Korzár logo Korzár
Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela
Nájdete nás na webe

Neprehliadnite - víkend 15. a 16. júna

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Zlatý žobrák

KOŠICE. 19. medzinárodný festival lokálnych televízií pokračuje a potrvá do soboty. Denne sa v Dome techniky koná súťažná prehliadka o hlavnú cenu Zlatý žobrák. Záverečný večer odovzdávania cien s programom v Starej radnici stihnete v sobotu od 19.00 hod.

Imaginácie

KOŠICE. Jedinečné a neopakovateľné predstavenie pod holým nebom si v Mestskom parku môžete pozrieť ešte aj v sobotu, vždy od 21.00 hod. Veľký tresk otvorí prechod do ďalšej dimenzie, do časopriestoru, v ktorom sa vrátime úplne na začiatok...

Festival srbskej kultúry

KOŠICE. V nedeľu si v Slovenskom technickom múzeu užijete od 18.00 hod. prehliadku srbských dokumentárnych filmov.

Zatvorené Múzeum letectva

KOŠICE. V sobotu bude Múzeum letectva z technických príčin zatvorené.

Burzy starožitností

KOŠICE. V zámockom parku kaštieľa Budimír bude v sobotu (15. 6.) od 8.00 do 12.00 hod. burza starožitností, v nedeľu (16. 6.) od 8.00 do 12.00 hod. na Dominikánskom námestí v Košiciach. Prvá takáto burza sa uskutočnila v júni 2000 na nádvorí kaštieľa v Čečejovciach.

Umelci na Hrnčiarskej

KOŠICE. Na Hrnčiarskej ulici sa v sobotu uskutoční výstava Výtvarného plenéra Jahodná 2013. Na akcii nazvanej Ulička plná obrazov sa predstavia začínajúci aj profesionálni umelci. Diela nebudú iba vystavovať, ale aj tvoriť.

Prešovský región

Festival POKE

DRIENOVSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 14. hod. pokračuje v tehelni v Drienovskej Novej Vsi, medzi Prešovom a Košicami, alternatívny festival POKE. Na hlavnom pódiu sa postupne vystriedajú J, Slow Earth, The Ills, Vees, Peter J. Birch & His River Boat Band, Sleep Party People, Dat Politics, Napszyklat a MRC Riddims. Bočná scéna bude patriť interpretom ako DJ Jazzy & DJ Apg! & Stan Ramones, Bobova diéta, Mad Jam Band feat. N3O, Cha Bud!, Jazzabell, La3no Cubano, Bohemian Betyars a tanečný stage ovládnu Woluux, Spanq, Planetmälcolm, Yvein Monq, Slow Magic, Giraffage, Mistr Lies. Od 16.30 bude divadlo (Stano Bilý a kol.: Žuvači a Psíčkari, Na Peróne: Causa Bonasus, Spitfire Company: One Step Before The Fall), už od poludnia bude k dispozícii filmový kútik. Na literárnom fóre začnú autorské čítania, diskusie a koncerty o 14. hod.

Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska

SVIDNÍK. Počas víkendu pokračujú 59. Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska. V sobotu sa začína program o 18.30 v amfiteátri dychovkou. Potom sa na scéne vystriedajú naše aj zahraničné súbory. Začínajú deti s pásmom Janko Hraško na vandrovke, nasledujú súbory dospelých v pásme Poďme všetci na "sobitky" a humorná časť dostala názov Až še ci brucho... Záver patrí ľudovej hudbe Kandráčovcov. Festivalová nedeľa sa začne vo svidníckych chrámoch svätými liturgiou. Od mája do Jána je názov etnografického programu domácich súborov, ktoré sa predstavia o 14.00. Po nich obsadia javisko na amfiteátri zahraničné súbory v programe Odkiaľ to k nám hostia prišli. V hlavnom večernom programe vystúpia súbory PUĽS, Vranovčan, Sabinovčan, Makovica, Karpaťanin a hostia z Ukrajiny, Bieloruska, Srbska a Poľska

Kotlík open

PREŠOV. Na letnom kúpalisku na Sídlisku III sa v sobotu dopoludnia uskutoční Kotlík open, 3. ročník charitatívneho podujatia na podporu deťom, ktoré to potrebujú. Okrem chutných jedál sa návštevníci môžu tešiť na program (Ebony. Charm, Ľubka Hanušínová a Michaella).

Pirohy

HRABKOV. Majstrovstvá vo varení a jedení Pirohy o tri rohy sa uskutočnia v sobotu od 10. hod. na terase v Hrabkove (okres Prešov).

