Korzár logo Korzár
Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín
Nájdete nás na webe

Neprehliadnite - víkend 15. a 16. júna

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Zlatý žobrák

KOŠICE. 19. medzinárodný festival lokálnych televízií pokračuje a potrvá do soboty. Denne sa v Dome techniky koná súťažná prehliadka o hlavnú cenu Zlatý žobrák. Záverečný večer odovzdávania cien s programom v Starej radnici stihnete v sobotu od 19.00 hod.

Imaginácie

KOŠICE. Jedinečné a neopakovateľné predstavenie pod holým nebom si v Mestskom parku môžete pozrieť ešte aj v sobotu, vždy od 21.00 hod. Veľký tresk otvorí prechod do ďalšej dimenzie, do časopriestoru, v ktorom sa vrátime úplne na začiatok...

Festival srbskej kultúry

Článok pokračuje pod video reklamou

KOŠICE. V nedeľu si v Slovenskom technickom múzeu užijete od 18.00 hod. prehliadku srbských dokumentárnych filmov.

Zatvorené Múzeum letectva

KOŠICE. V sobotu bude Múzeum letectva z technických príčin zatvorené.

Burzy starožitností

KOŠICE. V zámockom parku kaštieľa Budimír bude v sobotu (15. 6.) od 8.00 do 12.00 hod. burza starožitností, v nedeľu (16. 6.) od 8.00 do 12.00 hod. na Dominikánskom námestí v Košiciach. Prvá takáto burza sa uskutočnila v júni 2000 na nádvorí kaštieľa v Čečejovciach.

Umelci na Hrnčiarskej

KOŠICE. Na Hrnčiarskej ulici sa v sobotu uskutoční výstava Výtvarného plenéra Jahodná 2013. Na akcii nazvanej Ulička plná obrazov sa predstavia začínajúci aj profesionálni umelci. Diela nebudú iba vystavovať, ale aj tvoriť.

Prešovský región

Festival POKE

DRIENOVSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 14. hod. pokračuje v tehelni v Drienovskej Novej Vsi, medzi Prešovom a Košicami, alternatívny festival POKE. Na hlavnom pódiu sa postupne vystriedajú J, Slow Earth, The Ills, Vees, Peter J. Birch & His River Boat Band, Sleep Party People, Dat Politics, Napszyklat a MRC Riddims. Bočná scéna bude patriť interpretom ako DJ Jazzy & DJ Apg! & Stan Ramones, Bobova diéta, Mad Jam Band feat. N3O, Cha Bud!, Jazzabell, La3no Cubano, Bohemian Betyars a tanečný stage ovládnu Woluux, Spanq, Planetmälcolm, Yvein Monq, Slow Magic, Giraffage, Mistr Lies. Od 16.30 bude divadlo (Stano Bilý a kol.: Žuvači a Psíčkari, Na Peróne: Causa Bonasus, Spitfire Company: One Step Before The Fall), už od poludnia bude k dispozícii filmový kútik. Na literárnom fóre začnú autorské čítania, diskusie a koncerty o 14. hod.

Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska

SVIDNÍK. Počas víkendu pokračujú 59. Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska. V sobotu sa začína program o 18.30 v amfiteátri dychovkou. Potom sa na scéne vystriedajú naše aj zahraničné súbory. Začínajú deti s pásmom Janko Hraško na vandrovke, nasledujú súbory dospelých v pásme Poďme všetci na "sobitky" a humorná časť dostala názov Až še ci brucho... Záver patrí ľudovej hudbe Kandráčovcov. Festivalová nedeľa sa začne vo svidníckych chrámoch svätými liturgiou. Od mája do Jána je názov etnografického programu domácich súborov, ktoré sa predstavia o 14.00. Po nich obsadia javisko na amfiteátri zahraničné súbory v programe Odkiaľ to k nám hostia prišli. V hlavnom večernom programe vystúpia súbory PUĽS, Vranovčan, Sabinovčan, Makovica, Karpaťanin a hostia z Ukrajiny, Bieloruska, Srbska a Poľska

Kotlík open

PREŠOV. Na letnom kúpalisku na Sídlisku III sa v sobotu dopoludnia uskutoční Kotlík open, 3. ročník charitatívneho podujatia na podporu deťom, ktoré to potrebujú. Okrem chutných jedál sa návštevníci môžu tešiť na program (Ebony. Charm, Ľubka Hanušínová a Michaella).

