II. liga: Zemplínčania umocnili aj vonku výborný vstup

Radosť. Marek Seman gratuluje Michalovi Grohoľovi - strelcovi prvého gólu Bardejova v II. lige (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|30. júl 2012 o 00:00

V sobotu sa hrali stretnutia 2. kola II. futbalovej ligy. Dobrú formu v úvode potvrdili Michalovčania. Nováčikovi z Bardejova sa nepodarilo vyhrať ani v domácej premiére.

V sobotu sa hrali stretnutia 2. kola II. futbalovej ligy. Dobrú formu v úvode potvrdili Michalovčania, ktorí znovu dominovali, keď tentoraz zaknihovali plný bodový zisk na pôde nováčika v Ružinej. Hostia sa ujali vedenia a hoci domáci vyrovnali, posledné slovo patrilo našim. Ďalšiemu nováčikovi z Bardejova sa nepodarilo vyhrať ani v domácej premiére, hoci do prestávky viedol proti D. Kubínu. Nakoniec si mužstvá body delili.

RUŽINÁ. V Ružinej mali v sobotu futbalový sviatok. Domáci Baník privítal jedného z ašpirantov na postup. Hostia nenechali nič na náhodu a už v 5. min. sa ujali vedenia gólom Hamuľaka, ktorý poslal loptu do odkrytej brány. Potom prišli aj ďalšie šance východniarov. Domáci hrali spočiatku zakríknuto. Postupne sa však dostávali do zápasu a boli skúsenému súperovi takmer vyrovnaným súperom. V závere polčasu zahral po sérii rohových kopov jeden z obrancov Michaloviec v šestnástke rukou a Kurák z jedenástky vyrovnal. Aj úvod druhého polčasu patril hosťom, ale bez efektu. Od 60. min. to boli zasa na chvíľu domáci, ale podobne ako súper gól nedali. V 77. min. sa potvrdilo staré známe „nedáš-dostaneš.“ Ružinú mohol po úniku dostať do vedenia Boháčik, ale Brédu neprekonal a na opačnej strane vrátil loptu po odrazenej strele do odkrytej brány Gamkrelidze - 1:2. Snaha domácich o zisk bodu vyšla potom nazmar...

ico

Ružiná – Michalovce 1:2 (1:1)

GÓLY: 43. Kurák (11 m) - 5. Hamuľak, 79. Gamkrelidze. ŽLTÉ KARTY: Chromek - Čarnota, Hamuľak. ROZHODOVAL: Ježík – 600 divákov. BANÍK: J. Mucha st. – Ferenc, Balaško, Hladík, Kurák – Kamendy, T. Boháčik, Chromek, M. Marko – Blaščík, Strelka (82. Urbánek). MFK ZEMPLÍN: Bréda – M. Vanák, Vernon, Krmpotič, J. Čarnota – S. Danko (30. Immorlano), Zonzon, Gamkrelidze, Garel (57. D. Kunca) – M. Hamuľak (75. Regali), Jurčo.

tom

BARDEJOV. Pred stretnutím sa odohrávala slávnosť 90 rokov založenia organizovaného futbalu v meste. Pri voľnom vstupe bola plná tribúna a k výbornej atmosfére chceli prispieť aj hráči prvým zápasom nováčika na domácom trávniku.

Po zoznamovacej desaťminútovke, keď sa hralo len v strede poľa, ako prvý vyskúšal pozornosť vysokého brankára hostí Trabalíka behavý Seman. Aj hostia sa snažili, no dokázali to len po pokutové územie. No v 22. min. domáca obrana mala starosti, keď Brčák i Dolinajec mohli otvoriť skóre. Tlak domácich bol čoraz viditeľnejší, prišla pekná strela Bereckého na brankára i pokus L. Zápotoku vedľa brány. V strede sa usilovali najmä Seman so Zápotokom a dobré momenty mal De Azevedo. Oživením na pravej strane pri čiare bol striedajúci Grohoľ, ktorý odvážne prešprintoval obranu a v závere polčasu dal prvý gól vo vyššej súťaži. Škoda, že mužstvu nepomohol De Azevedo. 21–ročný Brazílčan hneď po prestávke, po Andraščíkovej prihrávke, trestuhodne z čiary 5 m prestrelil bránu. Lenže hostia prišli k rohovému kopu, domáce zadné rady to nezvládli a Brčák pohodlne hlavou vyrovnal po hodine hry. Potom sa už hralo len na bránu hostí, kde dominoval Trabalík. Najprv vytlačil na roh Semanov priamy kop, zbieral vysoké lopty, a výdatne mu pomáhala aj početná obrana. Stačil jediný útok Oravcov a v 75. min. po ďalšej chybe takmer dali gól, keď brankár Molčan loptu vyrazil k Ujčíkovi, no Palša loptu stačil odkopnúť do bezpečia. Päť minút pred koncom nasadenie mužstva mohol korunovať Grohoľ, no jeho prudká hlavička skončila na nohách brankára. Záverečné snaženie domáci nedokázali zužitkovať a v nadstavenom čase rozhodca nepostrehol hranie rukou hostí v pokutovom území.

ico

Bardejov – Dolný Kubín 1:1 (1:0)

Góly: 43. Grohoľ – 61. Brčák. ŽK: M. Lukáč, S. Kica – Gejdoš, I. Tittel. Rozhodoval Šuniar pred 1650 divákmi. Partizán: Molčan – Hanuščák (37. Grohoľ), Staš, Palša, Kica – Andraščík, Zápotoka, Seman, De Azevedo (70. Macečko) – Berecký, Lukáč (80. Lauko). MFK: Trabalík – Holub, Drengubiak, Trnovec, Tittel – Gejdoš, Kliment, Brčák (53. Maliňák), Jadroň – Ujčík (89. Kutlík), Dolinajec (77. Sirota).

šč

ico

Šamorín - Dubnica 0:2 (0:0). Góly: 77. Andrej Urban, 90.+ Bílovský, ŽK: 73. Augustíni
(Dubnica), rozhodoval Marhefka, 650 divákov.

Liptovský Mikuláš - Rimavská Sobota 2:1 (0:1). Góly: 66. T. Labun, 74. Lišivka - 32. Migaľa, ŽK: 21. Daško - 45. Zvara, rozhodoval Michlian, 310 divákov.

Šaľa - Senec 0:1 (0:1). Gól: 29. Peňaška, ŽK: 36. Charizopulos, 45. Glenda, 60. Lalák, 87. Čirik - 18. Karč, 37. Bedecs, 39. Lapin, ČK: 69. Lapin (Senec) po druhej ŽK, rozhodoval Kružliak, 372 divákov.

Dunajská Streda - Podbrezová 1:1 (0:1). Góly: 51. T. Huber - 29. B. Vaščák, ŽK: 20. Boya, 49. Zs. Németh, 58. R. Diviš - 38. Morháč, 85. T. Čekovský, 90.+ Harvilko, rozhodoval Matúš , 1777 divákov.

red.

ico

Najlepší strelci

3 góly: Hamuľák (Michalovce)

2 góly:Brčák (Dolný Kubín)

1 gól: Čekovský, Vaščák (obaja Podbrezová), Ujčík (Dolný Kubín), Čurgali, Szabó, Čirik, Mujkoš (všetci Šaľa), Augustíni, Urban, Bílovský (všetci Dubnica), Huber (D. Streda), Grohoľ (Bardejov), Peňaška (Senec), Migaľa (R. Sobota), Labun, Lišivka (obaja L. Mikuláš), Kurák (Ružiná), Gamkrelidze (Michalovce)