Korzár logo Korzár

V posteli mala Omara Sharifa i Richarda Gerea

Užívala si so zástupom slávnych mužov a v posteli mala princa Charlesa, Omara Sharifa i Richarda Gerea. Jedni spievajú ódy na jej vrúcnosť, múdrosť, vtip a sexappeal, iní nemôžu vystáť jej vrtochy a rozmaznanosť.

Oslávenkyňa. Barbra Streisand vyzerá na 70 rokov naozaj neskutočne.Oslávenkyňa. Barbra Streisand vyzerá na 70 rokov naozaj neskutočne. (Zdroj: archív)

Isté však je, že Barbra Streisand disponuje výnimočným talentom a obrovskou húževnatosťou, vďaka ktorým sa dokázala premeniť zo „škaredého káčatka“ na svetoznámu divu. V utorok oslávila neuveriteľnú sedemdesiatku, no vyzerá, spieva a hrá tak, že jej môžu závidieť aj o polovicu mladšie kolegyne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Taká škaredá, až je krásna. Barbre toto označenie prischlo ako druhá koža a hoci odmalička počúvala, že sa kvôli nie práve najštandardnejšiemu vzľadu na šoubiznis nehodí, nedala sa odradiť a húževnato si išla za svojím. A aj keď možno práve nie je typ na kráľovnú krásy, pri nohách jej počas desaťročí leží množstvo zaujímavých mužov. Romániky mala napríklad s princom Charlesom i Dodim al Fayedom. Chlapi na ňu totiž „berú ako muchy na med“. Princ Charles o tejto legendárnej speváčke a herečke fantazíroval vo svojom denníku, kam si vraj poznamenal najmä jej obrovský sexappeal. Okrem neho však údajne prešlo jej spálňou aj množstvo ďalších slávnych osobností, prevažne z radov hercov. Posteľné „hrátky“ si užila s Liamom Neesonom, Warrenom Beattym, Richardom Gereom, Omarom Sharifom, Krisom Kristoffersonom, Donom Johnsonom, Peterom Wellerom, Steveom McQueenom a ďalšími pánmi zvučných mien.

SkryťVypnúť reklamu

Hillary jej zakázala vstup do Bieleho domu

Za dvoch hercov bola Barbra aj vydatá. Prvým bol Elliot Gould, s ktorým má syna Jasona a druhým James Brolin, ktorý je jej manželom od roku 1998 až dodnes. Istý čas však chodila napríklad aj s Andre Agassim. V knihe o jej živote od Christophera Andersona s názvom Barbra: aká vlastne je? sa prezrádza napríklad aj skutočnosť, že mala Barbra zákaz vstupu do Bieleho domu. Iniciátorom bola bývalá prvá dáma USA Hillary Clintonová, ktorá k tomuto kroku pristúpila po tom, čo sa dozvedela, že Streisandová strávila noc v Arkansase pri smrteľnej posteli jej otca. Paradoxom je, že speváčka v minulosti stála za jej kandidatúrou a označovala ju za brilantnú a skúsenú političku.

Politická aktivistka

Americká speváčka a herečka však rozhodne nepúta pozornosť len svojím talentom a aférkami s mužmi. Záujem vzbudzuje aj vďaka skutočnosti, že si dvakrát nekladie servítku pred ústa a otvorene sa vyjadruje napríklad aj k politickým otázkam. Pred štyrmi rokmi obvinila republikánskeho prezidentského kandidáta Johna McCaina, že si naschvál vybral na post viceprezidentky ženu, aby si tak podprahovo získal ženskú voličskú obec. Vraj to urobil len preto, že ženy budú voliť ženu „bez ohľadu na hodnoty, skúsenosti a politické pozície kandidátky“. „McCainovi nedošlo, že ženy nie sú také hlúpe,“ uviedla Streisand v jednom zo svojich politických príspevkov jej internetového denníka.

SkryťVypnúť reklamu

Tréma ju sužuje dodnes

Každý, kto sa s ňou naživo stretne, je očarený. Novinár a obľúbený televízny moderátor Piers Morgan na jej adresu uviedol: „Barbra je ešte pôsobivejšia, než som si predstavoval. Je múdra, vtipná, vrúcna, príťažlivá a politicky podkutá.“ Aby sme ju však len nechválili, „vrabce čvirikajú“ aj o jej veľkej rozmaznanosti a náročnosti, takže s ňou kolegovia pomerne často odmietajú spolupracovať.
Napriek svetovému úspechu herečka a speváčka priznáva, že ju dodnes sužuje tréma. Nikdy preto napríklad nespieva na večierkoch. „Cítim sa totiž nesvoja, keď vidím tváre ľudí, ktoré sa na mňa pozerajú. Vždy som trpela trémou, ale kým nevidím tváre, som zvyčajne ok. Spev na večierkoch ma však doslova desí.“

