Pondelok, 24. júl, 2017 | Meniny má Vladimír

Sršni strieľali góly, akademikom sa páčili žrde

Interligový štart vyšiel lepšie vodným pólistom ČH Hornets Košice. Mestského rivala Akademik zdolali po jednoznačnom priebehu 12:6. Už po prvej štvrtine bolo 5:0.

Marek Molnár. Akademici si ho požičali z ŠKP.(Zdroj: tasr)

KOŠICE. Súboje sršňov a akademikov pútajú v tejto sezóne pozornosť. V prvom extraligovom zápase zvíťazil tesne Akademik, v stredu večer proti sebe nastúpili v zápase medzinárodnej Euro interligy. Tentoraz sa hralo v réžii ČH Hornets.

Sršni vyhrali prvú štvrtinu 5:0 a prakticky o všetkom rozhodli hneď na začiatku.

„Stretnutie sme brali zodpovedne, aby sme sa čo najlepšie pripravili na extraligu, v ktorej nás teraz čakajú tri ťažké zápasy s Novákmi, Bratislavou a Akademikom,“ vyjadril sa center ČH Hornets Lukáš Ďurík, ktorý v lete prišiel z Novák ako nádej pre budúcnosť slovenskej reprezentácie.

V stredu dal tri góly, rovnako ako Alexander Nagy, takže centri zaznamenali až šesť gólov mužstva, čo nebýva každodenný jav. „Môžeme byť spokojní. Ja sa od Nagya mám ešte veľa čo učiť, veď je to víťaz Ligy majstrov.“

Schytali facku

Akademici si prvú štvrtinu za klobúk nedajú, aj keď jej výsledok vôbec nemusel byť taký jednoznačný. Kým na góly ju totiž prehrali 0:5, na žrde ju vyhrali 4:0. Na tie sa však vodné pólo nehrá, a tak iba na smolu sa vyhovárať nemôžu.

„Nastúpili sme nekoncentrovaní, nemôžeme za zápas dostať päť gólov do prázdnej bránky a ďalších hneď niekoľko z pozície centra. Tieto veci musíme odstrániť,“ nespokojný bol tréner KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto Peter Veszelits a jedným dychom dodal: „Na jednej strane je aj dobré, že prišla táto facka, verím, že nás to prebudí.“

Aj Molnár s Kašperom

V tíme Akademika sa objavila aj dvojica kmeňových hráčov ŠKP Košice Marek Molnár a Andrej Kašper, ktorých si akademici „vypožičali“ nielen na tento zápas, ale aj na ďalšie interligové duely.

„Som rád, že môžem hrať interligu, dá mi to veľa. V ŠKP takú možnosť nemám. Oslovili ma aj Hornets, ale vybral som si Akademik,“ prezradil Marek Molnár, ktorý tak v interlige bude hájiť farby Akademika, ale v slovenskej extralige ostáva naďalej hráčom ŠKP. V stredu strelil už aj svoj prvý interligový gól. „Začiatok zápasu bol ťažký, lebo sme nepremenili šance, kým súper áno a zápas bol zrazu rozhodnutý,“ povedal na margo duelu proti Hornets.

Oba tímy sa teraz sústredia už na pokračovanie extraligových bojov, ďalší program Euro interligy sa upresní po skončení prebiehajúcich majstrovstiev Európy. Košičanov čakajú v súťaži ešte duely so srbskými Partizanom Belehrad, Crvenou Zvezdou Belehrad, Vojvodinou Nový Sad a rumunskou Oradeou.