Krajčík a Rákayová sa najrýchlejšie orientovali na Borde

Sportnet|7. sep 2012 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal v okolí bývalých kúpeľov Borda 8. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

KOŠICE. Najnáročnejšiu trať kategórie mužov dlhú 6,4 km s 13 kontrolami prvý zdolal Michal Krajčík za 43:12 min. pred Martinom Šmelíkom (obaja ATU Košice) za 46:45 min. Tretie miesto obsadil Peter Glončák (Farmaceut Bratislava) za 47:41 min.

Ženskú kategóriu na 5,3 km trati s 13 KS vyhrala Martina Rákayová (ATU Košice) za 52:17 min. pred Ľudmilou Sokolovou (Sokol Kysak) za 54:13 min. a tretia skončila Jana Slámová (ATU Košice) za 55:09 min.

V Open kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia na 3,4 km trati s 9 KS zvíťazila Andrea Maliarová pred Mariannou Gazdíkovou (obe Metropol Košice) a tretí skončil Karol Maliar (ATU Košice).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli: M-10: Martin Roháč, M-12C: Timotej Juraško, M-14C: Matúš Maliar, M-16C: Jozef Janovec (všetci ATU Košice), M35-C: Valér Franko (Sokol Kysak), M45-C: Igor Roháč, M55-C: Slávko Žilinčík (obaja ATU Košice), W-10: Simona Mihaličová (Metropol Košice), W35-C: Eva Mušinská (ATU Košice), W45-C: Jana Franková (Sokol Kysak).

Súčasťou uvedeného podujatia bol jubilejný 25. ročník pretekov Hornádska buzola pre zamestnancov Slovenského vodohospodárskeho podniku a ich rodinných príslušníkov. V náborovej kategórii „N“ zvíťazilo ženské duo Katarína Červeňová a Viera Horváthová (SVP Košice).

Domov»Sportnet na východe»Krajčík a Rákayová sa najrýchlejšie orientovali na Borde