II. liga: Nováčikovský krst ohňom pre Bardejov

Úvodný gól zápasu v Michalovciach. Zaznamenal ho hlavou útočník MFK Zemplín Michal Hamuľak (najvyššie). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|23. júl 2012 o 00:00

Po necelých dvoch mesiacoch začali opäť padať góly aj na druholigových ihriskách.

Moldava si dala vlastný ešte pred začiatkom súťaže, keď z nej odstúpila a narýchlo ju nahradila Ružiná. Počet východniarov však zostal nezmenený, a nováčik z Bardejova mal hneď na úvod krst ohňom v Podbrezovej, kým ostrieľaní Michalovčania mali na rozbeh prijateľného súpera z Dubnice.

Podbrezová – Bardejov 1:0 (0:0)

PODBREZOVÁ. Bardejovčania pricestovali na miesto stretnutia 45 min. pred začiatkom zápasu, keďže sa im pokazil autobus.

Tréner Rastislav Kica mal aj svoju trénerskú premiéru a tak nečakanú situáciu i 1. polčas komentoval takto: „Na rozcvičenie bolo málo priestoru i času. My sme vedeli o sile súpera, preto sme nechceli hrať otvorenú hru. Domáci začali nátlakovo a robili nám problémy po pravej strane, kde Pančík a Snitka nás prehrávali. Vypracovali si tri, štyri vyložené šance, no nevyužili ich. My sme hrozili z brejkov, len škoda, že Seman po nájazde netrafil priestor brány a Zápotoka hlavičkou tesne minul. Hralo sa vo vysokom tempe, hráči pocítili, že je to rýchlejšie ako 3. liga.”

Po prestávke, aj keď to už bolo vyrovnanejšie, domáci strelili víťazný gól. Kormidelník Partizána vyslovil spokojnosť aj so skladbou mužstva: „Škoda, že sme dostali dosť lacný gól, no ten nás povzbudil. Andraščík i Kundra mohli vyrovnať. Výsledok bol otvorený do poslednej minúty. Pre nás to bol krst ohňom. Presvedčil sa o tom najmä dorastenec Berecký, no od niektorých som čakal viac. Na Kicovi bolo vidieť, že nehral celú jar, chýbala mu herná prax. Nových hráčov by som už nechcel do kádra. Vieme ako je vysoko latka tejto súťaže a je dobre, že sme si na úvod neurobili hanbu.”

ico

Gól: 63. Čekovský. ŽK: Kica, Staš (obaja Bardejov). Pred 740 divákmi rozhodoval Piatka. ŽP ŠPORT: Hanák – Nosko, Minčič, Greško, Kochan, Podio (77. Kupčík), Snitka, Pančík (90. Szöke), Harvilko, Tubonemi (61. Čekovský), Vaščák. PARTIZÁN: Molčan – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica, Grohoľ (75. Lauko), L. Zápotoka, Andraščík, Berecký (60. Kundra), Seman, Carlos (65. Stadnyk).

Juraj Ščerbík

Michalovce - Dubnica 2:1 (1:0)

MICHALOVCE. V kvalitnom stretnutí sa Michalovčania od úvodu zahryzli do súpera a už v 8. minúte pohrozili strelou Garela. O minútu jeho krajan Zonzon parádnym volejom namieril iba tesne vedľa a v 18. minúte priamy kop toho istého hráča s námahou vyboxoval gólman Maťašovský. Vzápätí zneškodnil aj Garelove nožničky. Hostia prvýkrát pohrozili v 22. minúte, ale s Grabežovou strelou nemal brankár Jenčo problémy. O dve minúty sa domácim podaril rýchly protiútok, Zonzon uvoľnil Gamkrelidzeho, ktorý odcentroval na Hamuľaka a nová posila MFK Zemplín hlavou rozvlnila sieť – 1:0. Neskôr to skúšal strelou Danko, avšak nenamieril medzi tri žrde. V 35. minúte najprv neuspel Garel a po ňom ani Kunca, ktorých čisté šance zmaril výborný Maťašovský. Krátko pred prestávkou to ešte skúšal Čarnota a na druhej strane zblokoval Beňovu strelu Gamkrelidze na roh. V 51. minúte Zonzon z veľkej diaľky minul bránu, ale o minútu nato sa už Hamuľak po Gamkrelidzeho prihrávke nemýlil – 2:0. Domáce tribúny jasali v 59. minúte aj po tretíkrát, ale Krmpotičov gól hlavou neplatil pre ofsajd. Z následného protiútoku sa po chybe v strede obrany dostal pred Jenča Augustíni, ktorý znížil. Hostí tento moment nabudil, v 64. minúte mohol vyrovnať striedajúci Šmahajčík, ale jeho nájazd Jenčo bravúrne zneškodnil. Mladý dubnický útočník zahodil o sedem minút aj ďalšiu šancu, keď hlavou netrafil bránu. Vzápätí Kunca opečiatkoval iba žrď Maťašovského brány. V 76. minúte mal obrovskú šancu na vyrovnanie Augustíni, ktorý však z päťky prekopol odkrytú časť brány. Keď v poslednej minúte Leško namieril iba do hosťujúceho brankára, zrodilo sa najtesnejšie michalovské víťazstvo.

ico

Góly: 24. a 52. Hamuľak - 60. O. Augustíni. ŽK: Zonzon - Šmahajčík. Rozhodoval: Mastiš - 1680 divákov. MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - J. Čarnota, Krmpotič, Dargaj, M. Vanák - Garel (77. A. Leško), Zonzon, S. Danko, Gamkrelidze (68. Kovaľ), D. Kunca – Hamuľak. MFK DUBNICA: Maťašovský - Jakúbek, Šupák, Božoň, L. Beňo - Masárik (56. Čiernik), O. Augustíni, Bilovský (83. Števček), Grabež, Mego - J. Vaško (61. Šmahajčík).

Róbert Andrejov

Senec - Liptovský Mikuláš 0:0, ŽK: 89. Jakubovie - 34. Lišivka, 71. Mir. Pastva, rozhodovali: Straka - Jankovič, Hancko, 120 divákov.

Dolný Kubín - Šaľa 2:4 (1:1), góly: 14. Ujčík, 89. Brčák - 39. Čurgali, 49. L. Szabó, 57. Čirik (z pok. kopu), 79. Mujkoš, ŽK: 40. Lalák, 89. Mujkoš (obaja Šaľa), ČK: 57. Podolský (Dolný Kubín) za faul, rozhodovali: Glova - Brendza, Ferenc, 517 divákov.

Dunajská Streda - Šamorín 0:0, ŽK: 72. Adiaba - 14. Pelegríny, 80. Marušin, 82. Fulmek, rozhodovali: Perašín - Kubačka, Mikulaj, 2077 divákov.

Rimavská Sobota - Ružiná odložili

ico

Program 2. kola

Sobota 28. júla, 17.30h: Šamorín - Dubnica, Liptovský Mikuláš - Rimavská Sobota, Šaľa - Senec, Bardejov - Dolný Kubín, Dunajská Streda - Podbrezová, Ružiná - Michalovce

ico

Najlepší strelci

2 góly: Michal Hamuľák (Michalovce)

1 gól: Tomáš Čekovský (Podbrezová), Róbert Ujčík, Andrej Brčák (obaja Dolný Kubín), Ondrej Čurgali, Lukáš Szabó, Ján Čirik, Milan Mujkoš (všetci Šaľa), Oliver Augustíni (Dubnica)

Domov»Sportnet na východe»II. liga: Nováčikovský krst ohňom pre Bardejov