Kto dá hlavu dolu, pochová sa

Marián Prusák. Obrat ho ani veľmi neprekvapil.
Marián Prusák. Obrat ho ani veľmi neprekvapil. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|13. apr 2012 o 00:00

Pred spustením jarnej odvety mnohí aktéri futbalových majstrovstiev regiónu upozorňovali na to, že pelotón je nesmierne vyrovnaný.

Pred spustením jarnej odvety mnohí aktéri futbalových majstrovstiev regiónu upozorňovali na to, že pelotón je nesmierne vyrovnaný a v priebehu zápolení sa to premietne do mnohých aj nečakaných výsledkov. Hoci máme za sebou len časť z programu, už teraz možno konštatovať, že sa nemýlili. Naozaj aj celky z chvosta tabuľky naznačujú, že nie sú zmierené s rolou outsidera a každému súperovi to mienia dať pocítiť.

KOŠICE. Aj v uplynulom kole posledné dva tímy uhrali remízy, ktoré mali pre ne väčšiu cenu než zisk jedného bodu.

Veľký Šariš doma prehrával po prvom polčase s michalovským béčkom 0:2, nakoniec ale dočiahol na zmierlivý výsledok.

„Rozmýšľal som o tom a prišiel k záveru, že vlastne my sme stále najprv bití. Či hráme doma alebo vonku. Možno iní, ktorí nie sú na to zvyknutí, by sa poddali, ale nás akoby to nakoplo,“ načrtol špecifickú skutočnosť tréner domácich Marián Prusák.

Aj v doterajšom tohtoročnom programe predtým v Bard. N. Vsi jeho zverenci prehrávali, aby vyrovnali a hoci napokon inkasovali zase v závere, potvrdili rolu húževnatého mužstva. V jarnej ouvertúre zase na vlastnom trávniku so Sp. Podhradím tiež do prestávky prehrávali, no ešte stačili vyrovnať. Teraz sa im podarilo to isté. Zrejme V. Šariš potrebuje nejaké nakopnutie v podobe zásahu súpera a až potom ožije.

„Hlavne pre mladých sú to cenné skúsenosti. Kto dá hlavu dolu, pochová sa, my ju ale nesťahujeme medzi plecia. Verím, že aj najbližšie v Barci neprehráme a potom sa spoliehame na dva zápasy doma. Pokiaľ by sme uhrali úspešné výsledky, ešte stále máme šancu na záchranu. V každom prípadne mienime súťaž dohrať dôstojne a čestne,“ dodal M. Prusák a prezradil, že sa spolieha aj na nasadenie ostrieľaného Mareka Petruša, ktorý vystuží zadné rady.

Giraltoviec sa neboja

Aj N. Hrušov, ktorý „suverénne“ drží koncové svetlo, to ešte nezabalil. Prvé dva kroky mu síce nevyšli doma s Bard. N. Vsou a vonku v Michalovciach s béčkom, ale do tretice s Barcou dosiahol bezgólový rezultát.

„Vyžrebovanie sme v úvode nemali najšťastnejšie, ale som rád, že sme sa uchytili. Dokonca si myslím, že sme boli bližšie k víťazstvu, no rozhodca v poslednej minúte neodpískal pokutový kop proti hosťom,“ podotkol tréner N. Hrušova Jaroslav Svetlík. Pripomenul, že každý bod má pre tím obrovskú hodnotu aj preto, že mužstvo je prebudované a pribudlo viac dorastencov. V nastávajúcom kole svetlíkovci hostia Giraltovce.

„Hostia naposledy rozprášili silný Svit, takže je to výstraha pre nás, minimálne potvrdiť remízu by sme ale chceli,“ dodal J. Svetlík.

Program 21. kola - sobota o 15.30 hod.: Humenné - Snina, nedeľa o 10.30 hod.: Krásna - Sabinov, Michalovce B - V. Opátske, o 15.30 hod.: N. Hrušov - Giraltovce, Barca - V. Šariš, Bard. N. Ves - Haniska, Sp. Podhradie - Stropkov, Svidník - Svit.