Cien má ako maku

Zaujímavosťou je aj fakt, že držiteľka deviatich Grammy, rovnakého počtu Zlatých glóbusov, štyroch Emmy a dvojnásobná držiteľka Oscara nerada počúva svoje piesne. Rovnako však nepočúva ani iných interpretov, až na niekoľko výnimiek. „Keď si niečo vypočujem raz, zvyčajne to už nikdy znova nepočúvam. Sú však výnimky, ktoré ma nikdy neunudia. Napríklad Shirley Horn, Maria Callas a Mahlerova symfónia číslo 10.“
Dnes sa Barbra cíti najlepšie vo svojom vysnívanom dome, ktorý je jej útočiskom. Často vravieva, že po ňom túžila od čias, keď zdieľala stiesnený byt v Brooklyne s mamou, bratom a starými rodičmi. „Aj keď som sa stala slávnou, žila som v dome, v ktorom sa mi nepáčilo. Pozrela som z okna a videla dopravnú špičku. Nikdy som nemala možnosť vidieť oblohu.“ Dnes si to preto s manželom vynahrádza a za domom buduje rozsiahly statok. „Snažila som sa nájsť ľudí, ktorí by mi s tým pomohli, ale nikto si na detaily nepotrpí tak, ako ja.“

SkryťVypnúť reklamu

Ťažké začiatky

Barbara Joan Streisand sa narodila 24. apríla 1942 v Brooklyne. Nie je len herečkou a speváčkou, ale i významnou skladateľkou, liberálnou politickou aktivistkou, filmovou producentkou a režisérkou. Podľa ohlasov verejnosti i kritiky patrí k najúspešnejším ženám v modernej histórii zábavného priemyslu. Len v USA sa predalo vyše 70 miliónov jej albumov, na celom svete to bolo vyše sto miliónov. Rozhodne však nepatrí k ľuďom, ktorí to majú odmalička „na ružiach ustlané“. Jej otec bol synom rakúskych emigrantov z Viedne a zomrel pri epileptickom záchvate v letnom tábore, keď mala Barbra rok. Mama bola úradníčkou, druhýkrát sa vydala a Barbrina nevlastná sestra Roslyn Kind, bola speváčkou vystupujúcou napríklad aj v americkom zábavnom programe Saturday Night Live. Logicky preto Barbra zatúžila po rovnakej kariére, no mama jej večne tvrdila, že nie je dostatočne atraktívna a nemá šancu presadiť sa v šoubiznise. Očividne sa však veľmi mýlila, čo jej Barbra dokázala už čoskoro. Predtým si však vyskúšala napríklad prácu telefonistky či uvádzačky v kine.

Stvárňuje najmä bláznivé, no dobrosrdečné hrdinky

Do herectva vhupla rolou v muzikáli Funny Girl, za ktorú hneď dostala Oscara. Začala si ešte viac veriť a pri ďalšom muzikáli Hello, Dolly! si doslova vydobyla miesto producentky. Film získal troch Oscarov a odvtedy je herečka a speváčka miláčikom ľudí na celom svete. Ďalšieho Oscara má za najlepšiu pieseň k titulu Zrodila sa hviezda. Nominácie prišli aj s filmom Takí sme boli, muzikál Jentl, ktorý si sama režírovala, získal Oscara za najlepšiu pieseň. Od toho času sa väčšinou objavuje v projektoch, ktoré si aj sama režíruje. Pán prílivu získal sedem nominácií na Oscara, Dve tváre lásky dve nominácie. V ostatnom čase si zahrala napríklad v snímke „Foter je lotor“. Čerstvá sedemdesiatnička, ktorej by však reálny vek tipoval len málokto, stelesňuje najčastejšie výstredné, temperamentné, bláznivé, ale zároveň šarmantné a dobrosrdečné hrdinky.