Pirohy

HRABKOV. Majstrovstvá vo varení a jedení Pirohy o tri rohy sa uskutočnia v sobotu od 10. hod. na terase v Hrabkove (okres Prešov).

Furmani

PAVLOVCE. Na farme v Pavlovciach (okres Vranov nad Topľou) bude v sobotu o 10. hod. 11. ročník furmanských pretekov Pavlovská podkova.

Oscarová noc

SABINOV. V rámci jarmoku na sabinovskom námestí začne v sobotu o 20.30 Oscarová noc. Vystúpia na nej Chiki liki tu-a feat. Dychová hudba Sabinka, Katarína Koščová feat. Simona Vargová, Laci Strike a Street Dance Academy feat. Real Street Dance, Hrdza feat. Ľudová hudba Sabinovčan, Anna Servická feat. Ľudová hudba Sabinovčan a Ján Bak feat. Patrik Polák.

Pohľady na oblohu

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium pozýva v sobotu o 11. hod. na program Pohľady na oblohu.

Rozprávka

PREŠOV. Divadlo Alexandra Pallesitza ponúkne v nedeľu o 16. hod. v zábavno-obchodnom centre na Sekčove letnú rozprávkovú šou.

Cirkus

PREŠOV. Až do nedele ponúka svoje predstavenia na Sídlisku III cirkus Metropol. To posledné bude v nedeľu o 14. hod.

Tatranský región

Kufríček

POPRAD. Divotvorná scéna Domu kultúry Poprad bude v nedeľu o 10.00 patriť pantomíme Vlada Kuliška pod názovm Kufríček. Ústrednou rekvizitou v programe určenom hlavne deťom bude starý kufor plný klobúkov a čapíc.

Country

SVIT. V Dome kultúry Svit sa v sobotu dopoludnia o 10. hod. začne Detský country tanečný festival Heel and Toe Show s medzinárodnou účasťou, ktorý patrí do série Otvorených majstrovstiev SR. Country deň vo Svite bude pokračovať aj večer pri Kolibe, kde sa o 20. hod. začne Country bál.

Folklór

VERNÁR. Folklórne slávnosti obce Vernár sa budú konať v sobotu v tamojšom amfiteátri. Otvorenie je naplánované na 14.00, po ktorom nasleduje vystúpenie folklórnych skupín z blízkeho i vzdialeného okolia. Chýbať nebudú ani sprievodné akcie, detské atrakcie, občerstvenie či predaj suvenírov.

Kino Iskra

KEŽMAROK. V sobotu a nedeľu o 19.00 je na programe kriminálna dráma Tranz z prostredia obchodu s umeleckými dielami. V nedeľu 16. júna sa bude v kine pre najmenších premietať o 17.00 animovaná rozprávka Kráľovstvo lesných strážcov 3D.

Koncert

KEŽMAROK. V nedeľu o 17. hod. sa v drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku uskutoční v rámci Kežmarskej hudobnej jari koncert pod názvom Dedičstvo Otcov zachovaj nám Pane, ktorý je venovaný 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. V hudobnom programe účinkuje zbor Cantica Collegium Musicum z Martina a Trnavský komorný orchester.

Otváranie turistických chodníkov

POPRADSKÉ PLESO. V sobotu o 9.30 prebehne pri Horskom hoteli na Popradskom plese symbolický akt sprístupnenia turistických chodníkov verejnosti. Spojené so zábavným sprievodným programom. Nebude chýbať goralská muzika, tradičná zabíjačka s ochutnávkou, ukážky horských záchranárov, preteky s krošňou a večerná veselica pri country hudbe.

O Podbanský prdkáč

PODBANSKÉ. V sobotu o 11. hod. odštartuje na Podbanskom už 8. ročník populárnej súťaže vo varení fazuľovice. Pripravený je aj atraktívny sprievodný program.

