V štafetách finišovali za orientačnými titulmi hore zjazdovkou

Sportnet|17. okt 2012 o 00:00

Orientační bežci zápolili o majstrovské tituly v súťaži trojčlenných štafiet na Pezinskej Babe.

Organizátori z AŠK Pezinok situovali dobehový koridor hore lyžiarskou zjazdovkou, čo preverilo pretekárov okrem orientačných schopností aj z fyzickej kondície.

KOŠICE. V mužskej kategórii od 19 rokov zvíťazila štafeta Farmaceut Bratislava v zložení (P. Mižúr, P. Glončák, P. Bukovác) za 136:42 min.

Len 13 sekúnd zaostala strieborná štafeta ATU Košice v zostave: Tomáš Mušinský, Miroslav Papuga, Michal Krajčík.

Tretia skončila štafeta Kobra Bratislava za 137:19 min.

Súťaž ženských štafiet vyhralo trio ATU Košice – „A“ v zložení: Katarína Labašová, Katarína Papugová, Jana Macinská za 124:48 min.

Druhá finišovala štafeta ATU Košice – „B“ (I. Ďurčová, K. Ugrayová a L. Steigrová) za 144:26 min. a tretia skončila štafeta Farmaceut Bratislava za 148:02 min.

V mládežníckych a veteránskych kategóriách z východoslovenských štafiet medaily získali: M-14. 3. Metropol Košice (L. Simočko, Š. Mihalič), M-18: 1. ATU Košice (D. Sláma, J. Janovec, M. Šmelík), M35-: 2. Sokol Kysak (I. Porubčan, G. Filó, M. Dudra), M45-: 2. (C. Takács, J. Kuchta, J. Pollák), 3. Čingov Sp. N.Ves (M. Palička, F. Šoltés, P. Šoltés).

V Open kategórii bez rozdielu veku i pohlavia bola prvá štafeta Sokol Kysak v zložení: Barbora Franková, Jana Franková a Bernát Filó pred štafetou KOB Metropol Košice (M. Simočko, A. Onder, J. Mihalič).

Domov»Sportnet na východe»V štafetách finišovali za orientačnými titulmi hore zjazdovkou