Dve prekvapenia na Spiši za jeden týždeň

Výborný zápas. Spišiačky po najlepšom výkone sezóny vybojovali cenné víťazstvo nad Paneurópou Bratislava. (Autor: jope)
Sportnet|6. feb 2012 o 00:00

Už bez trénera Vartovníka extraligové po výbornom výkone zdolali doma Paneurópu Bratislava.

SP. NOVÁ VES. Nielen počasie v týchto dňoch na Spiši poriadne mrazí, ale aj správa o odvolaní trénera Stanislava Vartovníka poriadne „zamrazila“. Takýto rozhodný krok zo strany vedenia klubu pred dôležitým sobotňajším duelom s Paneurópou Bratislava málokto čakal.

Od štvrtka tak mali Novovešťanky nového trénera. Zastupujúci Ľudovít Švihla je vo VK Spišská Nová Ves dlhoročným kormidelníkom, hlavne mládežníckych družstiev.

Otvorene povedané, v sobotňajší dobrý výsledok proti druhému mužstvu tabuľky verili len tí najväčší optimisti. Od prvej lopty, od prvých bodov a po prvom sete diváci nechápavo krútili hlavami – v dobrom.

Takto hrať domáce dievčence ešte nevideli. Vyhrali prvý, potom druhý, potrápili sa v treťom sete, ktorý prehrali a skvele otočili nepriaznivé skóre štvrtého setu a po najlepšom výkone sezóny zaslúžene zvíťazili 3:1.

„Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, hlavne po psychickej stránke. Za celý týždeň čo sa udiali zmeny, postihlo to každého z nás. Stopercentne som na novú funkciu nebol pripravený. Stretnutie sme zvládli veľmi dobrým kolektívnym výkonom a veľmi dobrou hrou každej hráčky na svojom poste,“ skonštatoval vytešený tréner poverený vedením družstva VK Spišská Nová Ves Ľudovít Švihla, pod ktorého koučovaním po prvý raz Spišiačky zdolali Paneurópu. Ostane pri družstve aj naďalej?

„Som len dočasný tréner. V priebehu týždňa sa to bude riešiť. Ako oficiálny tréner nemôžem byť. Nemám najvyššiu, len druhú najvyššiu trénerskú licenciu. Môžem koučovať v extralige len osem zápasov. Na druhej strane, som pracovne vyťažený a tak každý deň nemôžem trénovať,“ odpovedal Ľ. Švihla.

Skupina o 1. - 4. miesto - 3. kolo: Humenné - VKP Bratislava 1:3 (-17, -23, 14, -22). Zápas trval 101 min, rozhodovali: Drobňák a Porvazník, 500 divákov.

Skupina o 5. - 10. miesto - 5. kolo: Stará Ľubovňa - Prešov 2:3 (23, -21, -16, 17, -16). Zápas trval 130 min, rozhodovali: Sluk a Servický, 100 divákov. Ďalšie výsledky: Nitra - Trenčín 2:3 (-20, -22, 19, 17, -12), Zvolen - Myjava 2:3 (17, 15, -21, -20, -13).

1. Prešov 21 12 9 44:34 38
2. Myjava 21 10 11 37:43 29
3. Nitra 21 9 12 38:43 27
4. Trenčín 21 5 16 26:55 16
5. Zvolen 21 4 17 25:53 16
6. S. Ľubovňa 21 5 16 25:56 14