Tatranský juniáles víkend – sobotňajší program

STARÝ SMOKOVEC. Sobotňajší podvečer na terase Grandhotela Starý Smokovec bude patriť hudbe. S otváracím dvojkoncertom Tatranského kultúrneho leta 2013 vystúpi od 18.30 skupina Milagro - súbor moderných tancov z lotyšškej Rigy, o 20.00 sa začne koncert populárnej trojice spevákov La Goia v štýle belcanta. Hosťom koncertu bude Stanislav Salanci s jeho Violin show. Nebude chýbať grilovanie špecialít a občerstvenie pre návštevníkov. O 21.15 je pri prameni Smokoveckej kyselky pripravené netradičné pripomenutie 220. výročia vzniku Starého Smokovca spojené s posvätením prameňa Smokoveckej kyselky ako aj oficiálne otvorenie Tatranského kultúrneho leta. Zároveň sa do života uvedie kniha Dr. Téry a Vysoké Tatry z dielne tatranského vydavateľstva. V sprievodnom programe v žiari reflektorov účinkuje Divadlo Commedia, Divadlo Trma-vrma a hudobné duo Jazz2B.

Tatranský juniáles víkend – nedeľa

TATRANSKÁ LOMNICA. Centrálny mestský park v Tatranskej Lomnici: V nedeľu od 10.30 do 12.30 sa uskutoční zábavný tatranský prekážkový beh o život pod názvom Rupicapra horský beh so štartom i cieľom pri altánku. O 12.30 vystúpi Milagro - súbor moderných tancov z Rigy (Lotyšsko). O 13. hod. slávnostne vyhlásia výsledky behu Rupicapra, ktoré moderuje Michal Hudák. O 13.45 sa oficiálne otvorí letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách. Od 14. hod. do 19. hod. bude hudobný minifestival, v ktorom postupne vystúpia Žobráci s Michalom Hudákom, Zuzana Smatanová a Band, Six and Kristy, Štvorka, Allan Mikušek and Band. V prípade krajne nepriaznivého počasia sa koncerty uskutočnia v Humne. Detské pódium bude od 11.00 do 17.00 patriť programu pod názvom Pestré všeličo pre deti s divadielkami Soľ nad zlato, Havko a mňauka, animáciami a koncertom Na skle maľované. Chýbať nebude ani klaun na chodúľoch, nafukovacie atrakcie a stánky pre deti. V rámci nedeľňajšieho programu sa uskutoční od 14.00 v Teniscentre Tatranská Lomnica aj tenisová exhibícia za účasti bývalých hviezd rebríčka ATP - Miloslav Mečíř, Karel Nováček, Ján Novák a Karol Kučera.

Hudobný večer

STARÝ SMOKOVEC. V kaviarni Hoepfner Hotela Smokovec sa v sobotu so začiatkom o 19. koná hudobný večer s tematickým zameraním Svetové evergreeny a jazz. V koncertnom programe účinkuje univerzálne duo Ladislav Balogh (husle) a Dušan Bartoš (klavír).

Pieninský pochod dobrej nálady

ČERVENÝ KLÁŠTOR. V sobotu o 10.00 privítajú Pieniny účastníkov 8. ročníka Medzinárodného Pieninského pochodu dobrej nálady. Pôjde o 8,5 kilometra dlhý pochod z prístavu pltí Majere do Červeného Kláštora s deviatimi zastávkami a možnosťou na každej z nich občerstviť sa. V cieli je pripravený program so sprievodnými kultúrnymi akciami a ochutnávkami regionálnych špecialít. V rámci večerného programu, ktorý sa začne asi o 18. hodine, vystúpia dievčatá zo šuňavskej kapely Druhé Ja, kapela Z hadice Šľajfík a country skupina The FOX.

Spišský región

Buratino

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišské divadlo sa v nedeľu o 15. hod. predstaví s hrou Buratino. Rozprávka o tom, ako sa dá vyhnúť nástrahám zla a vyriešiť záhadu zlatého kľúča.

Ochotnícke divadlá

LEVOČA. V levočskom divadle sa od piatka do nedele koná súťažná prehliadka najlepších ochotníckych divadiel Slovenska s názvom Exit 2013.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Americkú drámu natočenú podľa skutočných udalostí s názvom The Bling Ring premietajú v kine v sobotu o 19.30 hod. V nedeľu o 17. hod. premietnu rozprávku s názvom Kráľovstvo lesných strážcov, o 19. hod. je zase v programe americká krimi dráma s názvom Podfukári

Belgická tragikomédia

LEVOČA. V levočskom kine v piatok a sobotu premietajú belgickú tragikomédiu s názvom Hasta la Vista.

Exit 2013 – možnosť konfrontácie...

LEVOČA. Od piatka do nedele sa v Levoči uskutoční celoštátna postupová súťaž a prehliadka divadla dospelých, na ktorej sa v priebehu troch dní divákom predstaví 10 súťažných a 1 nesúťažné predstavenie. Na Exite 2013 majú diváci možnosť konfrontovať svoje názory na realitu s tvorcami súťažných inscenácií.

