Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

II. liga: Šláger pre lídra

V zápasoch 25. kola II. futbalovej ligy dosiahli naši zástupcovia rozdielne výsledky, hoci obaja hrali doma.

Parádny priamy kop Tomáša Bruška. Myjavský stredopoliar (s číslom 22) po druhýkrát prekonáva brankára Brudňaka.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Michalovce v šlágri hladko prehrali s vedúcou Myjavou, keď výsledok ovplyvnilo aj vylúčenie domáceho hráča. Naopak, Moldavčania si bez väčších problémov poradili s D. Kubínom, pričom hostia tiež nedohrali zápas v kompletnom zložení.

Moldava - Dol. Kubín 3:1 (1:0)

MOLDAVA. Moldavskému futbalovému večeru pod reflektormi neublížil ani záverečný výdatný dážď. Obe súperiace mužstvá predviedli sympatické výkony a svojou hrou doslova zabávali všetkých zúčastnených. Najprv v 9.min. potiahol peknú akciu Kražel a po jeho spätnej prihrávke Dyjan vyskúšal Trabalíka. Na druhej strane v 23. min. mierila Sivčevičova hlavička už-už do siete, ale Pavlovič rovnako hlavou odvracal. Potom prišla osudná dvojminútovka pre hostí. Červenú kartu za zrazenie Jurka pred pokutovým územím uvidel v 36. min. Holub a trest dokonal Balát následným vydareným priamym kopom, ktorým poslal svojich do vedenia. Aj po návrate zo šatní sa hral obojstranne útočný futbal a Ribár vrátil do siete od žrde odrazenú loptu po Dupkalovej strele a Balátovom centri. O chvíľu nato opäť moldavský kapitán prudkým pokusom prinútil Trabalíka na zem. Aj Sivčevičova bomba pod brvno mala gólové parametre, ale Poláček bravúrne odvrátil na roh. Oslabení hostia sa zaslúžene dostali do zápasu. Čarnota potiahol rýchlu akciu so strieľaným centrom a ten usmernil do vlastnej brány Kražel. Následná Gejdošova prudká strela iba o chlp minula svoj cieľ a tak upokojenie Moldavčanov prišlo až po vydarenej koncovke Cmarka v 86. min.. I medzi týmito vybranými pochúťkami bolo vidieť veľa pekných futbalových momentov, a tak si obe súperiace kolektívy zaslúžili záverečný aplauz.

ico

Góly: 38. Balát, 55. Ribár, 86. Cmarko - 65. Kražel (vlastný). ŽK: Balát - Jašica, Kliment. Červená karta: 36. Holub. Rozhodoval Fajčík, 880 divákov. Bodva: Poláček - Kražel, L. Horváth, Pavlovič, Kubala - Balát, Miroslavljevič (36. Dupkala), Cmarko, Ribár (88. Smačár) - Dyjan, Jurko (84. Piskura). MFK: Trabalík - Čarnota, Drengubiak, Sivčevič, Holub - Podolský, Jašica (59. Šalipur), Kliment (80. Sani), Ujčík (49. Gejdoš), Stupak - Dolinajec.

Michalovce – Myjava 1:4 (0:2)

MICHALOVCE. Početná divácka kulisa bola svedkom kvalitného zápasu, v ktorom úvodný gól padol už po ôsmich minútach hry. Priamy kop T. Bruška si do vlastnej brány nešťastne vrazil Dargaj a bolo 0:1. V 25. minúte prišiel dôležitý moment duelu, keď michalovského stopéra Korijkova poslal rozhodca Perašín predčasne pod sprchy za faul na prenikajúceho Kosíka. Z následného priameho kopu udreli hostia po druhýkrát, loptu nádherne do šibenice zakrútil T. Bruško – 0:2. Michalovce sa ani v oslabení o jedného hráča nevzdávali a v 36. minúte mohli znížiť, avšak po rohovom kope Gamkrelidzeho vykopával loptu z bránkovej čiary Petráš. O niekoľko sekúnd nato strieľal z priameho kopu nebezpečne opäť Bruško. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívne a hneď v úvode narobil brankárovi Solničkovi veľké problémy Kunca, ktorý štipľavo vystrelil. V 52. minúte zastavil prenikajúceho Saba v šestnástke stopér Hottek nedovolene a rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý hosťujúci Sládek premenil – 0:3. Po hodine hry už obecenstvo dvíhalo ruky nad hlavu, keď po dorážke rozvlnil sieť Uškovič, ale gól nebol uznaný kvôli ofsajdu. V 61. minúte Gamkrelidze vystrelil tesne vedľa. Tento aktívny Gruzínec zamestnal Solničku aj v 70. minúte, myjavský gólman jeho bombu s námahou vyrazil na roh. O šesť minút podnikli hostia do otvorenej obrany Zemplínčanov rýchly protiútok, Bruško odcentroval na Ulricha a ten strelou pomedzi Brudňakove nohy zvýšil vedenie hostí. V poslednej desaťminútovke spálili hostia dve obrovské šance: najprv Petráš v nájazde netrafil bránu a potom Sládek vystrelil iba do nôh Brudňaka. Bodku za stretnutím dal striedajúci Kovaľ, ktorý v nadstavenom čase presnou strelou z pravej strany prestrelil Solničku a znížil tak na konečných 1:4.

ico

Góly: 90+. Kovaľ - 8. vlastný Dargaj, 26. T. Bruško, 53. P. Sládek, 76. Ulrich. ŽK: Krmpotič - T. Bruško, Chalány. ČK: 24. Korijkov (Michalovce). Rozhodoval: Perašín - 2 620 divákov. MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Waseem (77. L. Forgáč), Hottek, Korijkov, Dargaj - Škvarka (68. Jakubčo), J. Hořava (68. Kovaľ), Krmpotič, Gamkrelidze - Uškovič, D. Kunca. TJ SPARTAK: Solnička - Chalány (76. Kvasnica), Z. Štrba, R. Častulín, M. Duga - P. Ďuriš - J. Petráš, E. Sabo, T. Bruško (80. Manák), P. Sládek - Kosík (59. Ulrich).

Autor článku

ico

Rimavská Sobota - Šport Podbrezová 0:3 (0:1). Góly: 32. Harvilko, 57. Čekovský, 78. Tubonemi, ŽK: Morháč, Vargic (obaja Rim. Sobota), rozhodoval Smolák, 567 divákov.

Liptovský Mikuláš - Lučenec 2:0 (1:0). Góly: 38. P. Tomko, 55. Šupej, ŽK: Lišivka, Balluch, Janec - Mižík, Mateusz Pyrka, Szabo, rozhodoval Glova, 350 divákov.

Petržalka - Dubnica 0:3 (0:1). Góly: 6. Augustíni, 75. Šupák, 79. Abrahám. Rozhodoval Mastiš,
ŽK: T. Hanzel - Živčic, 250 divákov.ico