Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Humenné nestačilo na francúzsky Rennes

Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné prehrali v prvom stretnutí 2. kola Challenge Cupu na domácom ihrisku s Rennes Volley 35 z Francúzska 1:3.

Humenčania Milan Mizerák (vľavo) a John Dekker sa snažia o blok.(Zdroj: SITA/Štefan Madaras)

Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné prehrali v prvom stretnutí 2. kola Challenge Cupu na domácom ihrisku s Rennes Volley 35 z Francúzska 1:3 (-17, -23, 20, -20).

HUMENNÉ. Obe družstvá začali opatrne a do prvého technického oddychového času sa striedali v jednobodovom vedení. Potom však hostia dvoma trojbodovým šnúrami ušli zo svojho pohľadu na 13:9 a hoci zverenci trénera Richarda Vlkolinského ešte znížili na 12:13, Francúzi trpezlivou hrou nepustili domácich ďalej. Za 24 minút vyhrali úvodný set presvedčivo 25:17 a ujali sa vedenia 1:0.

Humenčania nezachytili úvod druhého dejstva. Rýchlo prehrávali 0:3, spamätali sa až po technickom oddychovom čase, po ktorom vyrovnali zo 4:8 na 11:11. Potom až do stavu 17:17 držali s favoritom krok, ale nakoniec sa ukázali väčšie skúsenosti súpera a ten dotiahol set k najtesnejšiemu víťazstvu 25:23.

Zdalo sa, že slovenský vicemajster je na kolenách, ale tretí set bol jednoznačne v jeho réžii. Od úvodnej lopty sa ujal vedenia a Francúzi ťahali za kratší koniec. Víťazstvom 25:20 upravili domáci stav setov na 1:2.

Humenčania dostali krídla a až do polovice štvrtej hry kraľovali na ihrisku. Naposledy však viedli 15:14. Odvtedy už dominovalo pod sieťou družstvo z Rennes, ktoré nakoniec vyhralo 25:20, celý zápas 3:1.

Odveta je na programe na budúci týždeň vo štvrtok o 20.00 h v Rennes.

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu: "Prehrali sme 1:3 po stabilnom a kvalitnom výkone Francúzov. My sme mali svetlejšie aj slabšie chvíle, rozhodla ale skúsenosť na strane hostí, ktorí vedeli dohrať dôležité lopty. Tieto zápasy sa vyhrávajú práve na zlomových loptách a tam dominoval súper. Chlapcov by som ale chcel pochváliť za to, ako dokázali viacero lôpt vybrať, no ale horšia bola potom realizácia útoku. Odveta bude hop alebo trop, pripravíme sa čo najlepšie, ale bude to ťažké. Súper má skúsený tím plný reprezentantov."