Pondelok, 29. máj, 2017 |Meniny má Vilma

Orientační bežci ATU Košice počas prázdnin žali úspechy v zahraničí

Členovia Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice sa vydali na rôzne podujatia v zahraničí.

KOŠICE. Prevažne mládežníci ATU sa zúčastnili päťdňových pretekov Bubo cup 19.-23.7. pri Ajdovščine v Slovinsku. V kategórii mužov M21-Ultimate celkove druhý skončil vekom ešte dorastenec Martin Šmelík a tretie miesto obsadil Miroslav Papuga. V rovnakej kategórii žien druhá skončila Katarína Papugová. Jej sestry obsadili štvrté miesta a to: Andrea Papugová v kategórii W-16 a Martina Papugová u starších dorasteniek do 18 rokov.

Na preteky nadväzovali ďalšie päťdňové preteky OO cup v Slovinsku 24.-28.7. pri Bohinskej Bystrici, ktorých sa zúčastnili aj veteráni ATU. Najcennejší úspech dosiahol Michal Krajčík, ktorý skončil celkove tretí v elitnej kategórii mužov. Celkové prvenstvá dosiahli Andrea Papugová u mladších dorasteniek do 18 rokov a v kategórii M50- dominoval Jozef Pollák. V celkových výsledkoch do 6. miesta ešte skončili: M-10: 4. Lukáš Novota, M-18: 5. Martin Šmelík, W21-Ultimate 5. Katarína Papugová. Predseda klubu ATU Košice Jozef Pollák na margo pretekov v Slovinsku povedal: „Všetkých päť etáp sa bežalo v krasových terénoch Soriška patriacich do národného parku Triglav. Terény boli orientačne i fyzicky veľmi náročné a podobali sa Silickej či Plešiveckej planine, ale boli členitejšie. Bol to pravý orientačný zážitok!“

Na trojetapových pretekoch Limanowa Cup 26. - 28. 7. v Poľsku štartovali dvaja veteráni ATU, pričom Ján Kuchta skončil celkove tretí v kategórii mužov od 55 rokov a Igor Roháč bol druhý u veteránov od 65 rokov.
Traja veteráni ATU Košice reprezentovali v dňoch 2. - 10. 8. Slovensko na majstrovstvách sveta veteránov v talianskom lyžiarskom stredisku Sestriére. V úvodnej disciplíne vo finále šprintu skončila Jana Slámová šestnásta v kategórii W40-, Jana Šmelíková 18. v kategórii W45- a Peter Sláma 43. u mužov od 45 rokov. Po dvoch kvalifikačných pretekoch na dlhej trati vo finálových pretekoch dosiahli tieto umiestenia: W40-A: 23. Jana Slámová, W45-A: 34. Jana Šmelíková, M45-B: 18. Peter Sláma.

Národniarov zastupuje v Teplárni Košice učiteľ zo Sobraniec

Okresný šéf SNS by mal odísť ku Plavčanovi.

Projekt bytov na Lokomotíve uviazol v územnom konaní

Špekuluje sa o zmenách v územnom pláne Košíc.

Najprv ženu znásilnili, potom hodili na hlavu betón

Prokuratúra ukončila vyšetrovanie vraždy.

Košice chcú medzi paneláky vrátiť život

Náklady na zámer mesta dosiahnu vyše 300-tisíc. Nemá to však ísť z jeho kasy.

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.