Furmani

PAVLOVCE. Na farme v Pavlovciach (okres Vranov nad Topľou) bude v sobotu o 10. hod. 11. ročník furmanských pretekov Pavlovská podkova.

Oscarová noc

SABINOV. V rámci jarmoku na sabinovskom námestí začne v sobotu o 20.30 Oscarová noc. Vystúpia na nej Chiki liki tu-a feat. Dychová hudba Sabinka, Katarína Koščová feat. Simona Vargová, Laci Strike a Street Dance Academy feat. Real Street Dance, Hrdza feat. Ľudová hudba Sabinovčan, Anna Servická feat. Ľudová hudba Sabinovčan a Ján Bak feat. Patrik Polák.

Pohľady na oblohu

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium pozýva v sobotu o 11. hod. na program Pohľady na oblohu.

Rozprávka

PREŠOV. Divadlo Alexandra Pallesitza ponúkne v nedeľu o 16. hod. v zábavno-obchodnom centre na Sekčove letnú rozprávkovú šou.

Cirkus

PREŠOV. Až do nedele ponúka svoje predstavenia na Sídlisku III cirkus Metropol. To posledné bude v nedeľu o 14. hod.

Tatranský región

Kufríček

POPRAD. Divotvorná scéna Domu kultúry Poprad bude v nedeľu o 10.00 patriť pantomíme Vlada Kuliška pod názovm Kufríček. Ústrednou rekvizitou v programe určenom hlavne deťom bude starý kufor plný klobúkov a čapíc.

Country

SVIT. V Dome kultúry Svit sa v sobotu dopoludnia o 10. hod. začne Detský country tanečný festival Heel and Toe Show s medzinárodnou účasťou, ktorý patrí do série Otvorených majstrovstiev SR. Country deň vo Svite bude pokračovať aj večer pri Kolibe, kde sa o 20. hod. začne Country bál.

Folklór

VERNÁR. Folklórne slávnosti obce Vernár sa budú konať v sobotu v tamojšom amfiteátri. Otvorenie je naplánované na 14.00, po ktorom nasleduje vystúpenie folklórnych skupín z blízkeho i vzdialeného okolia. Chýbať nebudú ani sprievodné akcie, detské atrakcie, občerstvenie či predaj suvenírov.

Kino Iskra

KEŽMAROK. V sobotu a nedeľu o 19.00 je na programe kriminálna dráma Tranz z prostredia obchodu s umeleckými dielami. V nedeľu 16. júna sa bude v kine pre najmenších premietať o 17.00 animovaná rozprávka Kráľovstvo lesných strážcov 3D.

Koncert

KEŽMAROK. V nedeľu o 17. hod. sa v drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku uskutoční v rámci Kežmarskej hudobnej jari koncert pod názvom Dedičstvo Otcov zachovaj nám Pane, ktorý je venovaný 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. V hudobnom programe účinkuje zbor Cantica Collegium Musicum z Martina a Trnavský komorný orchester.

Otváranie turistických chodníkov

POPRADSKÉ PLESO. V sobotu o 9.30 prebehne pri Horskom hoteli na Popradskom plese symbolický akt sprístupnenia turistických chodníkov verejnosti. Spojené so zábavným sprievodným programom. Nebude chýbať goralská muzika, tradičná zabíjačka s ochutnávkou, ukážky horských záchranárov, preteky s krošňou a večerná veselica pri country hudbe.

O Podbanský prdkáč

PODBANSKÉ. V sobotu o 11. hod. odštartuje na Podbanskom už 8. ročník populárnej súťaže vo varení fazuľovice. Pripravený je aj atraktívny sprievodný program.

Tatranský juniáles víkend – sobotňajší program

STARÝ SMOKOVEC. Sobotňajší podvečer na terase Grandhotela Starý Smokovec bude patriť hudbe. S otváracím dvojkoncertom Tatranského kultúrneho leta 2013 vystúpi od 18.30 skupina Milagro - súbor moderných tancov z lotyšškej Rigy, o 20.00 sa začne koncert populárnej trojice spevákov La Goia v štýle belcanta. Hosťom koncertu bude Stanislav Salanci s jeho Violin show. Nebude chýbať grilovanie špecialít a občerstvenie pre návštevníkov. O 21.15 je pri prameni Smokoveckej kyselky pripravené netradičné pripomenutie 220. výročia vzniku Starého Smokovca spojené s posvätením prameňa Smokoveckej kyselky ako aj oficiálne otvorenie Tatranského kultúrneho leta. Zároveň sa do života uvedie kniha Dr. Téry a Vysoké Tatry z dielne tatranského vydavateľstva. V sprievodnom programe v žiari reflektorov účinkuje Divadlo Commedia, Divadlo Trma-vrma a hudobné duo Jazz2B.