Autor: Spracovala: Nit

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu
  2. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  3. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  4. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  7. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  8. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  1. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  2. E-recept, evolúcia v zdravotnej starostlivosti
  3. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  4. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  5. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  6. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  8. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  1. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 18 740
  2. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 553
  3. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 11 069
  4. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 902
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 617
  6. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 9 675
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 8 104
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 099
  1. Viktor Pamula: Dvadsať rokov v NATO.
  2. Ivan Mlynár: Nácek Tomáš Taraba : „Medveď hnedý, vinný vo všetkých bodoch obžaloby“.
  3. Jozef Varga: Krkavci / 48. /
  4. Marek Strapko: Aj za čias Ježiša žili dezoláti
  5. Ondřej Havelka: Starý zákon pohledem poutníka. Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty 10/11
  6. Rado Surovka: Chameleón prezidentom ?
  7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (29.3. - 4.4.1924)
  8. Miroslav Lukáč: Milý Peťko! Nechcel by som ťa ani za suseda, ani za stojan na bicykel.
  1. Ivan Čáni: Korčok vybuchol – Pellegrini ho zožral zaživa. 47 272
  2. Ivan Mlynár: Fašistický sajrajt Tomáš Taraba, je už zamotanejší, ako nová telenovela. 13 685
  3. Peter Bolebruch: Každa rodina bola podvedená o 80 tisíc v priemere. Ako podviedli vidiek a ožobráčili ľudí o role a pozemky? Kto je pozemková mafia? 13 496
  4. Juraj Kumičák: Kolaborant 11 013
  5. Miroslav Galovič: Nezalepený dopis víťazovi prezidentských volieb 8 430
  6. Michael Achberger: Vitamínový prevrat, o ktorom lekári mlčia: Ako lipozomálne vitamíny menia pravidlá! 8 399
  7. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat 7 447
  8. Janka Bittó Cigániková: Drucker to vyhlásil 1. februára, Dolinková to stále zdržiava. Stáť nás to môže zdravie a životy 7 266
  1. Pavol Koprda: Demografia a voľby - čo sa zmenilo od roku 1999
  2. Jiří Ščobák: Ivan Korčok aktuálně zvítězil ve facebookové diskusi nad Petrem Pellegrinim!
  3. Jiří Ščobák: Velikonoce jsou výborné na podporu Korčoka na sociálních sítích! Pojďme do toho! ❤
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 76. - Arkdída - Vilkitský a Ušakov, ktorí sa zaslúžili o posledné arktické objavy
  5. Yevhen Hessen: Teroristický útok v Moskve a mobilizácia 300 000 Rusov
  6. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat
  7. Monika Nagyova: Synom, ktorí svoje matky nešibú
  8. Yevhen Hessen: Postup pri zdaňovaní príjmov pre odídencov z Ukrajiny
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Viktor Pamula: Dvadsať rokov v NATO.
  2. Ivan Mlynár: Nácek Tomáš Taraba : „Medveď hnedý, vinný vo všetkých bodoch obžaloby“.
  3. Jozef Varga: Krkavci / 48. /
  4. Marek Strapko: Aj za čias Ježiša žili dezoláti
  5. Ondřej Havelka: Starý zákon pohledem poutníka. Bible jako nejstarší cestopis odhalující smysl Cesty 10/11
  6. Rado Surovka: Chameleón prezidentom ?
  7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (29.3. - 4.4.1924)
  8. Miroslav Lukáč: Milý Peťko! Nechcel by som ťa ani za suseda, ani za stojan na bicykel.
  1. Ivan Čáni: Korčok vybuchol – Pellegrini ho zožral zaživa. 47 272
  2. Ivan Mlynár: Fašistický sajrajt Tomáš Taraba, je už zamotanejší, ako nová telenovela. 13 685
  3. Peter Bolebruch: Každa rodina bola podvedená o 80 tisíc v priemere. Ako podviedli vidiek a ožobráčili ľudí o role a pozemky? Kto je pozemková mafia? 13 496
  4. Juraj Kumičák: Kolaborant 11 013
  5. Miroslav Galovič: Nezalepený dopis víťazovi prezidentských volieb 8 430
  6. Michael Achberger: Vitamínový prevrat, o ktorom lekári mlčia: Ako lipozomálne vitamíny menia pravidlá! 8 399
  7. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat 7 447
  8. Janka Bittó Cigániková: Drucker to vyhlásil 1. februára, Dolinková to stále zdržiava. Stáť nás to môže zdravie a životy 7 266
  1. Pavol Koprda: Demografia a voľby - čo sa zmenilo od roku 1999
  2. Jiří Ščobák: Ivan Korčok aktuálně zvítězil ve facebookové diskusi nad Petrem Pellegrinim!
  3. Jiří Ščobák: Velikonoce jsou výborné na podporu Korčoka na sociálních sítích! Pojďme do toho! ❤
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 76. - Arkdída - Vilkitský a Ušakov, ktorí sa zaslúžili o posledné arktické objavy
  5. Yevhen Hessen: Teroristický útok v Moskve a mobilizácia 300 000 Rusov
  6. Post Bellum SK: Prvé transporty smrti boli plné mladých dievčat
  7. Monika Nagyova: Synom, ktorí svoje matky nešibú
  8. Yevhen Hessen: Postup pri zdaňovaní príjmov pre odídencov z Ukrajiny

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu