Streda, 24. máj, 2017 |Meniny má Ela

II. liga: Bardejov si zo Šale doniesol tri body

V 31. kole II. ligy sa Bardejovu darilo na pôde Šale. V Michalovciach padali góly až po prestávke.

Michalovčania doma opäť nebodovali. Sencu podľahli najtesnejším rozdielom 1:2.(Zdroj: Róbert Andrejov)

V 31. kole II. ligy sa Bardejovu darilo na pôde Šale. Po faule domáceho brankára hostia premenili penaltu a domáci prišli o vylúčeného gólmana. Snaha domácich o vyrovnanie bola márna a Bardejovčania v závere ešte prikrášlili výsledok dvoma gólmi. V Michalovciach padali góly až po prestávke. Senec sa ujal vedenia, no domáci Jurčo vyrovnal. Posledné slovo však mal Držík zo Senca.

Michalovce - Senec 1:2 (0:0)

MICHALOVCE. Pred zápasom si všetci prítomní minútou ticha uctili Matúša Kudláča, dlhoročného priaznivca MFK Zemplín a člena domáceho fanklubu, ktorý vo štvrtok tragicky zahynul. V úvodnom dejstve mali mierne navrch Michalovčania, ktorí prvýkrát vážnejšie pohrozili v 14. minúte, keď nebezpečne vystrelil Janočko. Matlák loptu neudržal a dobiehajúci Gamkrelidze spätnou prihrávkou pred bránou nikoho nenašiel. Oveľa bližšie ku gólu bol po Kuncovej prihrávke Božok, ale zblízka tiesnený zakončil vedľa seneckej brány. Následne sa osmelili aj hostia, Hanzelovu strelu z dobrej pozície výborným zákrokom zneškodnil Bréda. V 44. minúte vypálil Jurčo, ale Matlák loptu vyrazil. Krátko po prestávke udreli hostia, Michalovčania zaváhali v strede obrany a Držík svoj samostatný únik s prehľadom premenil – 0:1. Vzápätí Janočko vystrelil nad bránu. V 62. minúte tiež netrafil medzi tri žrde Jurčo, ale o 10 minút sa mu to kurióznym spôsobom už podarilo: napádal rozohrávajúceho brankára Matláka, ktorý loptu napálil iba do neho a tá sa následne odrazila rovno do brány – 1:1. O štyri minúty však Senec viedol opäť, Držík trafil spoza šestnástky parádne – 1:2. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 80. minúte striedajúci Hamuľak, ktorého pekne uvoľnil Jurčo, ale tvrdou strelou rozvlnil iba bočnú sieť Matlákovej brány. Záverečný tlak už gól v bráne SFM nepriniesol, preto domáci opäť doma neuspeli.

Góly: 72. P. Jurčo - 49. a 76. Držík. ŽK: Kovaľ, M. Vanák - Držík, Hlavatovič, K. Kuzma. Rozhodoval: Jaška - 780 divákov. MFK ZEMPLÍN: Bréda - D. Horňák, Podhorin, T. Sedlák, M. Vanák - Gamkrelidze (52. M. Hamuľak), Kovaľ, V. Janočko - D. Kunca (77. A. Leško), P. Jurčo, Božok. ŠK SFM: Matlák – Neoveský (46. Karč), T. Hanzel, Polgár, Hlavatovič – Mart. Mikulič, Držík, Hílek, Vrablec (24. Belkovics) – K. Kuzma - R. Ujčík (85. Gogolák).

