Nedeľa, 26. február, 2017 |Meniny má Viktor

V šlágri kola úspešná Iuventa

Rozhodujúci gól vsietila Patrícia Wollingerová štyri sekundy pred koncom.

Rozhodujúci gól zápasu. Práve ho strieľa pivotka Patrícia Wollingerová (s loptou).(Zdroj: šm)

MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na domácej palubovke nad Porubou tesne 35:34.

Michalovčanky si už v prvom polčase vypracovali sedemgólový náskok, o ktorý však v po zmene strán prišli a o svojom triumfe rozhodli až v záverečných sekundách duelu.

Hádzanárky českého tímu podali v úvodnom polčase v Chemkostav aréne veľmi slabý výkon a do kabín odchádzali so sedemgólovým mankom. „Bolo to stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme sa veľmi zle hýbali, slabo bránili a v útoku

hrali žalostne. Cez prestávku sme si v šatni povedali, že takto to fungovať nemôže. Zmenili sme obranný systém, darilo sa nám v protiútokoch, ale stále, keď sme mohli vyrovnať, zahodili sme obrovskú šancu alebo urobili technickú chybu. V závere sa nám predsa len podarilo vyrovnať, avšak domáce stihli vsietiť víťazný gól. Je to škoda, zápasu by viac svedčala remíza. Zahodili sme tri sedmičky, a to sa proti súperovi ako je Iuventa, nemôže stávať,“ zhodnotil sobotňajší duel asistent trénera hosťujúceho celku Ján Lajčák, ktorý je michalovským rodákom.

Družstvo ukázalo charakter

Michalovčanky, ktoré nastúpili bez zranených Kudročovej, Gubikovej a Tobiašovej, opäť nezvládli druhý polčas. O celozápasové vedenie prišli v čase 59:39 po góle Hrbkovej, ale našťastie Wollingerová štyri sekundy pred koncom vsietila víťazný gól.

„V prvom dejstve sme hrali veľmi dobre, výborne fungovala obrana a premieňali sme aj protiútoky. Mali sme vysokú úspešnosť streľby. Boli sme oslabení na brankárskom poste, ale musím pochváliť mladučkú Sedláčkovú, ktorý zneškodnila tri sedmičky. Súper nás v druhom polčase prekvapil obranou a hral veľmi dobre. Vyhrávame o sedem gólov, dostaneme sa do stresu a potom sa strachujeme o výsledok. Družstvo však ukázalo charakter a bojovalo až do konca. Rozhodujúci gól bol výsledkom veľkej sily vôle,“ skonštatoval kormidelník Iuventy Ján Packa.

Zemplínčanky si udržali tretie miesto v tabuľke a v nedeľu sa predstavia na palubovke českej Slavie Praha.

ico

Fakty

Michalovce - Poruba 35:34 (18:11)

IUVENTA: Krebsová, Sedláčková - Bachyrievová 3/1, Bačíková, Geričová 6, Szöllösiová 5, Kovaličková, Polláková 7, Hollá 1, Horňáková, Wollingerová 4, Rebičová, Trehubovová 9/4.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková - Osinová, Mýlková 1, Lešková, Chrenková 8/2, A. Tóthová 10/2, Hrbková 3, Dubajová 2/1, Rechtorisová 3, Marčíková 1, Mrózková, Vítková 5, Selucká 1.

Pokutové hody: 6/5 - 8/5, vylúčené: 3:2, ČK: 60. Rechtorisová (Poruba, za hrubý faul).

Rozhodovali: Klimko a Klus - 1 000 divákov.