II. liga: Východniari sa tešili, nedostali ani gól

Michalovčania si doma poradili s Liptovským Mikulášom. Vyhrali 2:0, od vyššej prehry zachránil hostí výborný brankár Šavol. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|15. apr 2013 o 00:00

Nováčik súťaže z Bardejova dosiahol cenné víťazstv v Senci, a Michalovce sa tešili z prvého víťazstva v tomto roku na vlastnom ihrisku.

Východniari prežili úspešný druholigový víkend. Nováčik súťaže z Bardejova dosiahol cenné víťazstvo na pôde jedného z ašpirantov na postup do najvyššej súťaže v Senci, a Michalovce sa zas tešili z prvého víťazstva v tomto kalendárnom roku na vlastnom ihrisku.

Michalovce - Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)

MICHALOVCE. Zápas sa hral pod taktovkou domáceho mužstva, ktoré sa mohlo ujať vedenia už v 5. minúte, Hamuľak však ani na dvakrát neprekonal Šavola. V 12. minúte vystrelil Božok nad bránu Liptákov. O dve minúty nato Janočko odcentroval na Božoka a ten sa hlavou nemýlil – 1:0. Ani po strelení úvodného gólu Michalovčania v aktivite nepoľavili a naďalej dobýjali hosťujúcu bránu. V 25. minúte vyrazil tvrdú Kuncovu strelu Šavol a hneď nato sa sám pred gólmanom Tatrana ocitol Hamuľak, ale bránu tesne minul. Krátko pred uplynutím polhodiny hry po Janočkovej prihrávke zmarili šancu Božokovi hosťujúci obrancovia. V 40. minúte zahral Janočko priamy kop a Korijkov vypálil iba do Šavola. Ten svoj tím podržal aj o pár sekúnd nato, keď parádnu strelu Kovaľa vytesnil na rohový kop. Z druhého polčasu neubehlo ani desať minút, po ľavej strane prenikol Božok, spätnou prihrávkou našiel Kuncu a ten sa nemýlil – 2:0. Domáci pustili nohu z plynu, ale napriek tomu divákov potešili viacerými peknými akciami na jeden dotyk, začo si vyslúžili potlesk z tribún. V 71. minúte si s Kuncovou strelou poradil spoľahlivý Šavol. Potom Podhorin odcentroval na Vanáka, ktorý však prestrelil svätyňu Liptákov. V úplnom závere pohrozili aj hostia, po priamom kope sa k odrazenej lopte dostal Kucharčík, ale z päťky minul odkrytú bránu domácich. Posledné slovo patrilo Kuncovi, ktorého strelu vyrazil Šavol na roh.

Góly: 14. Božok, 56. D. Kunca. ŽK: J. Chomistek, M. Pastva (obaja Liptovský Mikuláš). Rozhodoval: Fajčík - 1 190 divákov.

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Perez (54. S. Danko), Vernon, Korijkov, M. Vanák - Kovaľ, Podhorin, V. Janočko (85. T. Sedlák) - D. Kunca, M. Hamuľak (72. Juanpe), Božok.

MFK TATRAN: Šavol - P. Moravčík, Kubena, Kucharčík, Mizerák - Blaščík (33. Balluch), Latiak, M. Pastva, J. Chomistek, Trnovský (67. Revák) - Malec (46. Šupej).

ra

Senec – Bardejov 0:1 (0:0)

SENEC. V obojstranne svižnom stretnutí v daždi si mužstvá veľa šancí neutvorili, nevyžili po dva priame kopy spoza šestnástky, hostia strelili po hodine víťazný gól, keď prudký center De Azeveda nešťastne predĺžil hlavou za seba Neoveský a nabiehajúci Paukner doťukol loptu pri vzdialenejšej žrdi do brány. Dovtedy Ujčíkov priamy kop preletel ponad múr tesne vedľa a so strelou Híleka pod brvno do stredu brány si brankár Bardejova poradil. Za pozornosť stojí dvojnásobná šanca hostí v závere polčasu, keď Paukner po úniku z uhla vystrelil, brankár loptu vyrazil nohou a vzápätí zblokoval strelu L. Zápotoku obranca a strela Pauknera z 20 m po mokrom trávniku do žrde. Úsilie domácich vyrovnať narážalo na pozornú defenzívu Bardejova, strelu Belkovicsa v nadstavenom čase po zemi brankár Čikoš-Pavličko chytil a nasledovala spontánna radosť hráčov Partizána i hŕstky fanúšikov.

Gól: 65. Paukner. ŽLTÉ KARTY: Kuzma, Karč – J. Zápotka, L. Zápotoka. ROZHODOVAL: Michlian – 401 divákov.

SFM: Matlák – Karč, T. Hanzel, Neoveský, Hlavatovič – Vrablec (46. Belkovics), K. Kuzma, Hílek, F. Molnár (70. Gogolák) – Mikulič, Ujčík.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica – Andraščík, J. Zápotoka (75. Kundra), L. Zápotoka, Dzúrik, De Azevedo (86. Cuprišin) – Paukner (90. Berecký).

tom

Podbrezová - Šamorín 2:0 (0:0) - hralo sa v Brezne, góly: 57. a 69. Tubonemi, ŽK: Tubonemi - Fulmek, rozhodoval: Mojsej,1150 divákov

Dolný Kubín - Dunajská Streda 1:2 (1:1), góly: 39. A. Brčák - 32. a 76. Hošek, ŽK: Huber (Dunajská Streda), rozhodoval: Smolák, 493 divákov

Rimavská Sobota - Šaľa 2:1 (0:1), góly: 62. Pribula (pok. kop), 57. Rubint - 22. L. Szabó, ŽK: Poleť, J. Zvara, Lukáš Lupták ml., T. Kubík -Glenda, Gešnábel, D. Kolmokov, Ivančík, rozhodoval: Ihring, 302 divákov

Dubnica - Ružiná 0:4 (0:2), góly: 12. a 72. T. Boháčik, 24. a 80. Urbánek (prvý z pok. kopu), ŽK: Bilovský, Bašič, J. Vaško, Múdry - Kamendy, ČK: Bilovský (Dubnica nad Váhom) po druhej ŽK, rozhodoval: P. Hrčka, 470 divákovTelo článku

Ďalší program

Dohrávky 20. kola – utorok o 16. hod.: Dolný Kubín - Dubnica, Bardejov - Šaľa.

26. kolo – sobota o 16. hod.: Šamorín - Ružiná, L. Mikuláš - Dubnica, Šaľa - Michalovce, Bardejov - Rim. Sobota, Podbrezová - D. Kubín, Dunajská Streda - Senec.