Krajčík a Macinská vybojovali tituly na stredných tratiach

Sportnet|8. jún 2013 o 00:00

O prvé tohtoročné tituly majstrov Slovenska bojovali v Ortútoch pri Banskej Bystrici orientační bežci.

B. BYSTRICA. Domáci šampionát na strednej trati pripravili organizátori na technicky aj fyzicky veľmi náročných tratiach. V obidvoch hlavných kategóriách suverénne zvíťazili pretekári ATU Košice. V konkurencii 45 štartujúcich mužov na 4,8 km trati s prevýšením 180 m a 23 kontrolami bol prvý Michal Krajčík, a medzi 26 ženami na 3,3 km trati s prevýšením 160 m s 15 KS ho napodobnila Jana Macinská. Úspešnosť pretekárov z východu potvrdili tretím miestom medzi mužmi Dávid Franko (Sokol Kysak), medzi ženami druhým miestom Katarína Labašová (ATU) a tretím miestom Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak).

V majstrovských kategóriách u dorastencov a veteránov si z východniarov medaily zo slovenského šampionátu vybojovali: M-16E: 1. Dušan Sláma (ATU Košice), 2. Šimon Dudra (Sokol Kysak), M-18E: 1. Martin Šmelík, M35-E: 2. Milan Dudra (Sokol Kysak), M45-E: 1. Jozef Pollák,...3. Pavol Šoltés (Čingov Sp. N. Ves), W-16E: 3. Andrea Papugová (ATU Košice), W-18E: 1. Radka Lamanecová (Čingov Sp. N.Ves), 2. Martina Papugová (ATU Košice), W45-E: 1. Elena Papugová (obe ATU Košice).

V kategórii žiakov do 10 rokov prvenstvo dosiahol Lukáš Novota (ATU) pred Martinom Vaľom (Kysak) a u žiakov do 14 rokov tretí skončil Štefan Mihalič (obaja ATU Košice).

Domov»Sportnet na východe»Krajčík a Macinská vybojovali tituly na stredných tratiach