Róbert Andrejov

Šaľa – Bardejov 0:3 (0:1)

ŠAĽA. Domáci začali v stretnutí susedov v tabuľke s ofenzívou a už v prvých desiatich minútach mali dobré strelecké príležitosti L. Szabó (pre zranenie chýbal v 6 stretnutiach) a Čurgali. Na druhej strane opečiatkoval kapitán hostí Palša po rohovom kope brvno domácej svätyne. Tesne predtým nepotrestal arbiter úder lakťom jedného z hráčov hostí do tváre Mujkoša. V 20. minúte potvrdil svoje kvality Čikoš-Pavličko a o päť minút neskôr už hrali domáci oslabení. Po prieniku Dzúrika a jeho strete s Kolmokovom videl domáci gólman červenú kartu a Paukner sa z pokutového kopu nemýlil. Domáci sa napriek oslabeniu snažili o vyrovnanie, ale strelecké pokusy Glendu a Gešnábela zneškodnil pozorný brankár hostí. Aj po zmene strán malo viac príležitostí Duslo. V 51. min. opäť búrilo obecenstvo, keď po faule na Glendu v hĺbke pokutového územia sa nekopala penalta, ale podrazený hráč videl kartu (poznámka: arbitri boli najslabším článkom duelu). Hostia hrali síce dobre v strede poľa ale v pokutovom území boli bezzubí, pričom strelecké pokusy z diaľky Kuhajdíka a Pauknera nenarobili Valenskému problémy. O desať minút neskôr previedol jeden z brilantných zákrokov Čikoš-Pavličko, keď zneškodnil Szabovú gólovú strelu. Keď nevyužil v 65. minúte dobrú streleckú príležitosť k vyrovnaniu Gešnábel, začala sa prejavovať presilovka hostí, ktorým vyšli aj striedania. Priniesli oživenie nielen v útočnej fáze, ale aj v gólovom vyjadrení. V 73. min. išiel odvážne do súboja s domácou obranou Azevedo a po nešťastnom zásahu hlavou Jakubjaka bolo už 0:2. V závere stretnutia po peknej kombinačnej akcii strelil striedajúci Lukáč tretí gól a rozhodol o výsledku, ktorý je pre domácich vzhľadom k priebehu hry príliš krutý.

Góly: 27. min. Paukner (11 m), 73. min. Jakubjak vl., 88. min. Lukáč. ŽK: Glenda, Gešnábel - Staš, Hanuščák. ČK: 25. min. D. Kolmokov. Rozhodoval: Marhefka – 266 divákov.

SLOVAN DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek (62. min. Jakubjak), Mujkoš, R. Mihálik, M. Tomiš - Glenda, Charizopulos, Gešnábel, Ivančík (25. min. M. Valenský) - Čurgali, L. Szabó (75. min. Kružlík). tréner D. Liba.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko - Andraščík, Staš, Palša, S. Kica - Dzúrik, Berecký, Kuhajdík, A. Benes (46. min. Dyjan de Azevedo) - Paukner (80. min. Lukáč), Hanuščák (85. min. Nworah). Tréner J. Kukulský.

tom

Rim. Sobota - Šamorín 2:0 (1:0). Góly: 43. Pribula, 66. Pončák (vlastný), ŽK: 45. Nilaš, 51. Sivčevič - 62. M. Kučera, 78. Ležaič, rozhodovali: Sedlák - Ádám, Petríček, 326 divákov.

Dubnica n/V – Dol. Kubín 1:0 (1:0). Gól: 36. Šmahajčík, ŽK: 48. Mejič - 18. Brčák, 55. Mateusz Pyrka, rozhodovali: P. Hrčka - Poláček, Bóllo, 375 divákov.

Ružiná - Podbrezová 0:4 (0:1). Góly: 2. a 85. Harvilko, 82. Szöke, 90.+ Tubonemi, ŽK: 52. Líška, 74. Peciar - 22. Morháč, 55. Minčič, 57. Kupčík, rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Vindiš, 210 divákov.

Lipt. Mikuláš – Dun. Streda 2:1 (0:1). Góly: 71. Lišivka (z pok. kopu), 79. P. Tomko - 15. Gerát, ŽK: 70. Boya Ntsogo (DAC), rozhodovali: Šuniar - Jankovič, Špivak, 210 divákov.