Víťazné trofeje pre Dávidíka a Labašovú

Dávidík a Labašová s trofejami.
Dávidík a Labašová s trofejami. (Autor: ao)
Sportnet|26. okt 2012 o 00:00

V okolí obce Horné Opatovce sa konali preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu na stredných tratiach.

KOŠICE. V okolí obce Horné Opatovce, vysťahovanej kvôli škodlivému ovzdušiu z blízkosti hlinikárne v Žiari nad Hronom, sa konali preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu na stredných tratiach. Muži navyše zápolili o putovnú trofej 49. ročníka o „Jelení paroh“ a ženy v 18. ročníku o „Kravský roh“.

Na mužskej 5,9 km trati s prevýšením 220 m a s 22 kontrolami zvíťazil Marián Dávidík za 40:16 min pred Ondrejom Pijákom (obaja Kobra Bratislava) za 40:40 min. Tretí skončil Michal Krajčík (ATU Košice) za 41:46 min. Na ženskej 4,5 km trati, 200 m prev., 16 KS dominovala Katarína Labašová za 38:33 min pred Janou Slámovou (obe ATU Košice) za 46:18 min a tretia skončila Lucia Steigrová (Hadveo B. Bystrica) za 48:57 min.

V ďalších kategóriách si z východniarov miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M-10: L. Novota (ATU Košice), M-12A: Š. Mihalič (Metropol Košice), M45-A: 1. Jozef Pollák (ATU Košice), 2. P. Šoltés (Čingov Sp.N.Ves), 3. F. Papuga, M55-A: 1. Ján Kuchta, K3: 1. Veronika Koľveková, W-16A: 3. A. Papugová, W-18A: 3. M. Papugová (všetci ATU Košice), W21-B: 1. Eva Farkašová, W40-A: 3. A. Barillová (obe Čingov Sp. N.Ves), W45-A: 3. E. Jurašková, W50-A: 3. J. Sádecká, W55-A: 3. I. Putnovská (všetky ATU Košice).