Tretie miesto v Starej Ľubovni pre Bánociho

Najlepší. Zľava: Pavol Belluš (Squash Liptov), Maroš Trabalka (Squash Liptov), Ján Bánoci (Baldi squash klub), Matúš Kaletta (víťaz plate). (Autor: kop)
Sportnet|27. sep 2012 o 00:00

Košickí squashisti začali sezónu prvým turnajom B–kategórie, ktorý sa konal v ŠRC Stará Ľubovňa.

Košickí squashisti začali sezónu prvým turnajom B– kategórie, ktorý sa konal v ŠRC Stará Ľubovňa. Do bojov sa zapojili štyria hráči Baldi squash klubu: Ján Bánoci, Milan Laporčák, Baldi Gregor a Tomáš Kozáček.

KOŠICE. Druhé kolo turnaja v Starej Ľubovni bolo konečnou pre Tomáša Kozáčeka, ktorý podľahol nasadenej jednotke turnaja Marošovi Trabalkovi 0:3. V treťom kole si košický squashista Trabalka poradil s klubovým spoluhráčom Baldim Gregorom, zdolal ho rovnako 3:0. V treťom kole sa zrodilo najväčšie prekvapenie turnaja, keď košický hráč a nasadená trojka turnaja Milan Laporčák podľahol domácemu hráčovi Rastislavovi Repkovi v päťsetovej bitke 2:3 a z boja o najvyššie priečky vypadol.

Na Belluša nestačil

Jediným zástupcom Baldi squash klubu pre záverečné boje tak zostal Ján Bánoci, nasadená dvojka turnaja. Aktuálne 24. hráč slovenského rebríčka a úradujúci majster východoslovenského kraja. Po výhrach nad hráčmi Starej Ľubovne Marošom Zimom 3:0 a Petrom Aftanasom 3:2 sa prebojoval do semifinále, kde naňho čakal Pavol Belluš, hráč celku Squash Liptov. V napínavom zápase sa z výhry tešil Pavol Belluš, keď zdolal Bánociho 3:2 a postúpil do finále.

Liptovské finále

V boji o tretie miesto už Ján Bánoci nezaváhal, porazil domáceho Rastislava Repku 2:1 a získal pre košický squash tretie miesto. Finále bolo záležitosťou hráčov celku Squash Liptov. Podľa papierových predpokladov sa z víťazstva tešila nasadená jednotka Maroš Trabalka, svojho spoluhráča Pavla Belluša zdolal 3:1.