Korzár logo Korzár
Streda, 22. marec, 2023 | Meniny má Beňadik

V posteli mala Omara Sharifa i Richarda Gerea

Užívala si so zástupom slávnych mužov a v posteli mala princa Charlesa, Omara Sharifa i Richarda Gerea. Jedni spievajú ódy na jej vrúcnosť, múdrosť, vtip a sexappeal, iní nemôžu vystáť jej vrtochy a rozmaznanosť.

Oslávenkyňa. Barbra Streisand vyzerá na 70 rokov naozaj neskutočne.Oslávenkyňa. Barbra Streisand vyzerá na 70 rokov naozaj neskutočne. (Zdroj: archív)

Isté však je, že Barbra Streisand disponuje výnimočným talentom a obrovskou húževnatosťou, vďaka ktorým sa dokázala premeniť zo „škaredého káčatka“ na svetoznámu divu. V utorok oslávila neuveriteľnú sedemdesiatku, no vyzerá, spieva a hrá tak, že jej môžu závidieť aj o polovicu mladšie kolegyne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Taká škaredá, až je krásna. Barbre toto označenie prischlo ako druhá koža a hoci odmalička počúvala, že sa kvôli nie práve najštandardnejšiemu vzľadu na šoubiznis nehodí, nedala sa odradiť a húževnato si išla za svojím. A aj keď možno práve nie je typ na kráľovnú krásy, pri nohách jej počas desaťročí leží množstvo zaujímavých mužov. Romániky mala napríklad s princom Charlesom i Dodim al Fayedom. Chlapi na ňu totiž „berú ako muchy na med“. Princ Charles o tejto legendárnej speváčke a herečke fantazíroval vo svojom denníku, kam si vraj poznamenal najmä jej obrovský sexappeal. Okrem neho však údajne prešlo jej spálňou aj množstvo ďalších slávnych osobností, prevažne z radov hercov. Posteľné „hrátky“ si užila s Liamom Neesonom, Warrenom Beattym, Richardom Gereom, Omarom Sharifom, Krisom Kristoffersonom, Donom Johnsonom, Peterom Wellerom, Steveom McQueenom a ďalšími pánmi zvučných mien.

SkryťVypnúť reklamu

Hillary jej zakázala vstup do Bieleho domu

Za dvoch hercov bola Barbra aj vydatá. Prvým bol Elliot Gould, s ktorým má syna Jasona a druhým James Brolin, ktorý je jej manželom od roku 1998 až dodnes. Istý čas však chodila napríklad aj s Andre Agassim. V knihe o jej živote od Christophera Andersona s názvom Barbra: aká vlastne je? sa prezrádza napríklad aj skutočnosť, že mala Barbra zákaz vstupu do Bieleho domu. Iniciátorom bola bývalá prvá dáma USA Hillary Clintonová, ktorá k tomuto kroku pristúpila po tom, čo sa dozvedela, že Streisandová strávila noc v Arkansase pri smrteľnej posteli jej otca. Paradoxom je, že speváčka v minulosti stála za jej kandidatúrou a označovala ju za brilantnú a skúsenú političku.

Politická aktivistka

Americká speváčka a herečka však rozhodne nepúta pozornosť len svojím talentom a aférkami s mužmi. Záujem vzbudzuje aj vďaka skutočnosti, že si dvakrát nekladie servítku pred ústa a otvorene sa vyjadruje napríklad aj k politickým otázkam. Pred štyrmi rokmi obvinila republikánskeho prezidentského kandidáta Johna McCaina, že si naschvál vybral na post viceprezidentky ženu, aby si tak podprahovo získal ženskú voličskú obec. Vraj to urobil len preto, že ženy budú voliť ženu „bez ohľadu na hodnoty, skúsenosti a politické pozície kandidátky“. „McCainovi nedošlo, že ženy nie sú také hlúpe,“ uviedla Streisand v jednom zo svojich politických príspevkov jej internetového denníka.

SkryťVypnúť reklamu

Tréma ju sužuje dodnes

Každý, kto sa s ňou naživo stretne, je očarený. Novinár a obľúbený televízny moderátor Piers Morgan na jej adresu uviedol: „Barbra je ešte pôsobivejšia, než som si predstavoval. Je múdra, vtipná, vrúcna, príťažlivá a politicky podkutá.“ Aby sme ju však len nechválili, „vrabce čvirikajú“ aj o jej veľkej rozmaznanosti a náročnosti, takže s ňou kolegovia pomerne často odmietajú spolupracovať.
Napriek svetovému úspechu herečka a speváčka priznáva, že ju dodnes sužuje tréma. Nikdy preto napríklad nespieva na večierkoch. „Cítim sa totiž nesvoja, keď vidím tváre ľudí, ktoré sa na mňa pozerajú. Vždy som trpela trémou, ale kým nevidím tváre, som zvyčajne ok. Spev na večierkoch ma však doslova desí.“

