Streda, 26. júl, 2017 | Meniny má Anna, Hana

II. liga: MFK Zemplín doma víťazne

V 3. kole futbalovej II. ligy si Michalovce poradili na domácom ihrisku s Liptovským Mikulášom. Hráčom Bardejova sa naopak nedarilo, keď prehrali v Senci.

Rozhodujúci moment zápasu v Zemplíne. Pavol Jurčo (tretí sprava) práve prekonáva gólmana Mateja Šavola.(Zdroj: ra)

Vydreté michalovské víťazstvo

O osude stretnutia s Liptovským Mikulášom rozhodla 73. minúta, keď sa presadil Pavol Jurčo.

MICHALOVCE. Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce si udržali vedúcu priečku v tabuľke, keď zvíťazili aj v treťom súťažnom zápase v novej sezóne. Tentoraz na domácom ihrisku vydreli víťazstvo nad nepríjemným mužstvom Liptovského Mikuláša, ktoré porazili 1:0.

Skórovali z druhej šance

Víťazstvo MFK Zemplín sa nerodilo ľahko, Liptáci pozorne bránili a podnikali nebezpečné protiútoky, pri ktorých však nemali presnú mušku. Na druhej strane však boli Michalovčania v sobotu efektívni, veď druhú veľkú šancu dokázali doviesť do gólového konca. „V sobotu to nebolo podľa našich predstáv, chýbala nám kvalita v rozohrávke či zakladaní útoku. Hlavne prechod z obrannej do útočnej fázy bol z našej strany zlý. Chlapcom ku cti slúži, že zápas výsledkovo zvládli, z našej druhej šance sme dali gól. Je to pre nás dôležité víťazstvo, ktoré tento kolektív určite ešte viac zocelí,“ skonštatoval po stretnutí domáci lodivod Albert Rusnák.

Zabrali skúsení hráči

Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom nebola hra domácich ideálna, siahol A. Rusnák k striedaniu, keď Danka nahradil Garel. Ako sa neskôr ukázalo, bol to dobrý ťah, francúzsky legionár bol na začiatku gólovej akcie. „Rozhodol som sa urobiť zmenu, pretože v strede poľa nám to poriadne škrípalo. Garel priniesol do našej hry oživenie, je to iný typ futbalistu ako naši. Rovnako aj Immorlano, ktorý ukázal zopár dobrých ťahov, ale čakal som od neho viac, hlavne po tom, ako výborne zahral v Ružinej,“ uviedol 38-ročný kouč, ktorý vyzdvihol skúsených hráčov. „Proti Liptákom zabrali, najmä Krmpotič a Gamkrelidze. Mrzí ma iba fakt, že súpera sme mali dobre zmapovaného, pripravovali sme sa naňho, ale taktické pokyny sme nedodržali,“ doplnil. Už zajtra cestujú Michalovčania na pohárový zápas do Lučenca, kde si zmerajú sily s domácim treťoligistom. „Času na prípravu máme málo, uvidíme, ako budú na tom hráči zdravotne, od toho sa bude odvíjať zloženie zostavy,“ uzavrel A. Rusnák. RÓBERT ANDREJOV

ico

Michalovce – L. Mikuláš 1:0 (0:0)

MICHALOVCE. Domáci mali už tradične dobrý úvod a už v 3. minúte zamestnal Šavola strelou z uhla Jurčo. V 10. minúte sa po rohovom kope Danka dostala odrazená lopta až ku Zonzonovi a francúzsky legionár tvrdou strelou nechal vyniknúť gólmana hostí. Kráko nato Dankov priamy kop hlavou jemne pohladil Jurčo, ale lopta tesne minula cieľ. V 19. minúte sa odhodlal k strele z diaľky kapitán Liptákov Labun, avšak namieril veľmi nepresne. Na druhej strane to opäť skúšal Zonzon, brankár Šavol nemusel zasahovať. V krátkom časovom úseku dvakrát pohrozili hostia, najprv Labun opäť namieril vysoko nad a po ňom Moravčík z veľkej diaľky pozorného Brédu neprekvapil. V 43. minúte sa sám pred michalovským gólmanom ocitol Tomko, ale kanonier hostí tesne minul priestor troch žrdí. Hneď po prestávke priamy kop Labuna zneškodnil Bréda a v 64. minúte spálil ďalšiu tutovku Tomko, keď zblízka netrafil bránu. V 68. minúte Jurčo našiel centrom hlavu Hamuľaka, ale s jeho zakončením Šavol problémy nemal. O päť minút sa už domáci radovali, Garel odcentroval pred bránu a Jurčo po trme-vrme dotlačil loptu do siete – 1:0. Jurčo bol pri chuti a o minútu nato jeho dobrú strelu zneškodnil Šavol. V 80. minúte vypálil Zonzon, ale brankár Tatrana jeho pokus takisto kryl. V záverečných minútach hry už Zemplínčania svojho súpera do žiadnej príležitosti nepustili a zaknihovali tretie víťazstvo v rade.

