Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

II. liga: Víťazná rozlúčka v podaní oboch východniarov

Včera sa hralo záverečné 33. kolo II. futbalovej ligy. Našim zástupcom sa v ňom darilo.

Roman Jurko. Sencu dal dva góly.Roman Jurko. Sencu dal dva góly.(Zdroj: Veronika Janušková)

Moldavčania porazili v domácej rozlúčke Senec, keď po prvom polčase bol stav nerozhodný. Opäť sa blysol dvojgólový Jurko, ktorý v závere sezóny chytil streleckú fazónu. Aj Michalovčanom finiš bodovo vyšiiel, keď zvíťazili v D. Kubíne v zápase bohatom na góly. Zemplínčania rozhodli o triumfe už do prestávky, po nej si náskok udržali. Už predtým bolo jasné, že do Corgoň ligy postupuje Myjava a súťaž opúšťajú Lučenec a Petržalka.

Moldava - Senec 3:1 (1:1)

MOLDAVA. Hráči na oboch stranách začali vlažne. Hralo sa väčšinou na hosťujúcej polovici ihriska. Hostia vyrážali do rýchlych protiútokov, no skórovať sa im nedarilo. Domáci využili tlak a Jurko otvoril skóre na 1:0. Domáci sa po tomto góle stiahli a hostia začali viac útočiť. V prvom polčase mal ešte šancu Jurko, ale hlavou trafil iba brvno. Na konci prvého polčasu využili zaváhanie domácej obrany hostia a Hlavatovič vyrovnal gólom do šatne. V druhom polčase domáci začali nátlakom, vypracovali si veľa gólových príležitostí, čo potvrdil druhým gólom Jurko. Po druhom góle sa hostia pokúšali vyrovnať. V 90. min. Polaček rozohrával dlhou loptou, najlepšie sa zorientoval Dyjan, išiel sám na brankára, ale hosťujúci brankár ho zastavil nedovolene v 16-ke. Z následného pokutového kopu zvýšil Dyjan na konečný stav 3:1. Na svoj druhý ligový zápas nastúpil iba 16-ročný Dzúrik. Domáci sa rozlúčili so sezónou víťazstvom.

ico

Góly: 16. a 59. Jurko, 90. Dyjan (11 m) - 45. Hlavatovič. ŽK: Polaček - Hutta, Matlák. Divákov: 620. Rozhodcovia: Perašin - Kubačka, Petríček.

BODVA: Poláček - Jurko (85. Hudák), Kubala, Marko, Ribár – Djyan, Dzúrik (56. Dupkala), Petričko, Balát – Horváth, Staňo (70. Jakubčin).

SENEC: Matlák - Karč, Trajcsík, Belkovics, Chromý (68. Krátky) – Hlavatovič, Bedecs, Mravec (85. Timm), Mikulič – Gogolák (28. Hutta), Polgár.

Dolný Kubín - Michalovce 2:4 (1:3)

DOLNÝ KUBÍN. Hral sa otvorený futbal. V 3. min. hlavičkoval Podolský do brvna, v 12. min. Ujčík prehodil zle reagujúceho brankára, ale lopta skončila vedľa. Potom vyšiel hosťom rýchly protiútok a po centri zvnútra šestnástky otvoril skóre Rák. Na opačnej strane pekný center Podolského mieril Sani len do brankára. V 26. min. dobre trafil odrazenú loptu Dolinajec a vyrovnal. V závere polčasu boli domáci nekoncentrovaní, východniari podnikli rýchly protiútok, ich center Trabalík vyrazil pred Forgáča a bolo 1:2. Po rozohratí a chybe domácich unikol Uškovič, Sivčevič ho v šestnástke fauloval, bol vylúčený a z jedenástky zvýšil Rák na 1:3. Hostia sa v druhom polčase uspokojili, držanie lopty bolo na ich stane, ale domácim slúži ku cti, že sa nepoložili. Po úniku Waseema mieril Danko vedľa, Ceesay trafil do žrde. V 64. min. strelu Forgáča Trabalík vytlačil na žrď, ale proti dorážke bol bezmocný. Najkrajšia akcia zápasu: Ujčík prešiel cez troch obrancov a znížil na 2:4.

ico

Góly: 26. Dolinajec, 67. Ujčík – 17. Rák, 45. Forgáč, 45.+ Rák (11 m), 64. Špilár. ŽK: Sivčevič, Čarnota, Stupak – Uškovič, Krmpotič. Vylúčený: 45. Sivčevič. Rozhodoval: Krivošík – 211 divákov.

MFK: I. Trabalík – J. Čarnota, Sivčevič, Šalipur, Stupak – J. Podolský, Jašica, Dolinajec, M. Gejdoš (84. Vorčák) – Ujčík, Sani.

Zemplín: J. Brudňak – Dargaj, Krmpotič, Hromada (46. Danko), A. Ceesay – Waseem, J. Hořava (67. A. Leško), Rák, L. Forgáč (86. Kokočák) - Uškovič, O. Špilár.

ico

Ďalšie výsledky

Liptovský Mikuláš - Podbrezová 1:2 (0:0), góly: 90.+ N. Angelovič - 64. Ľ. Rusnák, 78. Čekovský, bez ŽK, rozhodovali: Korista - D. Hrčka, Jankovič, 210 divákov

Lučenec - Petržalka 2:0 (2:0), góly: 13. Mat. Pyrka, 14. R. Semeník, rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Špivák, 250 divákov

Ružomberok „B“ - Rimavská Sobota 0:0, ŽK: Kutlík, Mrva, M. Nagy - Pribula, J. Zvara, Mravec, P. Sedlák, rozhodovali: A. Somoláni - Cuninka, Martiš, 359 divákov

Myjava - Dubnica 3:1 (1:0) - hralo sa v Turej Lúke, góly: 50. a 61. Sládek (prvý z pok. kopu), 36. Zdeno Štrba - 63. M. Ižvolt, ŽK: Abrahám, Božoň (obaja Dubnica), rozhodovali: Matúš - Bobko, Borsányi, 1125 divákov

Najlepší strelci

14 gólov: Peter Sládek (Myjava), Tomáš Čekovský (Podbrezová)

11 gólov: Hector Tubonemi (Podbrezová), Róbert Ujčík (Dolný Kubín)

10 gólov: Pavol Straka (Myjava)

9 gólov: Pavol Kosík (Myjava)

8 gólov: Filip Serečin (3-Michalovce, 5-Ružomberok B), Michal Filo, Matej Ižvolt (obaja Dubnica nad Váhom)

7 gólov: Pavol Sedlák (Rimavská Sobota), Martin Mikulič (1-Petržalka, 6-SFM Senec)

6 gólov: Ľubomír Ulrich (Myjava), Juraj Tomášek, Ľubomír Gogolák (obaja SFM Senec), Štefan Pekár (Ružomberok B), Tomáš Labun (3-Moldava nad Bodvou, 3-Liptovský Mikuláš), Lukáš Hutta (4-Petržalka, 2-SFM Senec), Michal Dolinajec (Dolný Kubín)