Cien má ako maku

Zaujímavosťou je aj fakt, že držiteľka deviatich Grammy, rovnakého počtu Zlatých glóbusov, štyroch Emmy a dvojnásobná držiteľka Oscara nerada počúva svoje piesne. Rovnako však nepočúva ani iných interpretov, až na niekoľko výnimiek. „Keď si niečo vypočujem raz, zvyčajne to už nikdy znova nepočúvam. Sú však výnimky, ktoré ma nikdy neunudia. Napríklad Shirley Horn, Maria Callas a Mahlerova symfónia číslo 10.“
Dnes sa Barbra cíti najlepšie vo svojom vysnívanom dome, ktorý je jej útočiskom. Často vravieva, že po ňom túžila od čias, keď zdieľala stiesnený byt v Brooklyne s mamou, bratom a starými rodičmi. „Aj keď som sa stala slávnou, žila som v dome, v ktorom sa mi nepáčilo. Pozrela som z okna a videla dopravnú špičku. Nikdy som nemala možnosť vidieť oblohu.“ Dnes si to preto s manželom vynahrádza a za domom buduje rozsiahly statok. „Snažila som sa nájsť ľudí, ktorí by mi s tým pomohli, ale nikto si na detaily nepotrpí tak, ako ja.“

SkryťVypnúť reklamu

Ťažké začiatky

Barbara Joan Streisand sa narodila 24. apríla 1942 v Brooklyne. Nie je len herečkou a speváčkou, ale i významnou skladateľkou, liberálnou politickou aktivistkou, filmovou producentkou a režisérkou. Podľa ohlasov verejnosti i kritiky patrí k najúspešnejším ženám v modernej histórii zábavného priemyslu. Len v USA sa predalo vyše 70 miliónov jej albumov, na celom svete to bolo vyše sto miliónov. Rozhodne však nepatrí k ľuďom, ktorí to majú odmalička „na ružiach ustlané“. Jej otec bol synom rakúskych emigrantov z Viedne a zomrel pri epileptickom záchvate v letnom tábore, keď mala Barbra rok. Mama bola úradníčkou, druhýkrát sa vydala a Barbrina nevlastná sestra Roslyn Kind, bola speváčkou vystupujúcou napríklad aj v americkom zábavnom programe Saturday Night Live. Logicky preto Barbra zatúžila po rovnakej kariére, no mama jej večne tvrdila, že nie je dostatočne atraktívna a nemá šancu presadiť sa v šoubiznise. Očividne sa však veľmi mýlila, čo jej Barbra dokázala už čoskoro. Predtým si však vyskúšala napríklad prácu telefonistky či uvádzačky v kine.

Stvárňuje najmä bláznivé, no dobrosrdečné hrdinky

Do herectva vhupla rolou v muzikáli Funny Girl, za ktorú hneď dostala Oscara. Začala si ešte viac veriť a pri ďalšom muzikáli Hello, Dolly! si doslova vydobyla miesto producentky. Film získal troch Oscarov a odvtedy je herečka a speváčka miláčikom ľudí na celom svete. Ďalšieho Oscara má za najlepšiu pieseň k titulu Zrodila sa hviezda. Nominácie prišli aj s filmom Takí sme boli, muzikál Jentl, ktorý si sama režírovala, získal Oscara za najlepšiu pieseň. Od toho času sa väčšinou objavuje v projektoch, ktoré si aj sama režíruje. Pán prílivu získal sedem nominácií na Oscara, Dve tváre lásky dve nominácie. V ostatnom čase si zahrala napríklad v snímke „Foter je lotor“. Čerstvá sedemdesiatnička, ktorej by však reálny vek tipoval len málokto, stelesňuje najčastejšie výstredné, temperamentné, bláznivé, ale zároveň šarmantné a dobrosrdečné hrdinky.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
  2. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
  3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
  4. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  5. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
  6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
  7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
  8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
  1. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
  2. Aké sú národnosti podnikateľov s virtuálnou adresou v Košiciach?
  3. Rozdielový impulz: Fix hypotéky 1,49 % na tri roky
  4. Východ mieša karty v súboji pamiatok, hlasuje sa online
  5. Obnovené historické skvosty už bojujú o priazeň verejnosti
  6. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  7. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
  8. Verejnosť už hlasuje za najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 711
  2. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 11 247
  3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 954
  4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 175
  5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 700
  6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 391
  7. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 3 184
  8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 3 007

Blogy SME

  1. Alena Miklošová: Road Trip: Z Miami na Key West
  2. Ján Valchár: Avdijivka II. (karty sú nanovo rozdané)
  3. Linda Rampašeková: ZAČALA SEZÓNA
  4. Anna Miľanová: Sila a krása prírody... 2021
  5. Irena Šimuneková: Horné Lefantovce - Čierna skala, Malá skala
  6. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - záverečná časť
  7. Portu Fin Blog: Prečo bankové účty nie sú vhodným finančným nástrojom pre tvoje úspory
  8. Ľubomír Belák: Ukradnuté Slovensko, alebo správa o republike 2023
  1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 228
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 045
  3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 5 136
  4. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 4 204
  5. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 3 907
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 202
  7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 519
  8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 358
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Alena Miklošová: Road Trip: Z Miami na Key West
  2. Ján Valchár: Avdijivka II. (karty sú nanovo rozdané)
  3. Linda Rampašeková: ZAČALA SEZÓNA
  4. Anna Miľanová: Sila a krása prírody... 2021
  5. Irena Šimuneková: Horné Lefantovce - Čierna skala, Malá skala
  6. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - záverečná časť
  7. Portu Fin Blog: Prečo bankové účty nie sú vhodným finančným nástrojom pre tvoje úspory
  8. Ľubomír Belák: Ukradnuté Slovensko, alebo správa o republike 2023
  1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 228
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 045
  3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 5 136
  4. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 4 204
  5. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 3 907
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 202
  7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 519
  8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 358
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu