Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

II. liga: Michalovce rozstrieľali Lučenec

Michalovce rozstrieľali Lučenec 4:0 a upevnili si tretiu priečku v tabuľke II. futbalovej ligy.

Radosť Michalovčanov po otváracom góle. Vsietil ho český legionár Josef Hořava (najvyššie).Radosť Michalovčanov po otváracom góle. Vsietil ho český legionár Josef Hořava (najvyššie).(Zdroj: Róbert Andrejov)

Michalovce si po bezgólovej remíze s Dolným Kubínom doma napravili reputáciu, keď rozstrieľali Lučenec 4:0 a upevnili si tretiu priečku v tabuľke II. futbalovej ligy, Moldava však zaváhala na pôde posledného celku súťaže, keď prehrala v Liptovskom Mikuláši 0:1 gólom z jedenástky v predposlednej minúte zápasu.

Liptovský Mikuláš - Moldava 1:0 (0:0)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Začiatok bol obojstranne opatrný. Lišivka bránu vysoko prestrelil a Fótyik minul center Labuna. Pozornosť domáceho brankára preveril z priameho kopu z 30 m Kubala. Tlak Moldavčanov narastal, no Šavol bravúrne zareagoval na strelu Ribára zvnútra šestnástky a včasným vybehnutím zmaril šancu Jurkovi. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, ale hostia ich rýchlo pribrzdili. Bognár z 5 m hlavičkoval vedľa odkrytej brány. Liptáci vrhli v závere všetky sily do útoku, vylúčenie Mirosavljeviča bolo vodou na ich mlyn. Po zasekávačke domáceho útočníka zahral Dupkala v páde nešťastne rukou a Labun jedenástku bezpečne premenil.

ico

Gól: 89. Labun (11 m). Žlté karty: Labun – Mirosavljevič, Dupkala, Balát. Vylúčený: 82. Mirosavljevič. Rozhodoval: Šuniar – 300 divákov. MFK TATRAN: Šavol – P. Moravčík, Šupej, T. Labun, Šlosár – I. Lišivka (35. Paděra), Kubus (52. Popik), Rezer, Labaška – Fótyik (58. Balluch), P. Tomko. FK BODVA: Poláček – Mart. Kubala, Kantár, Pavlovič, Kražel – Balát, Mirosavljevič, Ribár (86. Dupkala), Cmarko – R. Jurko (72. Boyajyan), Z. Bognár.

tom

Michalovce - Lučenec 4:0 (1:0)

MICHALOVCE. Už v 6. minúte ľavačkou vystrelil hosťujúci Mižík vysoko nad, na druhej strane po priamom kope Danka hlavičkoval mimo Krmpotič. V 14. minúte sa domáci dočkali, po Uškovičovej prihrávke vystrelil spoza obrancu Hořava a lopta so šťastím skončila v sieti - 1:0. O štyri minúty zahral nádherne priamy kop Hottek, lopta však skončila iba na brvne Michalíkovej brány. Michalovčania mierne poľavili a v úplnom závere prvého polčasu mohol LAFC vyrovnať. Najprv výborný Bréda zneškodnil bombu Nilaša a z následného rohu po Mižíkovom zakončení vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary Kovaľ. Po zmene strán to ako prvý skúšal domáci Ruskovský, ale jeho nepríjemná strela len tesne minula cieľ. Tesne pred uplynutím hodiny hry zabojoval v strede ihriska Kunca, krásne vysunul Uškoviča, ktorý z nájazdu upravil na 2:0. Hneď nato Kunca po akcii Kovaľa s Ruskovským neuspel, ale v 64. minúte už Krmpotič áno, keď prestrelil Michalíka - 3:0. Zemplín mal obrovský tlak, Mižík si vsietil vlastný gól, ktorý však rozhodca kvôli ofsajdu Uškoviča neuznal. V závere urobil vietor v hosťujúcej obrane striedajúci Gamkrelidze a až trikrát sa dostal na dostrel Michalíkovej svätyne. Jeho štvrtý pokus skončil v nadstavenom čase na brvne, pohotový Uškovič dorazil loptu do siete a upravil na konečných 4:0 pre Michalovce.

Podrobne o zápase čítajte tu
ico

Góly: 14. J. Hořava, 59. Uškovič, 64. Krmpotič, 90+. Uškovič. ŽK: Krmpotič, Mihok - R. Kulík. Rozhodoval: Michlian, 1 870 divákov. MFK ZEMPLÍN: Bréda - Waseem, Krmpotič, Korijkov, Hottek - S. Danko (46. Ruskovský), Kovaľ (69. Gamkrelidze), J. Hořava, Škvarka (80. Mihok) - Uškovič, D. Kunca. FK LAFC: M. Michalík - M. Szabó (20. R. Kulík), Semeník, Paldan, Szöcs - J. Beňo (80. Fieber), T. Opiela, Mižík, Flyaško (60. Koliada) - Mateusz Pyrka, Nilaš.

ra

ico

Ďalšie výsledky

Dubnica - Podbrezová 0:0, bez kariet, rozhodovali: Kráľovič - Jankovič, Bóllo, 470 divákov.

Rimavská Sobota - Myjava 1:1 (0:0), góly: 90.+ Migaľa - 69. Kosík, ŽK: 51. Vargic, 72. Morháč - 40. Kvasnica, 72. Petráš, rozhodovali: Kružliak - Benko, Vindiš, 574 divákov.

Petržalka - Ružomberok „B“ 0:1 (0:0), gól: 68. Janso, bez kariet, rozhodovali: Straka - Špivák, Ličko, 250 divákov.

Senec - Dolný Kubín 1:0 (1:0), gól: 27. Peňažka. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Drengubak, Ujčík, Čarnota (všetci D. Kubín), ČK: 32. Jurky (D. Kubín), 425 divákov.