Naše mesto

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Naše mesto má názov podujatie, ktoré sa koná v Spišskej Novej Vsi v piatok a sobotu. Dobrovoľníci tu budú vykonávať pätnásť rôznych aktivít.

Strelecká súťaž

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Klub spišských strelcov pozýva v sobotu od 8. hod. na 5. ročník verejnej streleckej súťaže z krátkych a dlhých zbraní. Koná sa v krytej strelnici v Spišskej Novej Vsi.

Prielom Hornádu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Klub slovenských turistov uskutoční v sobotu o 7.45 hod. 8. ročník prechodu hrebeňom a roklinou Prielomu Hornádu. Prezentácia je od 7.45 do 9.45 hod. na Čingove (bufet – horné parkovisko).

Gemerský región

Taši sa zabáva

VLACHOVO. V sobotu od 9. hod. bude vo Vlachove zabávať deti jazvečík Taši pri futbalovom ihrisku. Pre návštevníkov sú pripravené tvorivé dielne v mobilnom rozprávkovom mestečku Tašíkovo – Teatro, Vodníkovo, Tajomná komnata, Kuchtíkovo u mlynára, Šikulkovo, Hopsajko, Tašitanec, Hľadanie pokladu a množstvo super zábavy.

Iná hudba

ROŽŇAVA. OZ Haliganda a Dom kreativity Haliganda uvádzajú interaktívny program pre rodiny s deťmi Iná hudba. Počuli ste alebo ste hrali na austrálskom didgeridoo, veľkom africkom bubne, na hlinených bubienkoch, na luku, na arabských nástrojoch? Uskutoční sa v nedeľu o 15. hod. v divadle Actores.

Zemplínsky región

AMC Trio & Michael „Patches“ Stewart

HUMENNÉ. V nedeľu o 19.00 hod. MsKS v Humennom pozýva na koncert formácie AMC Trio, ktorá patrí medzi najprogresívnejšie slovenské a stredoeurópske jazzové triá, a jedného zo slávnych jazzových trúbkarov pochádzajúcich z rodiska jazzu- New Orleans.

Promenádny koncert

HUMENNÉ. V nedeľu o 17.00 hod. na pódiu pri Fontáne lásky vystúpia žiaci SZUŠ Via arto.

Fragile v Michalovciach

MICHALOVCE. Vokálna skupina Fragile vystúpi v nedeľu 16. júna o 19.00 hod. v reštaurácii Zlatý býk.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bardejov by mal byť konečne nezávislý
 2. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
 3. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
 4. Netrestajme tých, čo mestu šetria čas a peniaze
 5. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká
 6. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu
 7. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti
 8. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
 9. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
 10. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
 1. Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA
 2. Bardejov by mal byť konečne nezávislý
 3. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
 4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
 5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
 6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?
 7. Netrestajme tých, čo mestu šetria čas a peniaze
 8. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu
 9. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká
 10. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti
 1. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu 16 441
 2. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 12 969
 3. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si? 12 469
 4. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's? 9 716
 5. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite 8 586
 6. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno 8 293
 7. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 7 117
 8. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti 5 798
 9. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 5 392
 10. Vodič dostal jasný odkaz: Na cyklotrase sa neparkuje 5 092

Neprehliadnite tiež

Štvrtá konkurzná správkyňa Rapid life požiadala o odvolanie z funkcie

Okresný súd Jane Závodskej nevyhovel, obrátila sa na ústavný.

Rekordér z Rudnian: Starosta úraduje sedem volebných období

O jeho ceste do samosprávy rozhodla päťkorunáčka.

Rozhovor

Sabinov nadchne turistov, milovníkov kultúry i histórie

Zviditeľnil ho film Obchod na korze.

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Saudská Arábia priznala smrť novinára Chášukdžího

Zomrel vraj po bitke s ľuďmi, s ktorými sa na konzuláte zišiel.

DOMOV

Pri samovražde muža zadržaného pre Kuciaka preverujú aj cudzie zavinenie

Zverejnenie identikitu mladíka s jeho smrťou nemusí súvisieť, myslí si Lipšic.

DOMOV

Mladík zbil do krvi expriateľku. Dostal pokutu

Za zlomený nos dostal útočník len 1500 eur.

Autorská strana Michala Havrana

Páči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop