Streda, 22. február, 2017 |Meniny má Etela

II. liga: Michalovce sú z východniarov najvyššie

V treťom kole druhej ligy naplno zabodovali Michalovce s Liptovským Mikulášom i Bardejov s Pohroním.

Mal prsty v jedinom góle stretnutia. Po Božokovej prihrávke skóroval Kunca, Michalovce vyhrali 1:0.(Zdroj: ra)

V treťom kole druhej ligy sa východniarom darilo iba na domácej pôde, keď naplno zabodovali Michalovce s Liptovským Mikulášom i Bardejov s Pohroním. Prešovský Tatran však vonku neobstál, keď prehral v Senci, a klesol v tabuľke z 1. miesta až na piate.

Bardejov – Pohronie 1:0 (0:0)

BARDEJOV. Favorizovaní domáci už tradične začali s hrou na polovici súpera a v jeho pokutovom území bolo horúco, tak, ako celý podvečer.

Hosťom sa v súboji zranil Sojka, no pred brankárom stále bolo veľa hráčov. O prieniky sa snažili Pisárik i Azevedo a strelecké pokusy mali L. Zápotoka s Kicom.

Výsledkom bolo sedem rohových kopov, s ktorými si vysokí stoperi poradili. Po štvrťhodine sa Pisárik ocitol pred brankárom Grambličkom, ten jeho nevydarený pokus chytil.

Napodiv všetko mohlo byť ináč, v 21. min. lopta z hlavičky Krivjančina smerovala do spojnice brány, našťastie ju Kica vyhlavičkoval do brvna.

Keď Dzúrik nedotiahol svoj pokus na hranici 16-ky, hostia kopali dva rohy a domáci takmer urobili chybu.

Po prestávke bolo vidieť snahu prekonať obranu, konečne dobrú loptu od J. Zápotoku využil Azevedo, ocitol sa za obrancami a presne umiestnil na 1:0.

Povzbudení domáci dobre atakovali v strede poľa, no častými nepresnosťami dávali šancu súperovi, ktorého brejky končili u brankára Čikoša-Pavlička.

Ten sa vyznamenal v 77. min., keď sa pred nim ocitol Páleník, no jeho strelu zblízka s prehľadom zmaril. Z následného protiútoku mohol pridať druhý gól domácich Grohoľ, z hranice 16-ky ale netrafil do prázdnej brány.

Hostia nelenili, zahrávali dva rohové kopy, ale sily na zakončenie viditeľne chýbali.

Potešiť mohol Dzúrik, ten v 86. min. bez prípravy spoza hranice pokutového územia výborne trafil loptu, no škoda, že sa odrazila od ľavej žrde.

Podrobne o zápase čítajte tu

Gól: 53. Azevedo. ŽK: L. Zápotoka, J. Zápotoka – Krivjančin. Rozhodoval Jurenka pre 650 divákmi.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica, Grohoľ (79. Cuprišin), L. Zápotoka (87. Berecký), Dzúrik, Azevedo, J. Záptoka, Pisárik, Kuhajdík.

POHRONIE: Gramblička – Sojka (7. Paraj), Blaho, Krivjančin, Úškrt, Kamas, Ometák (59. Pinka), Sekereš, Sedliak, Bobor (59. Páleník), Rybanský.

šč

Michalovce - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

MICHALOVCE. Domáci mali počas celého zápasu aktivitu na svojich kopačkách a už v 3. minúte vyslal nebezpečnú strelu na Šavolovu bránu Janočko, ale gólman Tatrana vytiahol parádny zákrok. A zapotil sa aj pri zakončení Božoka, ktorému pekne prihral Kunca.

V 28. minúte si Šavol poradil aj so strelou Oberta z uhla a o štyri minúty nato mu po Božokovom prízemnom pokuse pomohla ľavá žrď.

Hostia pohrozili tesne pred prestávkou, keď po centri Ferenca nebezpečne hlavičkoval Brčák, ale vedľa Raškovej brány.

Potom Hamuľak zblízka zakončil nad bránu a Podhorin spoza šestnástky vedľa.

V 60. minúte sa už domáci radovali, Božok spätnou prihrávkou našiel Kuncu, a ten sa nemýlil – 1:0.

Ako sa neskôr ukázalo, tento moment bol rozhodujúci, pretože ďalšie šance už mužstvá nevyužili. Kucharčíkovu hlavičku zneškodnil na čiare stojaci Božok a Janočkovu tvrdú strelu pozorný Šavol.

