Sobota, 27. máj, 2017 |Meniny má Iveta

II. liga: Prešov i Bardejov brali súperom všetky body

V II. futbalovej lige zástupcovia východu získali v troch zápasoch sedem bodov.

Podbrezovú zdolali. Zľava Katona (Prešov), Snitka (Podbrezová) a Nworah (Prešov).(Zdroj: Viktor Zamborský)

Prešov i Bardejov svoje zápasy vyhrali. Michalovce ukoristili na trávniku Rimavskej Soboty bod.

Prešov - Podbrezová 2:0 (0:0)

PREŠOV. Súboj dvoch ašpirantov na postup priniesol futbal slabej úrovne. V I. polčase diváci veľa zaujímavého nevideli. Hralo sa iba medzi šestnástkami, pričom zaujali iba dve strely spoza šestnástky – v 14. min. Morháč vystrašil Taliana a v 43. min. Dolný hosťujúceho gólmana. Obaja brankári sa vyznamenali. Nič viac, ani jedna šanca. Ani úvod druhého dejstva nenasvedčoval, že by sa scenár mal zmeniť. Prišla však 52. min. a v nej šestnástkový faul Morháča na prenikajúceho Dolného. Nariadennú jedenástku Leško premenil a posadil domácich na koňa. O tri minúty neskôr sa po Leškovom rohu presadil hlavou Petráš a bolo po zápase. Domáci si vypracovali tlak, Nworah spálil dve tutovky, neujal sa ani Dolného pokus a oslabení hostia pohrozili len raz, keď v 77. min. Gajdošík po rohu z metra mieril len do brvna. Prešovčania si tak v pohode ukočírovali aj druhé domáce víťazstvo po sebe.

Podrobnosti o zápase nájdete tu

Góly: 53. Leško (11 m), 56. P. Petráš. Pred 1030 divákmi rozhodoval Prešinský, ŽK: P. Petráš – Morháč, ČK: 52. Morháč (po druhej ŽK).

1. FC TATRAN: Talian – Kačala, Bartek, P. Petráš, Hatok – Papaj, P. Jacko – Dolný (81. M. Poliaček), Katona, Leško – Nworah (90. P. Šafranko).

ŽP ŠPORT: J. Baláž – Andrič, Gajdošík, Minčič, Morháč – M. Pančík, Snitka, Szöke (54. Kožička), Harvilko – J. Pančík (70. Čekovský), Tubonemi (70. Mózer).

kam

R. Sobota - Michalovce 1:1 (0:1)

R. SOBOTA. V prvom polčase pôsobili hostia zohratejším dojmom, Kostolanský musel zasahovať v 9. minúte po strele z uhla. V 11. minúte kapitán hostí Janočko preloboval domáceho brankára a Hamuľak zblízka dorazil loptu do siete – 0:1. Vzápätí mohol odpovedať domáci Jánošík, ale jeho volej gólman Raška zlikvidoval. V 29. minúte sa po zaváhaní hosťujúcej obrany lopta dostala k nikým nekrytému Kurákovi, ale ten namiesto strely vyčkával, a tak brankár situáciu vyriešil. V 37. minúte mieril Sivčevič z priameho kopu nad, o päť minút pohrozil hlavou Nilaš. Po prestávke domáci vyrukovali ofenzívnejšou hrou. Prvú príležitosť mal Jánošík, ale jeho strele chýbala razancia. V 51. minúte sa ocitol pred brankárom Kostúrik a s prehľadom vyrovnal – 1:1. V 62. minúte po rýchlej akcii mohol skórovať Kurák, ale mieril tesne vedľa. V 72. minúte dostal perfektnú prihrávku do uličky Köböl, ale vo vyloženej šanci sa blysol brankár Raška. O dve minúty kryl brankár Zemplína tečovanú strelu Válovčana. V hektickom závere boli ešte náznaky šance na oboch stranách, ale výsledok sa už nezmenil.

Góly: 51. Kostúrik – 11. Hamuľak. ŽK: Kurák, Gálik, Migaľa – Kunca, Božok. Rozhodoval: Marhefka, 408 divákov.

MŠK: Kostolanský – Rubint, Poliach, Sivčevič, Migaľa – Nilaš (46. Köböl) – Kurák (86. L. Lupták), Válovčan, Gálik, Jánošík (64. Hruboš) – Kostúrik. Tréner K. Praženica.

ZEMPLÍN: Raška – Obert, Gallo, T. Sedlák, Vanák – Kovaľ, Kunca (70. Regáli), Janočko (82. Danko), Podhorin, Božok (55. Janič) – Hamuľak. Tréner J. Bubenko.

tom

L. Mikuláš - Bardejov 0:1 (0:0)

L. MIKULÁŠ. V prvom polčase mali viac z hry hostia z Bardejova. Častejšie držali loptu na svojich kopačkách a domáci hráči Liptovského Mikuláša sa dostávali len do ojedinelých prienikov, z ktorých však žiadny nevyústil do väčšej šance. Príležitosti Dyjana de Azeveda a Andraščíka taktiež nepriniesli zmenu skóre a tak sa mužstvá do šatní odobrali po bezgólovom polčase. Po prestávke domáci futbalisti zvýšili svoje úsilie. Pretavili to do troch veľmi dobrých šancí, ale ani jedna neznamenala gól, a tak hostia trestali: po hodine ich streleckej odmlky prišiel v 78. min prízemný center z pravej strany, ktorý našiel osamoteného Dyjana de Azeveda a ten asi z metra nedal šancu brankárovi Šavolovi. Liptáci sa v závere nevzdávali, ale útočili „do plných“ a napokon sa im nepodarilo vyrovnať. Bardejovčania si tak odviezli z Liptovského Mikuláša plný bodový zisk.

Gól: 78. De Azavedo. Rozhodoval: Špaček, ŽK: Brčák, Lišivka, Pastva, Fuják - Palša, Kuhajdík, 250 divákov.

MFK Tatran: Šavol – Ferenc (18. Fuják), Kubena, Kucharčík, Latiak, Sakhniuk (24. Gombala), Brčák, Lišivka, Pastva, Trnovský (80. Balluch), Jurky

Partizán: Čikoš-Pavličko – Hanuščak, Palša, Kica, De Azevedo, Cuprišin (64. Kuhajdík), Staš, Dzúrik, Andraščík (45. Grohoľ), L. Zápotoka, J. Zápotoka (76. Berecký).

sita

Ďalšie výsledky

Trnava juniori - Šaľa 2:1 (2:0)

Góly: 22. Zvolenský (z 11 m), 38. Augustíni - 75. Gešnábel, ŽK: 68. Zvolenský, 90.+ Augustíni - 43. Čurgali, 53. Mihálik, 66. Mujkoš, rozhodovali: Mojsej - Mókoš, Vindiš, 280 divákov.

Dubnica n/V - Šamorín 1:4 (1:1)

Góly: 40. Šmahajčík - 3. Stojanovič, 48. Cmarko, 51. Čemba, 59. Pončák, ŽK: 42. Stojanovič, 89. Čemba (obaja Šamorín), rozhodovali: Vlčej - Benko, Jenčura, 223 divákov.

Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa - Senec 1:4 (1:2)

Góly: 30. Sekereš - 41. Orolín, 42. Hlavatovič, 64. Ujčík, 86. Bedecs, bez kariet, rozhodovali: Fajčík - R. Sluk, Petríček, 1 110 divákov