Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

II. liga: Michalovce zvíťazili u súpera

V 10. kole II. futbalovej ligy sa vydali Bardejovčania i Michalovčania na ihriská svojich súperov.

Strelec vyrovnávajúceho gólu. Domáci Lukáš Pelegríny (v bielom) v súboji s Azevedom.(Zdroj: Ján Čikovský)

Bardejov si po remíze v Šamoríne pripísal do tabuľky jeden bod. Michalovce v Rimavskej Sobote zvíťazili a odniesli si plný bodový zápis do tabuľky po tom, ako jednoznačne otočili nepriaznivý stav, keď inkasovali už v v úvode zápasu.

ico

Rimavská Sobota - Michalovce 1:3

Góly: 7. Čertík - 23. Garel, 29. Regáli, 84. P. Jurčo. ŽK: Nilaš, Balát, Rubint, Vargic - Perez, Zonzon, Garel, Regáli. ROZHODOVAL: Pavlík – 303 divákov.
MŠK: Kostolanský – Poleť, Š. Rubint, J. Zvara, Nilaš – Balát (61. Mravec) – Siheľský, Hoferica, Pet. Ďurica, J. Čertík (71. Vargic) – Kamenčík.
MFK ZEMPLÍN: Jenčo – Calero Perez, Korijkov, De Marco, T. Sedlák – Kovaľ, Garel, Zonzon, De Oliviera (77. S. Danko) – Regáli (7. Dargaj), P. Jurčo.

to,

Obidve mužstvá ťahali už dlhšiu nepriaznivú sériu a konečne chceli bodovať. Prvú šancu stretnutia zaznamenali hostia, ale Jurčo zblízka bránu minul. Úvod tak vyšiel lepšie domácim, keď po centri Siheľského skóroval Čertík. Michalovčania však boli rýchlejší a futbalovejší a v 23. min. sa im podarilo vyrovnať, keď strelu Garela hlavou nadvihol Rubint a lopta skončila v sieti. O šesť minút Regáli po individuálnej akcii a peknom sóle na pravej strane nedal šancu brankárovi a hostia viedli 2:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale pred prestávkou z viacerých rohových kopov nič nevyťažili. V druhom polčase mal obrovskú šancu na vyrovnanie Kamenčík, ale zblízka trafil len brankára Jenča. Vzäpatí ďalšiu veľkú príležitosť spálil Čertík, keď z troch metrov krížnou strelou minul bránu. Nádeje domácich definitívne zmaril Jurčo, ktorého strela v 84. min. aj s prispením brankára Kostolanského skončila v sieti.

ico

Šamorín – Bardejov 1:1

Góly: 52. Pelegríny - 22. Cuprišin. ŽK: Mezovský, Pončák - Cuprišin, Seman. Rozhodoval: Fajčík – 382 divákov.
FC ŠTK 1914: J. Péntek - Mezovský, V. Pončák, A. Ceesay, Fulmek - Marušin, B. Borbély, Pelegríny, M. Sedlák (72. P. Vaško), Ležaič – J. Kuba (86. Dedič).
PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Andraščík, Palša, Berecký, S. Kica - J. Dzúrik, Grohol, M. Seman (90. Ivanko-Macej), Kundra – De Azevedo (90. Molčan), Cuprišin (63. Benes).

tom

ŠAMORÍN. V stretnutí susedov z tabuľky videli diváci dva rozdielne polčasy. V prvom sa nudili aj brankári, lebo domáci hrali v útlme, kým hostia zväčša na istotu, príliš do šírky. Výnimkou bola jediná pekná kombinácia Bardejova, po ktorej za asistencie domácej obrany Cuprišin s prehľadom získal vedenie. V druhej časti bola hra živšia, vzrušujúce momenty sa striedali na oboch stranách. V 46. min. síce Kuba nedal tutovku, no o chvíľu Pelegríny z priameho kopu technickou strelou preloboval nielen múr, ale aj prekvapeného brankára. Napriek enormnej snahe Šamorínčanov strhnúť víťazstvo na svoju stranu bližšie k trom bodom boli ich súperi, ktorí sa nestiahli do ulity, ale využívali každú príležitosť na ofenzívu. V 57. min. rozhodca po strete A. Ceesaya s Groholom odpískal v ich prospech pokutový kop. Polovysokú strelu Semana však Péntek bravúrne vyrazil. V úplnom závere trafil ešte Bardejovčan Benes zblízka ľavú žrď.

6 gólov: Ondrej Čurgali (Šaľa)
5 gólov: Lukáš Szabo (Šaľa), Andrej Brčák (Dolný Kubín), Hector Tubonemi (Podbrezová), Pavol Jurčo (Michalovce)

red.

ico

Program 11. kola

Sobota 29. septembra 2012 o 15.00 hod.: Dubnica n/V – R. Sobota, Ružiná – Senec, L. Mikuláš – D. Kubín, Šaľa – Podbrezová, Bardejov – D. Streda, o 19.30 hod.: Michalovce – Šamorín.

red.

ico

D. Streda - Šaľa 2:1 (1:0). Góly: 24. Hošek, 77. Velický - 66. Čurgali, ŽK: 25. Velický, 73. Fodrek, 79. Lénárth, 84. Ndjandja - 36. Mujkoš, 83. Rehák.

Podbrezová – L. Mikuláš 3:0 (3:0). Góly: 18. a 21. Tubonemi, 31. Minčič, ŽK: 60. Pastva, 79. Tomko (obaja L. Mikuláš).

D. Kubín - Ružiná 0:0. ŽK: 53. Hladík (Ružiná).

Senec - Dubnica 1:1 (0:0). Góly: 78. Štyvar - 90. Svorada.