Sobota, 27. máj, 2017 |Meniny má Iveta

II. liga: Michalovský tréner Rusnák čaká na domáce víťazstvo

K cieľu sa blíži aj II. futbalová liga a obom východniarskym zástupcom už trochu dochádza dych. Žlto-modrí zo Zemplína, na začiatku sezóny jeden z ašpirantov na postup do najvyššej súťaže, stratili doma ďalšie dva body (alebo získali jeden?), tentoraz s d

Dominik Kunca hýril aktivitou. Michalovský útočník (vľavo) v súboji s obrancom Ivanom Minčičom.(Zdroj: Róbert Andrejov)

ruhým celkom súťaže Podbrezovou, a v súboji dvoch tabuľkových susedov neuspela ani Moldava, keď na domácom ihrisku iba remizovala s Dubnicou.

Michalovce - Podbrezová 0:0

MICHALOVCE. V chladnom a veternom počasí sa v prvom polčase hral lepší futbal ako v tom druhom, keďže neskôr sa dokonca aj husto rozpršalo. V 7. minúte vystrelil po zemi Kunca do Hanáka a to isté zopakoval aj o tri minúty neskôr. Po štvrťhodine hry prevetral z priameho kopu Brédove rukavice Pančík. V 18. minúte sa lopta od Krmpotiča a Kuncu dostala až ku Škvarkovi, ktorý postupoval na hosťujúcu svätyňu, avšak vo výhodnej streleckej pozícii volil michalovský stredopoliar prihrávku pred bránu, kde však stál iba obranca ŽP Šport. O minútu neskôr dobrý Waseemov center si do vlastnej brány takmer vrazil Nosko. Tesne pred uplynutím polhodiny hry dvakrát vypálil Škvarka, ale ani raz netrafil medzi tri žrde. V závere polčasu po Pančíkovom centri zakončil v ťažkej pozícii Tubonemi iba nad. Po prestávke už tempo hry opadlo a šancí bolo ako šafranu. Hneď v úvode to skúšal strelou po zemi Pančík, Bréda bol pozorný. V 71. minúte vyrazil gólman Michaloviec nebezpečný priamy kop Harvilka. V 83. minúte vyslal z veľkej diaľky strelu Harvilko, avšak nenamieril presne.

ico

Rozhodoval: Jaška, 890 divákov. MFK ZEMPLÍN: Bréda - Waseem (89. L. Forgáč), Krmpotič, Podhorin, A. Ceesay - Ruskovský (46. O. Špilár), S. Danko, J. Hořava, Škvarka (73. Uškovič), Gamkrelidze - D. Kunca.
ŽP ŠPORT: J. Hanák - Andrič, J. Nosko, Minčič, Snitka - J. Pančík (66. Sedliak), Kožička, Čekovský, Harvilko - Kochan (87. Betka), Tubonemi.

Moldava – Dubnica 1:1 (0:0)

MOLDAVA. Zápas za sychravého počasia sa začal vlažne. Väčšia časť prvého polčasu stretnutia sa odohrávala v strede poľa, až do 43. minúty, keď sa Roman Jurko po vydarenej prihrávke dostal sám pred brankára a následne strelu umiestnil za chrbát brankára Ulminského, ale postranná rozhodkyňa Sukenníková videla Jurka v offsidovom postavení a gól nebol uznaný. Stretnutie sa začalo lámať, keď domáci pritlačili hostí a v 57. minúte Dyjan de Azevedo krásnou hlavičkou prekonal brankára hostí Urminského. Domáci sa po góle stiahli do obrany a stretnutie pokračovalo vo vlažnom tempe medzi šestnástkami . Až v 83. minúte po faule Dubnica zahrávala priamy kop, kde správne umiestnenou strelou Ižvolt prekonal brankára domácich Poláčeka. Moldava po inkasovanom góle chcela získať tri body a preto začali viac útočiť. Možnosť rozhodnúť mal v 87. minúte hráč domácich Horváth, ktorý vo vyloženej šanci nepochopiteľne minul prázdnu bránku hostí. Stretnutie sa napokon skončilo spravodlivou remízov.

ico

Góly: 57. Dyjan De Azevedo – 83. Ižvolt. ŽK: Kubala – Mrva, Filo, 720 divákov. FK BODVA: Poláček – Jurko (71. Dupkala), Kubala, Cmarko, Dyjan, Kantar, Kážel, Pavlovič, Balát, Horváth, Hudák (79. Smačár). MFK DUBNICA: Urminský – Čiernik (76. Vavrík), Beňo, Múdry, Šupák, Božoň, Brigant, Ižvolt, Masárik (73. Vaško), Filo, Mrva.

ico

Ďalšie výsledky

Liptovský Mikuláš - Rimavská Sobota 0:1 (0:1), gól: 38. P. Ďurica, ŽK: 11. Šupej, 79. Fótyik - 74. P. Ďurica, rozhodovali: D. Sedlák - Martiš, Roszbeck, 200 divákov.

Dolný Kubín - Myjava 2:2 (1:2), góly: 19. Ujčík, 59. Dolinajec - 27. Zdeno Štrba, 45. J. Petráš, ŽK: 33. Čarnota - 72. Chalány, rozhodovali: Špaček - Balko, Mikulaj.

Senec - Petržalka 1:0 (1:0), gól: 13. Belkovics, ŽK: 75. Trajcsik - 83. T. Hanzel, 90. Klenovský, rozhodovali: Ježík - Vorel, Tomčík, 387 divákov.

Lučenec - Ružomberok „B“ 0:2 (0:2), góly: 14. I. Kotora, 25. Almaský, ŽK: 38. Fljaško, 41. Mat. Pyrka, 87. Mižík - 37. Práznovský, rozhodovali: Horváth - Lieskovský, Hrdlička, 290 divákov.