Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Orientační bežci ATU Košice počas prázdnin žali úspechy v zahraničí

Členovia Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice sa vydali na rôzne podujatia v zahraničí.

KOŠICE. Prevažne mládežníci ATU sa zúčastnili päťdňových pretekov Bubo cup 19.-23.7. pri Ajdovščine v Slovinsku. V kategórii mužov M21-Ultimate celkove druhý skončil vekom ešte dorastenec Martin Šmelík a tretie miesto obsadil Miroslav Papuga. V rovnakej kategórii žien druhá skončila Katarína Papugová. Jej sestry obsadili štvrté miesta a to: Andrea Papugová v kategórii W-16 a Martina Papugová u starších dorasteniek do 18 rokov.

Na preteky nadväzovali ďalšie päťdňové preteky OO cup v Slovinsku 24.-28.7. pri Bohinskej Bystrici, ktorých sa zúčastnili aj veteráni ATU. Najcennejší úspech dosiahol Michal Krajčík, ktorý skončil celkove tretí v elitnej kategórii mužov. Celkové prvenstvá dosiahli Andrea Papugová u mladších dorasteniek do 18 rokov a v kategórii M50- dominoval Jozef Pollák. V celkových výsledkoch do 6. miesta ešte skončili: M-10: 4. Lukáš Novota, M-18: 5. Martin Šmelík, W21-Ultimate 5. Katarína Papugová. Predseda klubu ATU Košice Jozef Pollák na margo pretekov v Slovinsku povedal: „Všetkých päť etáp sa bežalo v krasových terénoch Soriška patriacich do národného parku Triglav. Terény boli orientačne i fyzicky veľmi náročné a podobali sa Silickej či Plešiveckej planine, ale boli členitejšie. Bol to pravý orientačný zážitok!“

Na trojetapových pretekoch Limanowa Cup 26. - 28. 7. v Poľsku štartovali dvaja veteráni ATU, pričom Ján Kuchta skončil celkove tretí v kategórii mužov od 55 rokov a Igor Roháč bol druhý u veteránov od 65 rokov.
Traja veteráni ATU Košice reprezentovali v dňoch 2. - 10. 8. Slovensko na majstrovstvách sveta veteránov v talianskom lyžiarskom stredisku Sestriére. V úvodnej disciplíne vo finále šprintu skončila Jana Slámová šestnásta v kategórii W40-, Jana Šmelíková 18. v kategórii W45- a Peter Sláma 43. u mužov od 45 rokov. Po dvoch kvalifikačných pretekoch na dlhej trati vo finálových pretekoch dosiahli tieto umiestenia: W40-A: 23. Jana Slámová, W45-A: 34. Jana Šmelíková, M45-B: 18. Peter Sláma.