Hladká prehra Michalovčanov

Sportnet|20. feb 2012 o 00:00

V ôsmom kole nadstavbovej časti hádzanárskej Tipos extraligy mužov sa schyľovalo k prekvapeniu vo východoslovenskom derby.

PREŠOV.

Skupina o 1. – 5. miesto:

Prešov – Košice 38:25 (13:14)

Derby tradičných rivalov malo nečakaný úvod. Po úvodnom góle hosťujúceho Fuňaka na ďalší čakali diváci štyri minúty. Počas nich aktéri kopili chybu na chybu. Po rozháranom vstupe sa na palubovke lepšie chytili Košičania. Favorizovaný Prešov síce skóre po štvrťhodine otočil. V 16. minúte viedol 9:6, no hostia zabrali ešte raz a polčas prekvapujúco, no celkom zaslúžene o gól vyhrali. Ktovie, akým rozdielom by prvá časť skončila, ak by prešovský gólman Verkič nevychytal strelcov hostí aj vo vyložených gólových pozíciách. Po prestávke vybehol na ihrisko už iný Tatran. Po Verkičovi výborne chytal aj Krupa, režisérske umenie rozbalil Radčenko, strelecky sa pridali T. Mažár i Antl. Výsledkom bol nárast skóre v prospech favorita, ktorý žiadnu senzáciu nepripustil.

Tatran: Verkič, Krupa, Niroda – Mažár 5, Kopčo, Mi. Urban 1, Krok, Kristopans 7, Kravčák, Kukrika 1, Číp 4, Guzy 2, Pejovič 6, Pekár 1, Antl 8/2. 1. MHK: Cibere, Dulina – Hruščák 7/2, Šiška, Maguška, Pristáš J. Kolesár, Pecha 5, Hriňák 3, Blicha, Fuňak 3, Farkašovský 3, Jurko, Hricišon 2/1, Ľoch 1, Bokol 1. Pok. hody: 2/2 – 5/3. Vylúčení: 6 – 4. ČK: 56. min. Kristopans za tri vylúčenia. Rozhodovali: Haščík a Oťapka. Divákov: 1050.

Nové Zámky - Michalovce 32:24 (15:11)

Zo začiatku hrali domáci hráči nervózne, v 10. min. prehrávali 4:8. Následne si vzali oddychový čas, čo ich vzpružilo, dotiahli sa na súpera a do konca polčasu si dokonca vytvorili aj náskok. V druhom polčase nepustili Novozámočania súpera do väčších šancí, čítali jeho hru a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 46. min. odskočili domáci hráči na rozdiel desiatich gólov a zápas bol rozhodnutý.

Najviac gólov: Rábek 11/4, Mikéci, Szabu a Tuma po 4 - Sadovij 11, Kučer 5, Pylypenko 4. Pok. hody: 7/5 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Daňo a Sabol, 830 divákov.

B-skupina (o 6. - 8. miesto): Považská Bystrica - Topoľčany 33:27 (15:10).