Konečne víťazný víkend volejbalistov

Sportnet|27. jan 2012 o 00:00

Na zápasy do Kežmarku vycestovali prvoligoví volejbalisti ŠA Galeje Košice bez trénera, avšak s cieľom potvrdiť dobrú formu z predchádzajúcich kôl. Tentoraz si chceli pripísať aj body za víťazstvo.

KOŠICE. Rovnaký priebeh oboch zápasov, keď prvý set prehrali, potom vyhrávali 2:1, no rozhodnúť sa muselo až v piatom sete, poukazuje na vyrovnanosť oboch súperov. Obe koncovky lepšie zvládli Košičania a do tabuľky im pribudli ďalšie dve víťazstvá.

Muži majú dlhšiu prestávku a v poslednom kole 1. ligy sa predstavia 11. februára na palubovke vedúceho Vranova.

1 zápas: KV MŠK Oktan Kežmarok - ŠA Galeje Košice 2:3 (17,-22,-19,24,-13), zostava ŠA: Gurňák, Tokár, R. Drobňák, Kuba, Nagy, J. Hric, libero Reviľak, striedal: Tatraj

2.zápas: KV MŠK Oktan Kežmarok - ŠA Galeje Košice 2:3 (18,-19,-18,21,-9), zostava ŠA: Nagy, Gurňák, Tokár, R. Drobňák, Kuba, Tatraj, libero Reviľak, striedal: J. Hric.

Jaro Brdjar, asistent trénera: „Zápasy sa pre nás vyvíjali sľubne, v oboch sme vyhrávali 2:1, no chlapci poľavili v koncentrácii a dovolili Kežmarku dotiahnuť zápasy do piateho setu a získať tak dva body. Napriek dvom výhram sme v tabuľke stále poslední, o čom rozhodol nový bodovací systém.“

Béčko mužov v Majstrovstvách zemplínskeho regiónu doma privítalo celok 1.VKM Michalovce. ŠA Galeje Košice - 1.VKM Michalovce 3:2 (21, 14, -17, -21, 5) a 3:1 (-17, 19, 20, 24). Zostava ŠA: Hajduk, Janičko, Findorák, Čupka, Kurinec, Kušnier, libero Večurkovský, striedali: Cipka, Andrassy, Gič.

Juniori: ŠA Galeje Košice - VK Chemes Humenné 3:0 (13,16,16) a 3:0 (22,17,15)