Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Víťazstva sa dočkala aj Delta Online

Štvrtým dvojkolom sa najvyššia regionálna súťaž vo futsale 3b Extraliga prehupla do svojej druhej polovice. Hralo sa v košickej Infinity Aréne a bolo sa na čo pozerať.

KOŠICE. Najväčším prekvapením štvrtého dvojkola regionálnej súťaže vo futsale 3b Extraligy boli dve prehry doteraz neporazeného Prešova. Hlavne zakopnutie s výborne hrajúcim Oscarom Sabinov sa vôbec nečakalo. Prešov tak prepustil pozíciu lídra tabuľky Bardejovu, ktorý nezaváhal a odniesol si z Košíc šesť bodov. Naopak prvú výhru v súťaži dosiahla košická Delta aj zásluhou výborného výkonu Wantrubu s Horákom.

Smoliari z Popradu

Najšťastnejším družstvom bola Dukla Sabinov, ktorá strelila svoje víťazné góly doslova v posledných sekundách oboch svojich zápasov s Ivanstavom i Lionom Šatex. Šťastnými strelcami boli Pida a L. Janič. Dukla tak pokračuje v postupnej ceste na čelo tabuľky. Naopak smoliarmi kola sú hráči Lionu Šatex Poprad, ktorí oba zápasy stratili v poslednej minúte. Pokazili si tak veľmi dobrý dojem, ktorý svojou hrou až do záveru zanechali. Tradičnou oporou bol Sabo, výrazne však chýbal Krišanda.

Hricov dal 13 gólov!

Neuveriteľnú streleckú potenciu predviedol Lukáš Hricov z MFK Bardejov, keď v dvoch zápasoch strelil 13 gólov a je s prehľadom na čele tabuľky strelcov. Najmenej gólov inkasoval Bartoš z Dukly Sabinov. Už najbližšiu sobotu popoludní pokračuje 3b Extraliga v Bardejove a na programe sú možno rozhodujúce zápasy súťaže, keď domáci MFK hrá s druhou Duklou Sabinov i tretím Prešovom.

Výsledky 4. dvojkola

DELTA ONLINE KOŠICE - LION ŠATEX POPRAD 6:4 (3:2). Góly: JANO 2, KONEVAL 2, PAPAČ, HORÁK - TROPP, ĎURAN, VOJČÍK. Výborný zápas, v ktorom Delta viedla už 4:2, náskok však stratila. V poslednej minúte však premenila penaltu a následne dala gól do prázdnej brány Lionu hrajúceho power play.

DELTA ONLINE KOŠICE - MFK BARDEJOV 2:10 (1:5). Góly: KONEVAL, JANO - L. HRICOV 7, A. HRICOV 2, KAMIDRA. Zápas rozhodol vo veľkej streleckej pohode hrajúci Lukáš Hricov a z relatívne vyrovnaného zápasu vyrobil dvojcifernú záležitosť.

DUKLA SABINOV - LION ŠATEX POPRAD 3:2 (1:0). Góly: RADAČOVSKÝ, P. JANIČ, L. JANIČ - MONKA, BELLER. Aj vo svojom druhom zápase doplatil inak dobre hrajúci Lion na poslednú minútu. Dostal v nej dva góly a miesto víťazstva bola z toho jednogólová prehra.

MFK BARDEJOV - SWM STARÁ ĽUBOVŇA 8:5 (3:2). Góly: L. HRICOV 6, ŠIMCO 2 - SEMAN 2, PEKÁR, BUK, BLAŠKO. Po vyrovnanom prvom polčase sa prejavila skúsenosť Bardejovčanov a strelecky znova čaroval L. Hricov.

FK PREŠOV - OSCAR SABINOV 4:7 (1:3). BEDNÁR 3, BIĽ - KOCÚREK 4, MOLČAN, MAKARA, ANDRAŠČÍK. Najväčšie prekvapenie kola. Výborne hrajúci Oscar s takmer neprestrieľnym Lipkom v bráne pripravil lídrovi prvú prehru v súťaži.

IVANSTAV KOŠICE - DUKLA SABINOV 3:4 (2:3). Góly: SASÁK, PAPCUN, GOLENYA - PIDA 2, JANIČ 2. Výborný zápas so šťastným koncom pre Duklu, ktorá Pidom 8 sekúnd pred koncom rozhodla zápas, v ktorom mohli vyhrať obaja.

SWM STARÁ ĽUBOVŇA - OSCAR SABINOV 2:8 (1:4). Góly: SEMAN 2 - MOLČAN 2, KOCÚREK, SEMANIČ, GAJDOŠ, MAKARA, KUCHÁR, KLEMBARA. Oscar potvrdil dobrú formu a nedal nekompletnej Ľubovni žiadnu šancu.

FK PREŠOV - IVANSTAV KOŠICE 2:5 (1:3). Góly: BEDNÁR 2 - SASÁK 2, JELO, PAPCUN, GOLENYA. Bojovný zápas plný emócií a kariet. Prešov na konci prvého polčasu nevyužil dve desiatky, na začiatku druhého penaltou znížil na 2:3, ale to bolo z jeho strany všetko. Ivanstav umnou hrou proti neustále útočiacemu súperovi svoj náskok ešte zvýšil.

1. MFK BARDEJOV 8 6 1 1 48:25 19
2. DUKLA 8 6 0 2 31:22 18
3. FK PREŠOV 8 5 1 2 36:28 16
4. POPRAD 8 4 0 4 32:36 12
5. IVANSTAV 8 3 0 5 26:26 9
6. OSCAR 8 3 0 5 33:39 9
7. ST. ĽUBOVŇA 8 3 0 5 25:40 9
8. DELTA ONLINE 8 1 0 7 28:43 3