Na uplynulé meranie síl štvrtoligoví futbalisti Stropkova len tak ľahko nezabudnú. Vo Svite viedli 2:0 aj 2:1, potom prehrávali 2:3, aby v hodine dvanástej uratovali aspoň bod. Tréner Ľubomír Reiter to pripisuje i tomu, že mladíci, ktorí pribudli do tímu, sa potrebujú oťukať a nazbierať skúsenosti. Aj za cenu podobných nepríjemných zážitkov.
STROPKOV. Vidno, že menej zrelí majú značné resty a musia na sebe veľa pracovať.
„Namiesto toho, aby sme vyhrávali už do prestávky štvorgólovým rozdielom, lebo domáci nám dovolili naozaj veľa, sme sa dopustili chýb a potom sa to s nami viezlo,“ konštatoval kouč Stropkovčanov.
Hlavne gól hostiteľov na 2:2 bol kuriózny. Aj brankár sa musí zdokonaľovať, čo príde s praxou a sústavným tréningom (brankárska jednotka Biroš má študijné povinnosti), rovnako i ďalší spoluhráči, aby sa kiksy neopakovali.
Na druhej strane gólová bodka v zápase – tretí zásah hostí z kopačky Tabiša – bola exportná a málo vídaná. Tento nováčik, dorastenec, prišiel na pľac dve minúty predtým a tak naozaj v tomto prípade mal kormidelník šťastnú ruku.
„Z tridsiatich metrov trafil presne do vinkľa, taký gól som už roky nevidel.“ Inak, už predtým aj vo V. Revištiach reiterovci stratili nádej na lepší výsledok. „ Tam ale v nadstavenom čase proti nám rozhodca odpískal diskutabilnú penaltu a prehrali sme.“
Omladina verzus skúsenosť
Skóre Stropkova je naozaj divoké (14:13) a odzrkadľuje kvalitu tímu, jeho výkyvy.
„Nikoho nezatracujem, pracujeme s mladými, zrelých hráčov nedotiahneme. Pokiaľ by sme získali dvoch naozaj vyspelých jednotlivcov, boli by sme hore.“
Reiter sa spolieha hlavne na Veselého a Pavlíka či Vachaľu aj Potomu. Najlepším strelcom je Varga (3), ale ten podľa potreby nastupuje i vzadu.
Túto nedeľu sa na stropkovskom ihrisku o 15. hod. uskutoční tradičné derby so Svidníkom. Tunajší priaznivci ho prirovnávajú k súbojom v španielskej lige medzi Realom a Barcelonou.
Z ostatných vzájomných stretnutí majú o čosi lepšiu bilanciu hostia a sú i vyššie v tabuľke. Bude to súboj mladíkov so skúsenými hosťami.
„Musíme zlepšiť defenzívu, lebo dosiaľ sme veľa gólov inkasovali,“ pripomenul tréner Reiter s tým, že upozorní zverencov na kvalitu hostí, hlavne Vyravca, Fečka, Gonosa, Jurča.
Podstatné bude, aby prišlo dosť ľudí (na ostatnom derby ich bolo v Stropkove takmer tisíc) a bolo by fajn, keby toto číslo nebolo konečné.