Gól: 60. D. Kunca. ŽK: Podhorin - M. Pastva, Kucharčík. Rozhodoval: Ježík - 2 045 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Raška – I. Obert, Michal Gallo, T. Sedlák, M. Vanák – Kovaľ, Podhorin, V. Janočko (84. M. Regáli), Božok - D. Kunca, M. Hamuľak (71. L. Janič).

MFK TATRAN: Šavol – M. Pastva, Jurky, Kucharčík, Kubena – Trnovský (63. Fuják), Latiak, I. Lišivka, M. Ferenc (86. Balluch) – A. Brčák, Hoferica (78. Gombala).

ra

Senec – Prešov 2:0 (0:0)

SENEC. Obidve mužstvá sa snažili o kombinačný, útočný futbal. Lepšie začali domáci, ibaže po priamom kope nedočiahol na loptu po dopade v päťke Bakala, a keď po rohovom kope predĺžil Polgár loptu k vzdialenejšej žrdi, tá sa slabo odrazila od stehna dobiehajúceho Hlavatoviča a prešovský brankár ju chytil na čiare.

Hosta mali v závere polčasu po pekných akciách tri gólové šance za sebou. Strelu Papaja spoza 16-ky, ktorú stlmil Hílek, vyhlavičkoval z prázdnej brány Polgár, po prihrávke za obranu poslal Dolný prudkú polovysokú loptu nabiehajúcemu Katonovi, od ktorého sa odrazila vedľa brány a Dolného strela od brvna.

Zlom nastal v úvode 2. polčasu, keď čiperný Orolín predskočil v šestnástke v súboji o padajúcu loptu Petráša, ktorý ho podrazil, dostal červenú kartu a Hlavatovič premenil pokutový kop – 1:0.

Domáci prevzali v dusnom počasí réžiu, Orolín ideálne prihral na gól Ujčíkovi – 2:0.

Torpédo Augustína z priameho kopu z 30 m zastavilo brvno a Kloknerovu technickú strelu vyrazil Talian. Záver zápasu umocnil skandovaný potlesk.

Góly: 51. Hlavatovič (11 m), 59. Ujčík. ŽK: Bartek, Kačala. Vylúčený: 51. Petráš. Rozhodovali: Samotný – Kubačka, Jankovič – 748 divákov.

SFM: Matlák – Hlavatovič, Trajcsik, Polgár, Jurkemik – Hílek, Držík – Bakala, Augustín (72. Bedecs), Orolín (84. Klokner) -Ujčík.

1. FC Tatran: Talian – Kačala, Bartek, Petráš, Hatok – Papaj, P. Jacko – Dolný (79. P. Šafranko), Katona (79. Poliaček), D. Leško (66. Krajník) – Nworah.

tom

Ďalšie výsledky

Podbrezová - Trnava jun. 2:0 (1:0), góly: 17. Gerec, 70. H. Tubonemi, ŽK: 82. B. Bališ, 85. Deket, ČK: 74. M. Mečiar (všetci Trnava), rozhodovali: Šuniar - Roszbeck, Borsányi, 810 divákov

Šamorín - Rimavská Sobota 0:0, ŽK: 40. A. Špánik, 48. Čemba, 85. Gregora - 73. Válovčan, ČK: 87. Válovčan (Rimavská Sobota) za odkopnutie lopty, rozhodovali: R. Weiss - Lieskovský, Ferenc, 450 divákov

Šaľa - Dubnica 2:0 (1:0), góly: 38. Tomiš, 87. Čurgali, ŽK: 89. Charizopulos, 90. Gešnábel - 16. Múdry, rozhodovali: Straka - Bednár, Bobko, 272 divákov

Program 4. kola

Sobota 10. augusta: 16.30 h Rimavská Sobota - Šaľa, Liptovský Mikuláš - Šamorín, Prešov - Bardejov, Podbrezová - Senec

Nedeľa 11. augusta: 10.30 h Trnava jun. - Dubnica, 16.30 h Pohronie - Michalovce

red

Najlepší strelci

3 góly: Peter Nworah, Dávid Leško (obaja Prešov), Michal Hamuľak (Michalovce)

2 góly: Lukáš Čemba (Šamorín), Pavol Orolín, Lukáš Hlavatovič, Róbert Ujčík (všetci SFM Senec), Ondrej Čurgali (Šaľa), Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov)

red.

Posunú zavretie križovatky VSS na štvrtého marca?

Má to byť údajne výhodnejšie aj preto, že sa robiť začne so štartom jarných prázdnin.