Baldi squash klub Košice získal tri veteránske tituly

Kategória 35+. Miroslav Masarčin (Imet Bratislava), Mikuláš Macko (Baldi squash klub Košice), Ivan Jančička (Relaxy Hlohovec). (Autor: kop)
Sportnet|15. jún 2013 o 00:00

V košickom Forma clube sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska veteránov v squashi. Baldi squash klub Košice mal zástupcov vo všetkých kategóriách.

KOŠICE. V najstaršej kategórii 55+ na republikovom šampionáte veteránov v squashi bojoval Severín Palko. V prvých dvoch zápasoch nestačil na Ľuba Budinského a Ľuba Fabšiča, s ktorými prehral 0:3, v poslednom súboji zdolal Jána Trangoša 3:0 a celkovo obsadil 3. miesto.

V kategórii 50+ mal Baldi squash klub horúce želiezko v osobe Mariána Flešára. Ten prešiel turnajom bez straty setu a po výhrach nad Tiborom Alexíkom, Petrom Lemešányim, Lacom Dolžom a Dušanom Skalošom zhodne 3:0 sa stal veteránskym majstrom Slovenska v tejto kategórii.

Gregor zdolal aj Sulíka

Kategória 45+ bola druhá najviac obsadená na celých majstrovstvách. Pozornosť pútal hlavne Richard Sulík, predseda SaS, ktorý sa tiež zapojil do bojov o titul veteránskeho šampióna v squashi. Najväčším favoritom bola košická legenda Baldi Gregor, ten do záverečných bojov postúpil z prvého miesta v skupine, keď zdolal práve Richarda Sulíka 2:0 a rovnakým výsledkom si poradil zo Zoltánom Nagyom. V semifinále sa stretol s Rastislavom Skalošom, toho zdolal 3:1. Vo finále narazil na hráča Imetu Bratislava Michala Chamillu, Gregor dovolil v zápase svojmu súperovi uhrať iba jeden set a po víťazstve 3:1 sa tešil z republikového titulu.

Kategória 40+ bola najslabšie obsadená. Do bojov zasiahli iba traja hráči. Za Baldi squash klub Jaroslav Ferenc a Ladislav Kišš, trojicu doplnil hráč Relaxy Hlohovec Patrik Varga. Po vzájomných zápasoch sa nakoniec z víťazstva tešil práve hráč Hlohovca, druhé miesto obsadil Ladislav Kišš, tretia priečka sa ušla Jaroslavovi Ferencovi.

Macko vyhral aj nad obhajcom

V najmladšej kategórii 35+ štartovalo najviac hráčov. Po bojoch v skupinách sa do semifinále prebojoval Košičan Mikuláš Macko. V prvom semifinále nastúpil proti hráčovi z Relaxy Hlohovec Ivanovi Jančičkovi, zápas mal jasný priebeh a Macko zdolal svojho súpera 3:0. Vo finále hral proti obhajcovi minuloročného titulu Miroslavovi Masarčinovi. V prvých dvoch setoch dokázal Macko trpezlivou hrou udržať svojho súpera a ujal sa vedenia 2:0. V treťom sete si vybral horšiu chvíľku a dovolil Masarčinovi znížiť na 1:2. Štvrtý set ale už opäť zapol na plné obrátky a dokázal zápas dotiahnuť do víťazného konca. Získal tak svoj prvý titul veteránskeho majstra Slovenska. Pre Baldi squash klub to bol celkovo tretí titul, čím zaradil tieto majstrovstvá medzi najúspešnejšie v dejinách klub.