Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

II. liga: Bardejov ani Michalovce neuspeli

Jedným zo šlágrov 9. kola II. futbalovej ligy bol súboj Michaloviec s ambicióznym Sencom. Bardejov prehral v Šali, ale udržal si peknú piatu priečku.

Michalovce doma opäť neskórovali a prehrali. Nedokázali premeniť ani jednu šancu a Sencu podľahli 0:2.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Jedným zo šlágrov 9. kola II. futbalovej ligy bol súboj Michaloviec s ambicióznym Sencom. Domáci hovoria o ďalšom smoliarskom zápase, v ktorom doplatili na nemohúcnosť v útoku, kde sa nepresadila ani nová akvizícia z Brazílie Torres De Oliveira. Senec sa po víťazstve 2:0 vyšvihol na čelo tabuľky. Bardejov prehral rovnakým výsledkom v Šali, ale udržal si peknú piatu priečku.

Michalovce - Senec 0:2 (0:0)

MICHALOVCE. Zemplínčania už tradične začali na svojom trávniku aktívne a v úvode hneď niekoľkokrát ohrozili seneckú bránu. V 8. minúte Dankovu hlavičku zneškodnil brankár Kollár. O sedem minút neskôr odcentroval Sedlák na hlavu Hamuľaka, ale gólman Senčanov si opäť poradil. Vzápätí vyslal tvrdú strelu na hosťujúcu bránu Danko a Kollár ju s námahou na dvakrát chytil. Za hostí odpovedal streleckým pokusom Držík, ale domácu bránu minul. Presnejšiu mušku mal v 19. minúte Peňaška, ktorý vypálil do Brédu. V 32. minúte Garel krásne vysunul Hamuľaka, ktorý postupoval sám na Kollára, ale v koncovke neuspel, keď loptu napálil iba do neho. Domáci boli pri chuti, ale zo svojej aktivity nedokázali nič vyťažiť. V závere polčasu ešte vystrelil mimo brány Zonzon a Peňaška mieril iba do Brédu. Hneď po zmene strán našiel Tomášek v šestnástke Mikuliča, ktorý sa dostal až do koncovky, ale gólu zabránil pohotový Bréda. V 53. minúte prišiel prvý gólový moment stretnutia, sieť rozvlnil hlavou Štyvar, ktorý zužitkoval Tomášekov výborne zahraný priamy kop. V 59. minúte neuspel z priameho kopu Jurčo, ktorý poslal loptu tesne nad bránu hostí. O tri minúty bolo už 0:2, po skrumáži v michalovskej šestnástke sa odrazená lopta dostala až k Držíkovi, ktorý vystrelil presne k žrdi. O niekoľko minút poslal Torres do šance Garela, ale francúzsky legionár po prelobovaní Kollára netrafil bránu. V 88. minúte sa nepodarilo znížiť striedajúcemu Regálimu, ktorého technická strela len o milimetre minula šibenicu hosťujúcej svätyne.

ico

Góly: 53. Štyvar, 62. I. Držík. ŽK: Jakubovie (Senec). Rozhodoval: Straka - 1 420 divákov. MFK ZEMPLÍN: Bréda - Perez, Vernon, Korijkov, T. Sedlák - Zonzon - Garel, S. Danko (56. Torres De Oliveira), Kovaľ (72. Gamkrelidze), P. Jurčo - M. Hamuľak (67. M. Regáli). ŠK SFM: Š. Kollár - Karč, Polgár, Trajcsik, T. Hanzel - Belkovics (87. Jakubovie), Martin Mikulič, I. Držík (80. Lapin), J. Tomášek (90. Krátky) - Peňaška, Štyvar.

Róbert Andrejov

Šaľa – Bardejov 2:0 (0:0)

