Takých súperov v Turecku chceli

Futbalisti MFK Košice začali herné sústredenie v Turecku pekne zostra, po jednodňovej aklimatizácii vsi včera zahrali proti Černomorcu Odesa.

Černomorec Odesa. Ukrajinci dali Košičanom štvorku...(Zdroj: net)

Futbalisti MFK Košice začali herné sústredenie v Turecku pekne zostra, po jednodňovej aklimatizácii v im dobre známom prostredí v letovisku Belek si včera zahrali prvú „partičku“ proti momentálne jedenástemu tímu ukrajinského šampionátu Černomorec Odesa.

KOŠICE. Žlto-modrí síce trénujú v Beleku na ihriskách v blízkosti hotelového komplexu, ale Ukrajinci ich pozvali na prípravný duel do svojho rajónu. „Cestovali sme tam asi štyridsaťpäť minút,“ vraví športový riaditeľ MFK Ivan Kozák. Po celkom slušnú nádielku, podľahli zverencom trénera Romana Grigorčuka 0:4 (0:2). „Černomorec je veľmi kvalitné mužstvo, a po celý zápas mal trochu viac z hry. Góly sme však dostali až v závere prvého polčasu, v 40. a 45. minúte, prvý po veľkej chybe stopéra Milojeviča, a druhý z brejku po peknej krídelnej akcii. Po našom prestriedaní sa súper dostával do šancí ešte častejšie, aj tretí gól padol z brejkovej situácie, opäť z akcie po krídle v 60. minúte, a na konečných 0:4 upravila Odesa z jedenástky v 73. minúte. My sme mali v prvom polčase iba nejaké strelecké pokusy z diaľky, a po prestávke sa do najväčšej šance dostal Jožko Skvašík, ale nepodarilo sa mu obstreliť brankára. Bol to náš prvý zápas na sústredení, a aj napriek vysokej prehre sme radi, že sme narazili na takého kvalitného súpera, veď kvôli tomu sme do Turecka išli. Okrem výsledku je menšou nepríjemnosťou aj zranenie stopéra Redžepiho, ktorý má po hlavičkovom súboji poškodenú nosnú chrupavku, ale nie je to nič dramatické, po jedno či dvojdňovom oddychu by mal byť úplne v poriadku.“

Pokecali si so Salátom

Košičanov privítalo v Turecku príjemné slnečné počasie, ktoré im tu na Slovensku môžeme len závidieť. „Neviem, teplomer nesledujem, ale cez deň je určite nad desať stupňov, až keď zájde slniečko, tak sa trochu ochladí. Na futbal je to ideálne počasie, tak nejako sme si to predstavovali. Na tréningy využívame miestne tréningové centrum, aj keď za niektorými súpermi ešte asi budeme cestovať, tak ako za Odesou. Na vedľajšom ihrisku trénoval aj Rostov s naším Salátom, tak sme si s ním trochu pokecali, v Turecku je momentálne celý futbalový svet.“
Ivan Kozák vyčkával aj útočníka Dávida Škutku, ktorý tam mal včera večer doraziť. „Na hoteli by mal byť okolo pol deviatej, a na druhý deň sa už zapojí do tréningového procesu. Zatiaľ nevieme, ako bude s Ivanom Djokovičom, s ktorým sme sa nedohodli na zmluve. Je to jeho rozhodnutie, že išiel do Kazachstanu, my sme mu ponuku dali, a uvidíme, ako bude po skúške. Ale musíme povedať, že taký hráč ako Djokovič by sa nám na poste stopéra zišiel. V Turecku nie je s nami ani ďalší stredný obranca Timon Dobias. Keď som sa s ním v novembri či decembri rozprával, tak mi naznačil nejaké veci, že by v lete chcel skúsiť niečo nové. Ale my ho nijako nezatracujeme, zatiaľ trénuje s béčkom, a nevylučujeme, že keď ho tréner bude potrebovať, nastúpi za áčko, rozhodne to bude akceptovateľné.“

Černomorec Odesa - MFK Košice 4:0 (2:0)

Zostava MFK: Tofiloski - Tóth (58. Ostojič), Kavka, Redžepi (21. Milojevič), Sekulič (58. Pavúk) - Isola (58. Bukata), Kuzma (58. Hovančík), Pačinda (58. Matič), Diaby (58. Skvašík), Viazanko (58. Karaš) - Nurkovič (58. Jano).

Bohuš Matia

Kováčik: Je mi ľúto, že Košice nebudú na prvoligovej mape

Veril v postup mladíkov do finále. Náš futbalový zväz pošle sťažnosť do sídla UEFA.

Hřebejk: V živote som nepraktický neurotik, ale na pľaci sa mením

Ocenený režisér rozprával o tajomstvách Pelíškov.

POHODA NA VÍKEND

Východné Slovensko ponúka malebné jazerá a nádrže

Chcete stráviť horúce letné dni pri vode? Tieto výlety stoja za to.

Z Košíc sa už začalo lietať aj do Kolína a Tel Avivu

Košice majú vyše 500 destinácií na jeden prestup. Viac ako Bratislava.

ŠPORT

Aj na dedine sa hrá inak. Šampionát dvadsaťjednotiek je neregulárny

UEFA urobila niekoľko viditeľných prešľapov. Majstrovstvá Európy do 21 rokov stratili vážnosť a serióznosť.