Labašová sa na Záhorí zorientovala k prémii

Sportnet|11. apr 2012 o 00:00

Početná skupina východniarov sa zúčastnila v Borskom Mikuláši na Záhorí trojetapových medzinárodných pretekov v orientačnom behu CESOM.

Početná skupina východniarov sa zúčastnila v Borskom Mikuláši na Záhorí trojetapových medzinárodných pretekov v orientačnom behu CESOM ( Central European Spring Orienteering Meeting) 2012 v konkurencii 499 pretekárov z deviatich krajín.

BORSKÝ MIKULÁŠ. V hlavných kategóriách mužov i žien sa zápolilo i o finančné prémie pre troch najlepších. Z 31 štartujúcich žien v elite bola najrýchlejšia Češka Eva Kabáthová pred Poľkou Monikou Gajda a prémiu za 3. miesto si vybojovala Katarína Labašová (ATU Košice). Jej oddielová kolegyňa Jana Macinská po 2. mieste v 1. etape na strednej trati a priebežne tretia po šprinte, 3. etapu na dlhej trati nedokončila. V elite mužov v konkurencii až 63 pretekárov dominovali Česi, ktorí obsadili prvé štyri miesta, pričom vyhral Tomáš Dlabaja. Zo Slovákov v prvej desiatke skončili: 5. Pavol Bukovác (Farmaceut BA) a 9. Štefan Ringer (ATU Košice).

V ďalších 31 kategóriách si z východniarov miesta na stupňoch víťazov v súčte časov z troch etáp vybojovali: M-12A: 3. L. Simočko (Metropol Košice), M-14A: 3. S. Franko (Sokol Kysak), M-16A: 1. M. Šmelík (ATU Košice), M-20A: 2. J. Sokol (Sokol Kysak), M21-D: S. Dulák, M40-A: 3. R. Miček (obaja Čingov Sp.N.Ves), M45-A: 1. J. Pollák, M50-A: 2. C. Takács, M55-A: 1. J. Kuchta, M60-A: 3. I. Roháč, N: 2. E. Jurašková (všetci ATU Košice), W-16A: 1. R. Lamanecová (Čingov Sp. N.Ves),...3. A. Papugová (ATU Košice), W-18A: 1. Ľ. Sokolová (Sokol Kysak),...3. M. Papugová, W21-B: 3. R. Barcíková, W45-A: 1. E. Mušinská (všetky ATU Košice).