Článok pokračuje pod video reklamou
V Steel Aréne boli vlani či predvlani sedem–osemtisícové návštevy. Nad pokračovaním tradície však visí otáznik. Pritom toto podujatie vošlo do povedomia i v zahraničí, štartovali na ňom aj účastníci Kontinentálnej hokejovej ligy.
KOŠICE. Medzinárodný hokejový turnaj Cassovia Hockey Cup organizovala v Košiciach počas uplynulých štyroch rokov partia hokejových nadšencov zo spoločnosti Magnol Servis, s. r. o. Táto spoločnosť však zmenila majiteľov, a tak vyvstala otázka, aký osud stihne turnaj, ktorý sa stretával s prestížnym obsadením? Riaditeľ prvých štyroch ročníkov Cassovia Hockey Cupu Andrej Kiss v tejto súvislosti odpovedal na naše otázky.
Aká bude budúcnosť Cassovia Hockey Cupu? Hrozí zánik turnaja?
„Neviem na to v tejto chvíli odpovedať. Nový vlastník Magnol Servis, s. r. o mal záujem prebrať aj know-how celého podujatia. Pri rokovaniach o predaji spoločnosti sa na to zvlášť pýtal. Uvidíme, či sa rozhodne pokračovať v tradícii. Ale isté je, že ak sa do mesiaca nezačne na ďalšom ročníku pracovať, tak turnaj zanikne.“
Takže netušíte, či nový majiteľ chce pokračovať v tom, čo ste pred piatimi rokmi s kolegami začali budovať?
„Ak mám správne informácie, mali by sa uskutočniť rozhovory medzi Steel Arénou a novými majiteľmi.“
Viete si predstaviť, že v prípade, ak o tento turnaj nebude záujem, chopíte sa s kolegami iniciatívy a trebárs aj pod inou značkou bude tradícia pokračovať?
„Predstaviť si to vieme, ale musíme to riešiť do mesiaca, inak sa to stihnúť nedá. Kluby už totiž pred koncom tejto sezóny budú mať uzatvorený program zápasov v rámci letnej prípravy.“
Každopádne je na čom stavať a trebárs slávny ruský klub CSKA Moskva, ktorý hral v Steel Aréne dvakrát, má ku Košiciam pozitívny vzťah...
„Je slušné pozvať mužstvo, ktoré by malo obhajovať posledné prvenstvo. Do úvahy by pripadli mužstvá z českej extraligy, ale nie také, ktoré sme tu už mali. A rovnako i kluby zo Švajčiarska, z KHL. To by ale mal priložiť ruku k dielu aj HC Košice. Lebo dostať kvalitný klub zo Švédska, Fínska k nám je ťažké, pre nich je to vzdialená destinácia.“
Vaše aktivity smerujú aj ku Crow aréne, teda prestavbe štadióna na Kavečianskej. Vraj hodláte investovať do technológií, aké sa u nás veľmi nevyužívajú...
„Je pravda, že na Slovensku sa nami navrhované technológie bežne nevyužívajú, ale vo vyspelom svete áno. V týchto dňoch prebieha výberové konanie na generálneho dodávateľa stavby, ktorý by mal realizovať rekonštrukciu. Zimný štadión má vysokú spotrebu elektrickej energie, má však súčasne veľkú rozlohu strechy, takže uvažujeme o inštalácii elektrovoltaických solárnych panelov. Tie dokážu ročne vyrobiť asi 30 percent elektrickej energie potrebnej na prevádzku. Samozrejme, chceme využiť v plnej miere aj odpadové teplo, ktoré vzniká pri chladení ľadovej plochy.“
Kedy sa budú práce realizovať?
„Po ukončení sezóny, od apríla môžeme začať s prácami na rekonštrukcii.“
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.