Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

II. liga: Domáce gólové i bodové suchoty Michaloviec

V 7. kole II. futbalovej ligy sa z východoslovenského dua darilo Bardejovčanom.

Michalovce doma prvýkrát zakopli. V šlágri kola nestačili na Podbrezovú po výsledku 0:1.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Nováčik víťazne zvládol svoje vystúpenie na pôde poslednej Ružinej, hoci do prestávky prehrával. Po zmene strán však skóre otočil. Naopak, doma zaváhali Michalovčania v šlágri s Podbrezovou, ktorý divákov neuspokojil. Zemplínčania tak utrpeli druhú porážku v rade.

Michalovce - Podbrezová 0:1 (0:0)

MICHALOVCE. Šláger kola priniesol futbal iba priemernej úrovne. Aktívnejšie začali michalovskí futbalisti a ako prvý to skúšal po rohovom kope Garel, ktorý však trikrát napálil loptu do brániacich tiel. Vzápätí sa po chybnej rozohrávke hostí dostal k lopte Kovaľ, ale vystrelil vedľa. V 19. minúte individuálne prenikol po ľavej strane španielsky legionár Immorlano a vystrelil tesne vedľa. V ďalších minútach prvého polčasu sa nebolo na čo pozerať, zaujal len nepríjemný priamy kop Pančíka, ktorý vyboxoval Jenčo. Po zmene strán hostia získali aktivitu na svoje kopačky a v 56. minúte pekne spoza pokutového územia vypálil Harvilko a poriadne natiahol Jenča, ktorý loptu vytlačil na roh. V 69. minúte podnikol po ľavej strane akciu striedajúci Michalovčan Regáli, dostal sa až pred Hanáka, ale zakončil iba do jeho nôh. Vzápätí hostia podnikli rýchlu kontru, odcentrovali na hlavu voľného Tubonemiho a futbalista tmavej pleti poslal Podbrezovú do vedenia. V 75. minúte opäť spoza šestnástky vystrelil Harvilko, gólman Jenčo bol pozorný. Hostia sa po góle úplne upokojili, domácich nepustili do žiadnej šance, často mali loptu vo svojej moci a bez väčších problémov dokráčali k víťazstvu.

ico

Gól: 70. Tubonemi. ŽK: Zonzon - Harvilko, Kupčík. Rozhodoval: Šuniar - 2 230 divákov.

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - J. Čarnota (79. Podhorin), Korijkov, Vernon, M. Vanák - Zonzon, Kovaľ - D. Kunca, Immorlano (72. A. Leško), Garel (59. M. Regáli) - P. Jurčo.

ŽP ŠPORT: Hanák - Snitka, Nosko, Minčič, V. Greško - J. Pančík (73. Čekovský), Szoke (63. Tubonemi), Kupčík (85. Cmarko), Harvilko - Vaščák, Kochan.

Róbert Andrejov

Ružiná - Bardejov 1:2 (1:0)

RUŽINÁ. Teixeira hneď v úvode bránu tesne minul, po štvrťhodine vzali opraty do rúk hostia. Nebezpečne vypálil Seman, Mucha loptu vyrazil a Grohoľ trafil do brvna. V 38. min. si v šestnástke obhodil obrancu Teixeira a vsietil – 1:0. O chvíľu mohol zvýšiť Boháčik, ale pred brankárom neusmernil loptu do siete. V druhom polčase Seman bránu minul, ale v 59. min. unikol po pravej strane Kuhajdík, v šestnástke našiel voľného Grohoľa a ten vyrovnal. Kundra sám pred Muchom nevyužil šancu na druhý gól hostí, strelu domáceho kapitána Boháčika z uhla zlikvidoval Čikoš-Pavličko. Seman po sóle lobom neprekonal Muchu, ktorý sa vyznamenal aj po strelách Kundru a Kuhajdíka. Keď po ľavej strane unikol rýchly Grohoľ a prihral voľnému Kuhajdíkovi, bolo 1:2. V závere Kurákovu strelu vykopol z bránkovej čiary obranca Bardejova.

ico

Perex

Góly: 38. Teixeira - 59. Grohoľ, 75. Kuhajdík. ŽLTÉ KARTY: Líška, Kurák, Balaško – Seman, Kundra, Kuhajdík, Dupkala. ROZHODOVAL: Hracho – 350 divákov.

TJ BANÍK: J. Mucha st. – Balaško, Krško, Štajner, Ferenc – Kurák, M. Líška, Strelka (55. Ometák), Urbánek (75. J. Chomistek) – T. Boháčik, Teixeira.

PARTIZÁN: Číkoš-Pavličko – V. Adraščík, Staš, Palša, S. Kica – Grohoľ, M. Seman, Kundra (78. Dupkala), Kuhajdík – Cuprišin (67. Dzurik), De Azevedo (90. Hanuščák).

tom

Rimavská Sobota - Dolný Kubín 2:2 (0:0). Góly: 55. J. Zvara, 61. Migaľa - 66. A. Brčák, 74. T. Chovanec, ŽK: 35. Balát, 86. Kamenčík - 44. Kliment, rozhodoval Perašín, 385 divákov.

Dubnica - Dunajská Streda 0:0. ŽK: 30. Augustíni - 31. Velický, rozhodoval Vlk, 680 divákov.

Liptovský Mikuláš - Šaľa 0:1 (0:0). Gól: 53. L. Szabo, ŽK: 50. Kubena, 90.+ Janec - 89. Charizopulos, rozhodoval R. Weiss, 300 divákov.

Piatok: Senec - Šamorín 1:1 (0:0). Góly: 84. Bedecs - 55. Kopúň, ŽK: 23. Karč, 75. Belkovics - 2. V. Pončák, rozhodoval Ježík, 850 divákov.

Program 8. kola

Sobota 8. septembra o 15.30: Šamorín - Šaľa, Bardejov - Liptovský Mikuláš, Dunajská Streda -
Ružiná, Podbrezová - Dubnica, Dolný Kubín - Michalovce, o 19.30: Senec - Rimavská Sobota.

red

ico

Najlepší strelci

5 gólov: Ondrej Čurgali (Šaľa), Andrej Brčák (Dolný Kubín)
4 góly: Pavol Jurčo (Michalovce), Marek Seman (Bardejov)
3 góly: Michal Hamuľák (Michalovce), Mário Kurák (Ružiná), Andrej Urban (Dubnica nad Váhom), Dušan Nulíček (Dunajská Streda), Lukáš Szabó (Šaľa), Michal Grohoľ (Bardejov)