Tatranský juniáles víkend – nedeľa

TATRANSKÁ LOMNICA. Centrálny mestský park v Tatranskej Lomnici: V nedeľu od 10.30 do 12.30 sa uskutoční zábavný tatranský prekážkový beh o život pod názvom Rupicapra horský beh so štartom i cieľom pri altánku. O 12.30 vystúpi Milagro - súbor moderných tancov z Rigy (Lotyšsko). O 13. hod. slávnostne vyhlásia výsledky behu Rupicapra, ktoré moderuje Michal Hudák. O 13.45 sa oficiálne otvorí letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách. Od 14. hod. do 19. hod. bude hudobný minifestival, v ktorom postupne vystúpia Žobráci s Michalom Hudákom, Zuzana Smatanová a Band, Six and Kristy, Štvorka, Allan Mikušek and Band. V prípade krajne nepriaznivého počasia sa koncerty uskutočnia v Humne. Detské pódium bude od 11.00 do 17.00 patriť programu pod názvom Pestré všeličo pre deti s divadielkami Soľ nad zlato, Havko a mňauka, animáciami a koncertom Na skle maľované. Chýbať nebude ani klaun na chodúľoch, nafukovacie atrakcie a stánky pre deti. V rámci nedeľňajšieho programu sa uskutoční od 14.00 v Teniscentre Tatranská Lomnica aj tenisová exhibícia za účasti bývalých hviezd rebríčka ATP - Miloslav Mečíř, Karel Nováček, Ján Novák a Karol Kučera.

Hudobný večer

STARÝ SMOKOVEC. V kaviarni Hoepfner Hotela Smokovec sa v sobotu so začiatkom o 19. koná hudobný večer s tematickým zameraním Svetové evergreeny a jazz. V koncertnom programe účinkuje univerzálne duo Ladislav Balogh (husle) a Dušan Bartoš (klavír).

Pieninský pochod dobrej nálady

ČERVENÝ KLÁŠTOR. V sobotu o 10.00 privítajú Pieniny účastníkov 8. ročníka Medzinárodného Pieninského pochodu dobrej nálady. Pôjde o 8,5 kilometra dlhý pochod z prístavu pltí Majere do Červeného Kláštora s deviatimi zastávkami a možnosťou na každej z nich občerstviť sa. V cieli je pripravený program so sprievodnými kultúrnymi akciami a ochutnávkami regionálnych špecialít. V rámci večerného programu, ktorý sa začne asi o 18. hodine, vystúpia dievčatá zo šuňavskej kapely Druhé Ja, kapela Z hadice Šľajfík a country skupina The FOX.

Spišský región

Buratino

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišské divadlo sa v nedeľu o 15. hod. predstaví s hrou Buratino. Rozprávka o tom, ako sa dá vyhnúť nástrahám zla a vyriešiť záhadu zlatého kľúča.

Ochotnícke divadlá

LEVOČA. V levočskom divadle sa od piatka do nedele koná súťažná prehliadka najlepších ochotníckych divadiel Slovenska s názvom Exit 2013.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Americkú drámu natočenú podľa skutočných udalostí s názvom The Bling Ring premietajú v kine v sobotu o 19.30 hod. V nedeľu o 17. hod. premietnu rozprávku s názvom Kráľovstvo lesných strážcov, o 19. hod. je zase v programe americká krimi dráma s názvom Podfukári

Belgická tragikomédia

LEVOČA. V levočskom kine v piatok a sobotu premietajú belgickú tragikomédiu s názvom Hasta la Vista.

Exit 2013 – možnosť konfrontácie...

LEVOČA. Od piatka do nedele sa v Levoči uskutoční celoštátna postupová súťaž a prehliadka divadla dospelých, na ktorej sa v priebehu troch dní divákom predstaví 10 súťažných a 1 nesúťažné predstavenie. Na Exite 2013 majú diváci možnosť konfrontovať svoje názory na realitu s tvorcami súťažných inscenácií.

Naše mesto

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Naše mesto má názov podujatie, ktoré sa koná v Spišskej Novej Vsi v piatok a sobotu. Dobrovoľníci tu budú vykonávať pätnásť rôznych aktivít.

