Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

II. liga: Šarišské derby rozhodla jedenástka v závere

V druhej futbalovej lige sa hralo šarišské derby. Prešov gólom z jedenástky v závere zápasu zdolal Bardejov.

Emócie. Hlavný rozhodca Igor Kozák musel upokojovať aktétov na prešovskom ihrisku.(Zdroj: Peter Cingel)

V druhej futbalovej lige sa hralo šarišské derby. Prešov využil výhodu domáceho trávnika a gólom z jedenástky v závere zápasu zdolal Bardejov. Pokutový kop premenil Poliaček a hostia naň už nedokázali reagovať. Darilo sa Michalovciam. Pohronie zdolali na jeho pôde rozdielom triedy, dva z troch gólov dal Hamuľak. Zemplín je v tabuľke na vedúcej priečke.

Prešov - Bardejov 1:0 (0:0)

PREŠOV. Prešovčania ani v treťom domácom zápase nezaváhali, boli úspešní aj v šarišskom derby, ktoré bolo bojovné a malo solídnu úroveň. Zeleno-bieli mali viac z hry, získali aj územnú prevahu, Bardejovčania potvrdili povesť dobre brániaceho mužstva - v tomto ročníku II. ligy inkasovali prvýkrát.

O rezultáte derby sa rozhodlo v 86. minúte. Na hranici pokutového územia V. Palša fauloval Nworaha a M. Poliaček bezpečne premenil pokutový kop.

V prvom polčase mali viac príležitostí domáci. V 12. min. strela Dolného tesne minula ľavú žrď bardejovskej bránky. V 21. min. mali domáci ďalšiu sľubnú príležitosť - loptu z kopačky Nworaha, ktorá už smerovala do bránky hostí, v poslednej chvíli vykopol do bezpečia V. Palša. V 37. min. projektil Dolného brankár Bardejova vyrazil na rohový kop.

Rušnejšie to bolo v druhom polčase. V 57. min. sa Prešovčania prezentovali peknou akciou. Dvojica brániacich hráčov poslala v 16-ke na zem Nworaha, no rozhodca tento zákrok neposúdil ako nedovolený.

Nebezpečne pohrozili aj hostia - v 58. min. v dobrej pozícii prestrelil prešovskú bránku Andrič, tento hráč nezužitkoval príležitosť ani o 8. min. neskôr

Gól: 86. M. Poliaček (11 m). ŽK: Zbiňovský, Nworah - J. Zápotoka, Hanuščák, L. Zápotoka, V. Palša. Divákov: 1384. Rozhodca: I. Kozák. PREŠOV: Talian - Hatok, Bartek, Krajník, Zbiňovský - Papaj, P. Jacko - Dolný (77. M. Poliaček), Katona, D. Leško (77. P. Šafranko) - Nworah (90.+ Hruška). BARDEJOV: Čikoš-Pavličko - Hanuščák, V. Staš, V. Palša, S. Kica - L. Zápotoka - Grohoľ (88. Cuprišin), J. Zápotoka (78. Kuhajdík), Dzúrik, De Carlos - Andrič (88. Pisárik).

Ján Jacoš

Žiar/D. Ždaňa – Michalovce 0:3 (0:3)

D. ŽDAŃA. Nadšenie dvanástich domácich hráčov - amatérov vydržalo polhodinu, no ich centre nenašli adresáta. Zemplínski profesionáli sa dostali na koňa po dvoch hrubých chybách nováčika. Kunca hlavou predĺžil Kovaľovu prihrávku Hamuľakovi do 16-ky, brankár čakal center, a útočník vystrelil poza jeho chrbát do siete – 0:1. O minútu po dlhom výkope brankára Kunca vystrelil z ľavého krídla smerom k rohovej zástavke, Hamuľák dobehol stratenú loptu, nikto ho nesledoval, šikovne prihral nabiehajúcemu Kovaľovi, ktorý bez prípravy umiestnil loptu k žrdi – 0:2. Po uličke Kovaľa stredom obrany obišiel Hamuľak aj brankára – 0:3. V úvode druhého polčasu vyslal Zvara prvú domácu strelu na bránu. Čestný gól mohol streliť po rohovom kope Blaho, ale na 5-ke loptu minul. V závere sa zoči-voči Hamuľakovi a Dankovi vyznamenal domáci brankár.

Góly: 33. Hamuľak, 34. Kovaľ, 41. Hamuľak. ŽK: Abrahám, Kamas – Podhorin. ROZHODOVAL: Jánoš - 742 divákov. FK Pohronie: Packo – Blaho, Sekereš, Kriviančin, Kamas – Pinka, Paraj (66. Ojirogbe), Ometák, Abrahám (46. Sedliak) – Bobor (46. Páleník), Zvara. MFK Zemplín: Raška – I. Obert, Gallo, Sedlák, Smrek – Kovaľ (63. L. Janič), Podhorin, Janočko (74. Regáli), Vanák (84. Danko) – Hamuľak, Kunca.

tom

Ďalšie výsledky

Trnava juniori - Dubnica 4:0 (2:0). Góly: 38. a 90. Kuzma (prvý z pok. kopu), 34. Richnák, 79. Schranz.
R. Sobota - Šaľa 3:1 (3:0). Góly: 19. Jánošík, 32. Rubint (z pok. kopu.), 42. Migaľa - 90. Gešnábel.
L.Mikuláš - Šamorín 1:1 (0:0). Góly: 65. Kubena - 51. V. Pončák.
Podbrezová - Senec 0:1 (0:0). Gól: 70. Bakala.