Vianočný kapor 2012 nebol len symbolický

Sportnet|28. dec 2012 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal preteky v orientačnom behu s názvom Vianočný kapor 2012.

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal na košickom sídlisku Terasa preteky v orientačnom behu s názvom Vianočný kapor 2012.

KOŠICE. Uvedený názov nebol len symbolický, pretože jeden zo 63 štartujúcich pretekárov vyhral v tombole živého kapra. Vylosovaným šťastlivcom sa stal Zdenko Roháč (ATU Košice).

V rýchlosti orientácie z 29 štartujúcich na najdlhšej 3,9 km trati s 32 kontrolami bol najúspešnejší Michal Krajčík (ATU Košice) za 21:38 min. pred Dávidom Frankom (Sokol Kysak) za 22:07 min. a tretí skončil Martin Šmelík (ATU Košice) za 22:32 min. V kategórii žien na rovnakej trati zvíťazila Katarína Labašová za 24:45 min. pred Ivanou Ďurčovou za 28:09 min. a Kristínou Ugrayovou (všetky ATU Košice) za 28:42 min.

V ďalších kategóriách boli ocenení: B - trať – 2,8 km,19 KS: 1. Jaroslav Kollár (Sokol Kysak) 20:53 min., 2. Š. Palfi (Metropol Košice), 3. M. Maliar (ATU Košice), C – trať - 2,4 km, 13 KS: 1. Lucia Jantošová (Košice) 40:22 min., D - trať – 1,5 km, 11 KS: 1. Lucia Ševecová (ATU Košice) 15:52 min., 2. M. Dudra (Sokol Kysak), 3. M. Roháč (ATU Košice).