Strelecká súťaž

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Klub spišských strelcov pozýva v sobotu od 8. hod. na 5. ročník verejnej streleckej súťaže z krátkych a dlhých zbraní. Koná sa v krytej strelnici v Spišskej Novej Vsi.

Prielom Hornádu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Klub slovenských turistov uskutoční v sobotu o 7.45 hod. 8. ročník prechodu hrebeňom a roklinou Prielomu Hornádu. Prezentácia je od 7.45 do 9.45 hod. na Čingove (bufet – horné parkovisko).

Gemerský región

Taši sa zabáva

VLACHOVO. V sobotu od 9. hod. bude vo Vlachove zabávať deti jazvečík Taši pri futbalovom ihrisku. Pre návštevníkov sú pripravené tvorivé dielne v mobilnom rozprávkovom mestečku Tašíkovo – Teatro, Vodníkovo, Tajomná komnata, Kuchtíkovo u mlynára, Šikulkovo, Hopsajko, Tašitanec, Hľadanie pokladu a množstvo super zábavy.

Iná hudba

ROŽŇAVA. OZ Haliganda a Dom kreativity Haliganda uvádzajú interaktívny program pre rodiny s deťmi Iná hudba. Počuli ste alebo ste hrali na austrálskom didgeridoo, veľkom africkom bubne, na hlinených bubienkoch, na luku, na arabských nástrojoch? Uskutoční sa v nedeľu o 15. hod. v divadle Actores.

Zemplínsky región

AMC Trio & Michael „Patches“ Stewart

HUMENNÉ. V nedeľu o 19.00 hod. MsKS v Humennom pozýva na koncert formácie AMC Trio, ktorá patrí medzi najprogresívnejšie slovenské a stredoeurópske jazzové triá, a jedného zo slávnych jazzových trúbkarov pochádzajúcich z rodiska jazzu- New Orleans.

Promenádny koncert

HUMENNÉ. V nedeľu o 17.00 hod. na pódiu pri Fontáne lásky vystúpia žiaci SZUŠ Via arto.

Fragile v Michalovciach

MICHALOVCE. Vokálna skupina Fragile vystúpi v nedeľu 16. júna o 19.00 hod. v reštaurácii Zlatý býk.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 3. Štefánka by Pulitzer
 4. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 5. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 6. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 7. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 8. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
 1. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
 2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 3. Štefánka by Pulitzer
 4. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
 5. Konferencia - EU support for research
 6. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
 7. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
 8. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 9. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
 10. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 23 081
 2. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny 15 583
 3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 12 673
 4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 6 984
 5. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 5 830
 6. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 5 721
 7. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri? 4 986
 8. Štefánka by Pulitzer 4 823
 9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 3 663
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 2 869

Neprehliadnite tiež

Najtesnejší súboj na košickej župe sa zvádza o post šéfa kultúry

Trnka: Je to jediný odbor, kde zvažujem a radím sa.

Podľa Trnku je pri výbere šéfa kultúry špecifická situácia.
Práce na D1 Prešov, západ - Prešov, juh postupujú aj počas zimných mesiacov.

Fico, Danko, Bugár, choďte už preč. Pozrite si zhromaždenia na východe

V mestách si pripomenuli pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Nezdravotníci v štátnych nemocniciach si prilepšia. Čakali viac

Maďar sa bráni: Moja dovolenka to nezdržala. Stále prebiehali rokovania.

Riaditeľ UNLP v Košiciach a prezident Asociácie štátnych nemocníc Milan Maďar

Jednosmerka sa stala pre vodičov pascou. Chceli ju však miestni obyvatelia

Na Tomášikovej ulici v Prešove si musia zvykať na zmeny.

Zmena dopravy na Tomášikovej ulici.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Priateľský rozhovor Fica s Vadalom možno preverí Špeciálna prokuratúra

Talianska prokuratúra telefonát zachytila v roku 2012.

DOMOV

Farmári vykydali hnoj Matečnej pred ministerstvo

Farmár František Oravec vyhlásil, že Matečná preňho nie je ministerkou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Taliani pri odpočúvaní Vadalu narazili na Ficov hlas

Talianska mafia sa dotkla expremiéra.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Telefonát pánovi Úžasnému

Je síce lákavé oblúkom sa vrátiť k téme Kuciakovho posledného článku. No zatiaľ Vadalov hovor s Ficom nepreceňujme.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop