Krajčík a Papugová zabodovali s buzolou pri Malinovej

Sportnet|29. máj 2012 o 00:00

O ďalšie body do súťaže Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu zápolili orientační bežci na stredných tratiach za účasti pretekárov z piatich štátov v dvoch etapách pri Malinovej v okrese Prievidza.

MALINOVÁ. V elitnej kategórii mužov po prvenstve v 1.etape a 5. mieste v druhej celkove v súčte časov z dvoch etáp zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) za 71:42 min. pred Marošom Bukovácom (Farmaceut BA) za 72:37 min. a tretí skončil Fín Johannes Pohjala za 76:47min. Z východniarov celkove piaty skončil Štefan Ringer (ATU Košice). V elitnej kategórii žien dominovala Katarína Papugová (ATU Košice), ktorá vyhrala obe etapy časom 78:52 min. Druhá skončila Veronika Vávrová (Rapid BA) za 82:22 min. a tretie miesto na stupňoch víťazov obsadila Katarína Labašová (ATU Košice) za 87:38 min. V nižšej výkonnostnej kategórii W21-B po dvoch etapových prvenstvách zvíťazila Eva Farkašová Čingov Sp. N. Ves.
V mládežníckych a veteránskych kategóriách z východniarov v celkovom poradí do 3. miesta skončili, resp. prvenstvá v etape dosiahli: M-10: 1. L. Novota (ATU Košice), M-12A: 1. L. Simočko (Metropol Košice)- 1.etapa, M-18A: 1. M. Šmelík (ATU Košice), M40-A: 2. R. Miček, M45-A: 1. P. Šoltés (obaja Čingov Sp. N. Ves), M55-A: 2. J. Kuchta, M60-A: 1. I. Roháč, W-16A: 1. A. Papugová (všetci ATU Košice),...3. R. Lamanecová (Čingov Sp. N. Ves), W-18A: 1. Ľ. Sokolová (Sokol Kysak), 2. M. Papugová (ATU Košice),W45-A: 1. E. Mušinská (ATU Košice).