ŠAĽA. Šarišania po takmer šesťhodinovej ceste nastúpili na stretnutie, v ktorom chceli uhrať prijateľný výsledok. Susedia v tabuľke mali po štyri výhry a takmer navlas rovnaký počet strelených gólov. No po hodine hry mali už dvoch vylúčených hráčov a inkasovali. Kormidelník Bardejova Rastislav Kica ľutuje, že jeho zverenci nedali v prvom polčase gól, ktorý by domácich zlomil: „Hralo sa na ich polovici, dve šance mali Grohoľ i Seman. Vo finálnej činnosti však chýbalo trocha priamočiarosti. Súper sa nedostal do ničoho, aby nás ohrozil. Žiaľ, v 38. minúte pri našej štandardke domáci odkopli loptu a Staš sa dal do bežeckého súboja s Čurgalim od polovice ihriska. Pretláčali sa, asi 30 m od brány Staš išiel do šmýkačky. Rozhodca zapískal faul a na prekvapenie všetkých nášmu obrancovi ukázal červenú kartu. Bolo to kruté. Zvolili sme iný systém, mali sme prevahu, hrali sme s vetrom, ktorý značne ovplyvnil priebeh hry, no nevyužili sme to.” Aj keď to bola presilovka pre domácich, zrkadlo hry sa nezmenilo. No domáci chceli vyrovnať hru a dať gól. Rastislav Kica druhý kľúčový moment približuje takto: „Lopta išla cez náš stred obrany, kde došlo ku kontaktu opäť domáceho Čurgaliho s naším Zápotokom. Po kontakte ruky s telom domáci hráč spadol a rozhodca Matúš nás potrestal druhým vylúčením. Škoda, že sme dostali rýchly gól, čo bolo prejavom nášho dvojnásobného oslabenia. Brankár Čikoš loptu kryl, ale dorážku už nie. Sily nám dochádzali, no naše prekvapenie domáci začali brániť výsledok. Podržali sme loptu a hrali smerom dopredu. Získali sme výhodu troch rohových kopov a sľubný bol Kicov nájazd. Mali sme snahu vyrovnať aj za krajne nepriaznivého pomeru síl. V nadstavenom čase došlo k našej zlej rozohrávke a domáci pridali druhý gól. Keď dostaneme záznam zo zápasu, uvidíme, ako budeme reagovať. Výsledok však určite nezmeníme. ”

ico

Góly: 64.a 90.+ L. Szabó. ŽK: Mihálik, Čurgali, Rehák – Dzúrik, Kuhajdík. ČK: 38. V. Staš, 60. Zápotoka za faul. Rozhodoval: Matúš pred 530 divákmi. FK SLOVAN: Kolmokov, Ďatko, Mihálik, Charizopulos, Lalák (70. Tomiš), Čirik, Rehák, Mujkoš, Glenda(85. Jakubjak), Čurgali, Szabó. PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Hanuščák (82.Pavúk), Palša, Staš, Kica, Grohoľ, Andraščík, Kundra (46. Dzúrik), Azevedo Dyjan (46. Kuhajdík), Zápotoka, Seman.

ico

Rimavská Sobota - Šamorín 0:2 (0:1), góly: 29. B. Borbély, 70. Mezovský, ŽK: 68. Gálik, 80. Zvara - 36. M. Sedlák, 40. A. Ceesay, 54. Fulmek, 57. Kopúň, rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Ádám, 385 divákov.

Dubnica - Dolný Kubín 0:2 (0:1), góly: 9. T. Chovanec, 60. Ujčík, ŽK: 8. Svorada, 45. L. Beňo, 80. Grabež - 7. Jurky, 28. Jadroň, 47. J. Podolský, 47. Kliment, 88. Brčák, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, Vindiš, 430 divákov.

Liptovský Mikuláš - Dunajská Streda 1:0 (0:0), gól: 71. Kubena, ŽK: 31. Popik, 41. I. Lišivka, 59. M. Pastva, 77. Šavol, 84. Morong - 45. Banovič, 48. Fodrek, rozhodovali: P. Hrčka - Žákech, Ferenc, 350 divákov.

Ružiná - Podbrezová 1:2 (0:1), góly: 89. M. Krško (z pok. kopu) - 22. a 62. Tubonemi, ŽK: 35. M. Líška - 89. J. Nosko, rozhodovali: Michlian - Lieskovský, Bobko, 450 divákov.

red.

ico

Program 10. kola

Piatok 21. septembra 2012: 19.30 h Senec – Dubnica n/V, sobota 22. septembra 2012: 15.h Šamorín – Bardejov, D. Streda – Šaľa, Podbrezová – L. Mikuláš, D. Kubín – Ružiná, R. Sobota – Michalovce.

red.

ico

Najlepší strelci

5 gólov: Ondrej Čurgali, Lukáš Szabó (obaja Šaľa), Andrej Brčák (Dolný Kubín)

4 góly: Pavol Jurčo (Michalovce), Marek Seman (Bardejov), Dušan Nulíček (Dunajská Streda), Mário Kurák (Ružiná), Martin Mikulič (SFM Senec), Róbert Ujčík (Dolný Kubín)

3 góly: Michal Hamuľák, Martin Regáli (obaja Michalovce), Andrej Urban (Dubnica nad Váhom), Michal Grohoľ (Bardejov), Vratislav Greško, Hector Tubonemi (obaja Podbrezová), Peter Štyvar (SFM Senec)