V Tatrane končia riaditelia Petrik a Bogdanovský

Generálny riaditeľ Jozef Petrik (vpravo), ako aj športový riaditeľ Erik Bogdanovský (vľavo) končia vo svojich funkciách.
Generálny riaditeľ Jozef Petrik (vpravo), ako aj športový riaditeľ Erik Bogdanovský (vľavo) končia vo svojich funkciách. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|13. jún 2013 o 22:00

Termín prihlášok do druhej ligy je predo dvermi a neistota vo futbalovom Tatrane Prešov trvá. Vo všetkých rovinách.

PREŠOV. Okolo 1. FC Tatran Prešov je v týchto dňoch ticho. Až podozrivé. Už sme informovali o váhaní a premýšľaní prezidenta Miroslava Remetu nad svojou ďalšou aktivitou v klube.

Od toho sa odráža všetko ostatné. Nikto iný nie je kompetentný vyjadrovať sa čo len v náznakoch o dianí medzi zelenobielymi.

Vyzerá to tak, že zatiaľ majú prím kuloárne rokovania zásadného charakteru a pomedzi to presakujú čiastkové zvesti.

Fanúšik si kladie množstvo otázok. A nateraz na ne nedostáva odpovede. Všetko nasvedčuje tomu, že k rozbehu sa musí nadýchnuť najprv majiteľ a až potom všetci ostatní – hráči, tréneri, manažment.

Lenže dni ubiehajú veľmi rýchle, blíži sa potvrdzovanie súpisiek, o formovaní trénerských či hráčskych postov a náčrte letnej prípravy ani nehovoriac.

Veď nový – hoci „iba“ druholigový ročník – vyčkáva netrpezlivo za dverami a prihlášky doň treba doručiť do konca tohto týždňa.

Vyzerá to však tak, že v Tatrane sa udiali a udejú mnohé závažné zmeny.

Čakajú sa rošády

Remeta naznačil, že pokiaľ bude pokračovať a pribudne i ďalší významný investor, možno očakávať tiež zmeny na riadiacich postoch v klube.

Pôjde o dôsledok istej zodpovednosti za vypadnutie z elity. Nejaké signály už zarezonovali na sklonku súťaže, z čoho boli vraj činovníci i zaskočení.

Dozvedeli sme sa, že generálny riaditeľ Jozef Petrik, ako aj športový riaditeľ Erik Bogdanovský končia vo svojich funkciách.

S Jozefom Bubenkom, ktorý prišiel zachrániť Prešovčanov v priebehu jarnej odvety, dosiaľ nikto z vedenia nerokoval.

Zmluvu mal do konca ročníka a možno pri svojom nástupetušil, prečo ju chcel mať ušitú na taký krátky časový úsek.

V tomto momente je jeho ďalšie účinkovanie na lavičke Šarišanov skôr v polohe hypotetickej než reálnej.

Nehovoriac o tom, že o jeho služby sa vážne zaujímajú iní a veľké úsilie vyvíjali v ostatnom období hlavne Michalovčania.

Nedá sa to lusknutím prstov

To, že na rozdiel od iných bude mať obvyklý proces tvorby kádra a prípravy Prešova pred vstupom do sezóny meškanie, nie je podľa zasvätených nič nové a neobvyklé.

Počuli sme aj taký názor: Však si stačí spomenúť na vlaňajšok a situáciu pred štartom uplynulého ročníka. Môže teda tento stav vôbec niekoho prekvapiť!?

Priaznivci klubu by boli najradšej, keby už zachytili konkrétne signály, že fungovanie je ekonomicky vykryté, káder sformovaný a to všetko umocňuje ambiciózny kouč, ktorý má za úlohu priviesť zverencov späť do najvyššej súťaže.

Lenže nič z toho nie je momentálne pravda. To koniec koncov priamo či nepriamo naznačil aj M. Remeta.

Tak či tak Prešovčanov zase čaká šturmovanie a dobiehanie zameškaného. Aj z toho dôvodu, že súpiska stratila viac mien.

Zmluvy vypršali Divišovi, Pláničkovi, Petrášovi, Gergelovi, Papajovi, Jakovlevovi, Krajníkovi a Brezinskému. Nahradiť ich, prípadne predĺžiť kontrakty, nepôjde lusknutím prstov.





chevron-downchevron-up
Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený predplatiteľ.
Prihlásiť sa
Diskusia:
2 príspevky

Súvisiaci obsah

Robert Lewandowski (vpravo) sa teší z gólu
ut 22:00
Barcelona v Lige majstrov i hokejové MS žien. Športový program na dnes (9. apríl)Pozrite si prehľad športových udalostí v streda, 9. apríla. Aký je program dňa?
ut 22:00
Niké hľadá hviezdy v tieniInzercia
Inzerciaut 22:00
Niké hľadá hviezdy v tieni
Inzerciaut 22:00
Neutrálny zápasník pod záštitou UWW Ibragim Ibragimov sa raduje po triumfe vo finále.
ut 19:58
Ruskí zápasníci v Šamoríne dominujú. Z piatich zlatých medailí získali až štyriRuskú hegemóniu dokázal narušiť len Gruzínec Givi Mačarašvili.
ut 19:58
Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»V Tatrane končia riaditelia Petrik a Bogdanovský