Krajčíkovi členité trate na Orave nevadili

Sportnet|5. jún 2013 o 00:00

Klub orientačných športov Ružomberok usporiadal neďaleko obce Jasenová na Orave dvojdňové preteky v orientačnom behu.

Klub orientačných športov Ružomberok usporiadal cez víkend pri chatovej oblasti Brestová neďaleko obce Jasenová na Orave dvojdňové preteky v orientačnom behu s názvom Orava orienteering weekend, ktorých výsledky boli započítavané do Slovenského rebríčka jednotlivcov. Zápolilo sa v dvoch etapách na krátkej i dlhej trati v horskom členitom kopcovitom teréne s veľkým množstvom skál i skalných zrazov.

KOŠICE. V elitnej kategórii na krátkej trati zvíťazil Marián Dávidík (Kobra Bratislava), ale na dlhej už neštartoval. Celkové prvenstvo si vybojoval Michal Krajčík (ATU Košice), ktorý na krátkej 5,3 km trati s 20 KS skončil tretí a na dlhej 11,9 km trati s prevýšením až 625 m s 25 kontrolami dominoval. Druhý celkove skončil Ondrej Piják (Kobra BA) a tretie miesto obsadil Štefan Ringer (ATU Košice).

Aj ďalšie dve priečky obsadili jeho oddieloví kolegovia 4. Miroslav Papuga a 5. Adam Tysz. V ženskej elite si najlepšie počínala víťazka oboch etáp Lucia Steigrová (Hadveo B.Bystrica) pred Martou Prékopovou (Farm. BA). Celkove tretia skončila Jana Slámová a štvrtá Kristína Ugrayová (obe ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách z východniarov celkové prvenstvá dosiahli Jozef Pollák u mužov od 45 rokov a v rovnakej vekovej kategórii žien Jana Franková (Sokol Kysak). Do celkového 3. miesta sa ešte umiestnili: M40-A: 3. M. Bednárik (Čingov Sp. N. Ves), M45-A: 2. V. Franko (Sokol Kysak), M50-A: 2. C. Takács, M55-A: 3. J. Kuchta, W40-A. 2. J. Šmelíková, W50-A: 3. J. Sádecká, W55-A. 2. I. Putnovská (všetci ATU Košice).

V mládežníckych kategóriách sa z východniarov do celkového 3. miesta presadili: M-10: 1. Martin Roháč, 2. R. Sláma, M-14A: 3. Š. Mihalič (všetci ATU Košice), M-16A: 2. S. Franko (Sokol Kysak), W-14A: 2. V. Roháčová (ATU Košice), W-18A: 3. D. Franková (Sokol Kysak).

O veľmi náročných tratiach svedčí fakt, že viacerí pretekári boli na trati vyše troch hodín.