Štvrtok, 14. december, 2017 | Meniny má Branislava, Bronislava

II. liga: Bardejov z Liptova s troma bodmi

V 19. kole druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy sa z trojbodového zápasu tešili Bardejovčania po víťazstve v Liptovskom Mikuláši.

Michalovčania práve strieľajú vyrovnávajúci gól. V 67. minúte ho zaznamenal český stopér Luboš Hruška.(Zdroj: ra)

Michalovciam sa v poslednom jesennom kole tak nedarilo. Na svojom trávniku len remizovali s Dolným Kubínom.

Michalovce - Dolný Kubín 1:1 (0:1)

MICHALOVCE. V priemernom stretnutí ponúkli domáci obrancovia už v 7. minúte šancu na strelenie gólu Klimentovi, ktorý však ich zaváhanie nepotrestal, keď ho vychytal Jenčo. O minútu nato Kuncovu bombu vyrazil Trabalík a následne si skúsený gólman poradil aj so strelou Garela. V 17. minúte ten istý hráč z uhla vypálil nad bránu a po chvíli rozvlnili iba bočnú sieť. V 37. minúte udreli hostia, Podolského priamy kop doletel až do domácej päťky, kde stál nikým nekrytý Jurky, ktorý nemal problém skórovať – 0:1. V úvode druhého dejstva hry zneškodnil Sivčevičovu hlavičku Jenčo. V 54. minúte musel michalovský gólman zasahovať opäť, Klimentovu prízemnú strelu k ľavej žrdi s námahou vytlačil na rohový kop. V 67. minúte prišlo vyrovnanie, domácich priaznivcov rozveselil Hruška, ktorý po rohovom kope Immorlana a následnej chybe Trabalíka, ktorému vypadla lopta z rúk, pohotovo poslal loptu do siete – 1:1. O dve minúty mohli Dolnokubínčania opäť viesť, Sivčevič však z priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti prestrelil domácu svätyňu. V 78. minúte sa dostal k odrazenej lopte striedajúci Hamuľak, no zoči-voči Trabalíkovi vypálil iba do neho. Rozhodnúť mohol v nadstavenom čase hosťujúci Holub, ktorý v čistej šanci hlavou minul Jenčovu bránu.

Góly: 67. L. Hruška - 37. Jurky.

ŽK: D. Kunca, L. Hruška, Podhorin - Drengubiak, Kutlík, Sivčevič. Rozhodoval: Fajčík - 650 divákov.

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Perez, L. Hruška, Podhorin, M. Vanák - Garel (51. Immorlano), Gamkrelidze, T. Sedlák, D. Kunca (70. M. Hamuľak) - P. Jurčo, M. Regáli (46. A. Leško).

MFK: I. Trabalík – Kutlík (76. Sirota), Drengubiak, Jurky, T. Gejdoš – J. Podolský (89. Holub), Jadroň, Sivčevič, D. Maliňák – R. Ujčík, Kliment.

ra

L. Mikuláš – Bardejov 0:2 (0:0)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Lišivka už v 3. min z priameho kopu z 20 m trafil obrancu, pričom domáci reklamovali ruku. Ďalší priamy kop Labuna vyrazil brankár pred Šupeja, ale ten z 5 metrov netrafil bránu. Na druhej strane strelu Andraščíka zblízka Šavol vyrazil. Hra sa postupne vyrovnala, ale šance mal najmä Malec: Jeho strelu Seman takmer usmernil do vlastnej brány, po rohu bránu prekopol a potom šiel po kolmej prihrávke Lišivku sám na bránkára, ale trafil len doňho. V 42. min ušiel domácej obrane Andraščík a napálil do ľavej žrde. Liptáci „zaspali“ úvod druhého polčasu a zrazu bolo 0:2. Domáci odpovedali hlavičkou Labuna nad. V 57. min bol po druhej žltej vylúčený Šupej. Mikulášania sa dostali do herného kŕča a hostia ovládli hru. V závere sa domáci snažili, ale Lišivka vystrelil vedľa, Ďungelovu strelu vyrazil brankár, rovnako ako Lišivkovu hlavičku pod brvno.

GÓLY: 49. De Azevedo, 51. Andraščík. ŽLTÉ KARTY: Šupej, Janec. VYLÚČENÝ: 57. Šupej. ROZHODOVAL: Vlk – 150 divákov.

šik

Ostatné výsledky

Šaľa - Šamorín 0:2 (0:2)
Góly: 21. Marušin, 26. Mezovský, ŽK: 69. Čurgali, 78. E. Gajdoš - 28. J. Pentek, 28. Mezovský, 40. Fulmek, 44. Pelegríny, 53. A. Ceesay, 80. M. Kučera, 90. M. Sedlák, rozhodovali: Marhefka - Poláček, Kubačka, 332 divákov.

Dubnica nad Váhom - Podbrezová 0:0
ŽK: 36. Božoň (Dubnica), rozhodovali: Piatka - Brendza, Ferenc, 960 divákov.

Ružiná – D. Streda 1:2 (0:1)
Góly: 69. Kurák (z pok. kopu) - 25. Hošek, 51. Pecirep, ŽK: 49. Chromek, 58. Karásek, 70. Kamendy - 59. Akwo Tarh Ayuk Taku, 69. Huber, 76. Fodrek, rozhodovali: Kráľovič - Súkeníková, Jenčura, 400 divákov.

R. Sobota - Senec 0:0
ŽK: 58. L. Migaľa - 14. Trajcsik, 22. F. Molnár, 36. Gogolák, 82. T. Hanzel, 83. Bedecs, rozhodovali: Chmura - Špivák, Mojsej, 264 divákov.

Najlepší strelci

10 gólov: Hector Tubonemi (Podbrezová)
8 gólov: Lukáš Szabo, Ondrej Čurgali (obaja Šaľa), Róbert Ujčík (Dolný Kubín), Marek Seman (Bardejov), Mário Kurák (Ružiná)
7 gólov: Jozef Čertík (Rimavská Sobota)
6 gólov: Pavol Jurčo (Michalovce), Stanislav Velický (Dunajská Streda), Martin Mikulič (SFM Senec), Andrej Brčák (Dolný Kubín)
4 góly: Martin Regáli (Michalovce), Dušan Nulíček (Dunajská Streda), Michal Peňaška (SFM Senec), Vratislav Greško, Blažej Vaščák (obaja Podbrezová), Andrej Urban, Roland Šmahajčík (obaja Dubnica nad Váhom).