Polmaratónskymi lídrami sa stali bežci Obalservisu

Sportnet|5. jan 2012 o 00:00

Polmaratón, číže 21,1 km dlhá dištancia je na Slovensku naj– obľúbenejšou disciplínou bežeckých vytrvalcov.

KOŠICE. Obzvlášť veľkú popularitu má polmaratón u bežcov, ale aj u organizátorov v Košiciach a okolí, kde bolo v roku 2011 až sedem pretekov na tratiach 21,1 km s vysokou účasťou bežcov a to: Košice- Seňa-211 bežcov v cieli, Budimír - 147, Kysak - 126, Kavečany - 80, Medzev - 54 a Moldava n/B. - 52 a najväčšia účasť bola na polmaratóne v rámci 88. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, pričom 1 504 polmaratóncov v cieli tvorilo takmer dvojnásobok počtu maratóncov - 775. Napokon aj lídrami v polmaratóne za rok 2011 sa stali zástupcovia metropoly východu z TJ Obalservis Košice.

V kategórii mužov sa slovenskou jednotkou roka stal Imrich Pástor (TJ Obalservis Košice) výkonom 1:08:35 h. z Bratislavského polmaratónu. Pástor okrem uvedeného výkonu dosiahol aj prvenstvo na Budimírskom polmaratóne za 1:10:24 h a druhý dobehol na polmaratóne z Košíc do Sene. Druhú priečku v slovenskom rebríčku obsadil Imrich Magyar (AC Nové Zámky) víťazným časom 1:08:54 h v Žiari n/H. Navyše v Martine sa stal majstrom SR v polmaratóne za 1:10:24 h v rámci Behu k srdcu SNP. Tretí v SR skončil Ondrej Puškár z Trnavy časom 1:12:04 h. Z východniarov si priečky v prvej desiatke SR vybojovali: 5. Štefan Sumerling (ŠTH Nová Lesná) 1:12:39 h - Bratislava,... 7. Jozef Urban (JM Demolex Bardejov) - Martin, ...9. Tibor Sahajda (TJ Obalservis Košice) 1:13:51 h - Košice.

U slovenských bežkýň dominovala Katarína Bérešová (TJ Obal〜servis Košice), keď na 31. polmaratóne v Berlíne dobehla siedma výkonom 1:15:50 h. Druhú priečku v SR obsadila Jana Zatlukalová (AKS Dubnica n/V.) 1:17:20 h – ČSOB Bratislava a tretiu priečku Petra Fašungová (AKB Prievidza) 1:22:42 h - Bratislava. Z východniarok bola ešte siedma v SR Ingrid Petnuchová (BŠK Bardejov) 1:27:26 h - Košice a 11. Zuzana Stanovčáková (MŠK Vranov n/T.) 1:29:53 h - Košice.