Krajčík a Ugrayová triumfovali v Častej

Sportnet|8. jún 2012 o 00:00

Celoročná súťaž podujatí Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu pokračovala tromi pretekmi v rámci 55. ročníka Pohára oslobodenia mesta Pezinok.

Celoročná súťaž podujatí Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu pokračovala tromi pretekmi v rámci 55. ročníka Pohára oslobodenia mesta Pezinok s centrom v obci Častá za účasti 212 pretekárov , z toho 40 z Košického kraja.

ČASTÁ. Prvá etapa sa konala v Lindavskom lese pri Budmericiach na strednej trati. Druhou etapou bol šprint v okolí kaštieľa v Budmericiach a tretia etapa sa uskutočnila na dlhej trati v okolí hradu Červený Kameň s cieľom v Častej.

V elitnej kategórii mužov v súčte troch etáp zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) za 133:50 min. pred Štefanom Šurganom (ŠK Hadveo B. Bystrica) za 138:20 min. a tretiu priečku obsadil Miroslav Papuga (ATU Košice) za 149:40 min. V elitnej kategórii žien dominovali pretekárky ATU Košice, ktoré obsadili všetky priečky na stupňoch víťazov v poradí: 1. Kristína Ugrayová 135:16 min., 2. Jana Slámová 143:28 min., 3. Katarína Papugová 146:20 min.
V mládežníckych a veteránskych kategóriách celkové umiestenia do 3. miesta dosiahli: M-10: 1. L. Novota, 2. M. Sláma (obaja ATU Košice), M-14A: 1. S. Franko, M35-A: 1. M. Dudra, 2. I. Porubčan, M40-A: 2. V. Franko (všetci Sokol Kysak), M45-A: 3. F. Papuga, M50-A: 1. C. Takács (obaja ATU Košice), ...3. J. Kollár (Sokol Kysak), M55-A: 3. A. Onder (Metropol Košice), W-16A: 1. R. Lamanecová Čingov (Sp. N. Ves), W-18A: 1. Ľ. Sokolová (Sokol Kysak), ...3. M. Papugová (ATU Košice), W21-B: 1. E. Farkašová (Čingov Sp. N. Ves), 2. I. Křivánková (ATU Košice), W40-A: 2. J. Franková (Sokol Kysak), W55-A: 3. I. Putnovská (ATU Košice).