Orientační bežci Macinská a Franko preukázali všestrannosť

Sportnet|1. sep 2012 o 00:00

Na košickom sídlisku Terasa sa uskutočnilo 9. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom šprinte, ktoré usporiadal Klub OB Akademik Technická univerzita Košice.

KOŠICE. Na mužskej 3,4 km dlhej trati s 24 kontrolami dominoval juniorský reprezentant Dávid Franko (Sokol Kysak), keď zvíťazil v čase 19:59 min. s náskokom 1:49 min. Okrem uvedeného prvenstva preukázal svoju všestrannosť víťazstvom predošlý deň na 5 km terénnom behu s 15 prekážkami tzv. Spartan race vo Vecheci pri Vranove nad Topľou. V orientačnom šprinte ďalšie miesta na stupňoch víťazov obsadili jeho reprezentační kolegovia: 2. Martin Šmelík 21:48 min. a tretí Tomáš Mušinský (obaja ATU Košice) za 22:08 min.
V ženskej kategórii Franka napodobnila prvenstvom v dvoch rôznych pretekoch Jana Macinská (ATU Košice) a to: na 2,6 km trati s 18 KS v orientačnom šprinte za 18:26min. a víťazstvom u žien aj na Spartan race. Druhá v orientačnom šprinte skončila Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak) za 19:25 min. a tretia Kristína Ugrayová (ATU Košice) za 19:57 min.
V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: Ján Tóth (ZŠ svätého Cyrila a Metoda Košice), M-14C: Matúš Maliar, M-16C: Dušan Sláma(obaja ATU Košice), M35-C: Valér Franko(Sokol Kysak), M45-C: Anton Onder, M55-C: Michal Simočko (obaja Metropol Košice), W-10R: Miriam Ninčáková (MŠ Bernolákova 14), W-12C: Viktória Roháčová, W-18C: Martina Papugová , M35-C: Eva Mušinská (všetky ATU Košice), W45-C: Jana Franková (Sokol Kysak).

Domov»Sportnet na východe»Orientační bežci Macinská a Franko preukázali všestrannosť