miroslavou Hrubovskou (obe Vranov n/T) za 1:42:23 h. a tretia dobehla Slavomíra Varehová (Sp. N. Ves) za 1:42:29 h.

Na jubilejnom XV. ročníku Hámorskej dvadsiatky v Remetských Hámroch štartovalo celkove 78 bežcov. Na 20 km trati z uvedenej obce okolo Morského oka a späť dominoval Imrich Pástor (TJ Obalservis Košice) za 1:09:06 h pred Ukrajincom Andrejom Ivanovom za 1:13.55 h. Tretí dobehol Tomáš Marek (MŠK Vranov) za 1:15:29 h a štvrtý finišoval víťaz kategórie od 40 rokov Michal Ivančo (ŠK Banské) za 1:16:08 h. Zo siedmich žien bola prvá v cieli Zuzana Stanovčáková (TJ Obalservis Košice) za 1:28:47 h. Druhá skončila Mahuliena Krištanová (Vranov n/T) za 1:31:01 h. a tretia víťazná veteránka od 50 rokov Alžbeta Tiszová (TubeCity IMS Košice) za 1:40:59 h.

V ďalších dvoch bežeckých podujatiach v našom regióne celkové prvenstvá dosiahli bežci JM Demolex Bardejov). Za rekordnej účasti 141 bežcov v košickej mestskej časti Šaca na 10 km trati XIII. behu údolím Idy zvíťazil Juraj Vitko za 32:14 min. a u žien s takmer 4-minútovým náskokom zvíťazila orientačná bežkyňa Katarína Labašová (za Geoma Košice) za 40:49 min.

Na „Behu vidiacich srdcom“ v Širokom na 14 km trati vyhral Eduard Hapák za 51:58 min. pred Tomášom Šitárom (OBS Prešov) za 53:16 min. a z kategórie žien prvá dobehla Zuzana Bosáková (OBS Prešov) za 1:09:56 h.

Domov»Sportnet na východe»Kavečiansky polmaratón i Hámorská dvadsiatka jubilovali