Gól: 73. P. Jurčo. ŽK: Zonzon, Krmpotič - P. Tomko. Rozhodoval: Fajčík - 1 970 divákov. MFK ZEMPLÍN: Bréda - J. Čarnota, Krmpotič, Vernon, M. Vanák - P. Jurčo, Zonzon, Gamkrelidze, Immorlano (53. Kovaľ), S. Danko (46. Garel) - M. Hamuľak. MFK TATRAN: Šavol - P. Moravčík, Kubena, Daško, Janec - Rezer (59. Ďungel), T. Labun, I. Lišivka (65. Balluch), Pastva, Popik (72. Šupej) - P. Tomko.

ra

ico

Senec – Bardejov 3:0 (2:0)

SENEC. Pri umelom osvetlení hostia tentoraz nezachytili úvod, domáci využili výškovú prevahu a po troch minútach išli Hanzelom do vedenia. Napriek tomu Partizán hral dobre kombinačne a prechádzal do zakončenia, kde si vypracoval dobré príležitosti. Keď Kuhajdíková strela z priameho kopu neskončila v sieti, domáci založili rýchly protiútok a zvýšili vedenie v 24. min. Huttom. Zraneného Lauka vystriedal Grohoľ a priniesol väčšiu snahu v útočení i častejšom zakončovaní. Sám Grohoľ mal dobré príležitosti na strelenie gólu, i Cuprišinovu strelu smerujúcu do brány domáci obranca odvrátil v poslednej chvíli do bezpečia. Hostia sa viac venovali útočeniu, za čo ich domáci opäť potrestali, a po rýchlom brejku dal Tomášek v 70. min. tretí gól.

Góly: 3. Hanzel, 24. Hutta. 70. Tomášek. ŽK: Trajcsik, Bedecs, Š. Kollár – Kuhajdík, Zápotoka. Pred 760 divákmi rozhodoval Perašín. ŠK SFM: Kollár – Karč, Trajcsik (57. Jakabovič), Polgár, Hlavatovič, T. Hanzel, Bedecs, Držík, Tomášek, Peňaška (90. Krátky), Štyvar (11. Hutta). PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Staš, Lauko (33. Grohoľ), Palša, Kica, Andraščík, Zápotoka, Berecký (74. Kundra), Kuhajdík, De Azevedo, Cuprišin (70. Lukáč).

šč

ico

Podbrezová - Šamorín 2:0 (0:0)
Góly: 49. V. Greško, 68. T. Čekovský, ŽK: 9. Ležaič, 14. Fulmek, 20. Marušin, 48. M. Staško, 55. B. Borbély (všetci Šamorín), rozhodovali: Ježík - Hancko, Jenčura, 980 divákov.

Dolný Kubín – D. Streda 1:2 (1:1)
Góly: 15. Brčák - 23. a 46. Nulíček, ŽK: 77. Jurky - 27. Zs. Németh, 33. R. Diviš, ČK: 81. Zs. Németh (D. Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Piatka - Borsányi, Roszbeck, 520 divákov.

R. Sobota - Šaľa 1:0 (1:0)
Gól: 20. Pet. Ďurica (z pok. kopu), ŽK: 25. Nilaš, 45. Migaľa, 50. Poleť - 20. Mujkoš, 47. Rehák, rozhodovali: Šuniar - Jankovič, Ferenc, 331 divákov.

Dubnica n/V - Ružiná 4:1 (1:1)
Góly: 3. a 52. Ján Vaško, 54. O. Augustíni, 82. A. Urban - 23. Krško, ŽK: 59. Čiernik, 81. Masárik, 82. A. Urban - 81. Urbánek, rozhodovali: Mojsej - Špivák, Ščury, 490 divákov.

red.

ico

Najlepší strelci

3 góly: Hamuľák (Michalovce), Brčák (D. Kubín)

2 góly: Čekovský (Podbrezová), Vaško, Augustíni, Urban (všetci Dubnica n/V), Nulíček (D. Streda), Ďurica (R. Sobota)

1 gól: Vaščák, Greško (obaja Podbrezová), Ujčík (D. Kubín), Čurgali, Szabó, Čirik, Mujkoš (všetci Šaľa), Bílovský (Dubnica n/V), Huber (D. Streda), Grohoľ (Bardejov), Peňaška, Hanzel, Hutta, Tomášek (všetci Senec), Migaľa (R. Sobota), Labun, Lišivka (obaja L. Mikuláš), Kurák, Boháčik, Krško (všetci Ružiná), Gamkrelidze, Jurčo (obaja Michalovce)