Medzi závrtami sa najrýchlejšie zvŕtali Šmelík a Sokolová

Sportnet|9. apr 2013 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal 3. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ na Silickej planine.

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal 3. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ na Silickej planine, v atypickom krasovom teréne s veľkým množstvom závrtov za účasti 81 pretekárov. Pretekov sa v rámci sústredenia zúčastnili aj slovenskí juniorskí reprezentanti.

KOŠICE. V hlavnej kategórii mužov na 9,3 km trati s 20 kontrolami v konkurencii 25 štartujúcich zvíťazil 16-ročný junior Martin Šmelík (ATU Košice) za 63:42 min. pred Čechom Romanom Horynom (Luhačovice) za 64:18 min. a tretí skončil Tomáš Mušinský (ATU Košice) za 65:26 min. O vyrovnanom priebehu mužskej kategórie svedčí fakt, že do necelých štyroch minút za víťazom skončili až šiesti pretekári, číže okrem uvedených: 4. D. Franko (Kysak) 65:34 min., 5. Št. Šurgan (Hadveo B. Bystrica) 66:52 min. 6. M. Krajčík (ATU Košice) 67:20 min., 7. P. Mižúr (Farmaceut Bratislava) 67:38 min.

V ženskej kategórii na 6,3 km so 14 kontrolami bola najrýchlejšia Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak) za 62:11 min. pred Ivanou Ďurčovou za 66:27 min. a treťou Janou Slámovou (obe ATU Košice) za 71:34 min. Vo veteránskych kategóriách od 45 rokov do tretieho miesta skončili: M45-: 1. Juraj Šmelík (Rapid Bratislava), 2. I. Štefko (Martin), 3. F. Papuga (ATU Košice), W45-: 1. Eva Mušinská (ATU Košice), 2. E. Jurašková (obe ATU Košice), 3. J. Mižúrová (Farmaceut Bratislava).

V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: DR: Maroš Dudra (Kysak), M-10: Lukáš Novota , M-14: Štefan Mihalič (obaja ATU Košice), M-18: Stanislav Franko (Kysak), W-18: Vanda Hošeková (Žilina)

V kondičnej kategórii „K“ vyhral Karol Maliar (ATU Košice) a v náborovej kategórii „N“ bola prvá Lucia Rajničová (KOB Metropol Košice).

Domov»Sportnet na východe»Medzi závrtami sa najrýchlejšie zvŕtali Šmelík a Sokolová